Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Autostrada i okolice   -   09/3/2004
Wczoraj w tarnowskiej placówce zamiejscowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie odbyło się spotkanie poświęcone modernizacji dróg krajowych nr 4 i 73 oraz autostrady A-4. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz wszystkich szczebli oraz samorządowcy z gmin i powiatów, przez które przebiegają te drogi. Budowa "tarnowskiego odcinka" autostrady - jak zapewnia ministerstwo infrstruktury - ruszy w roku 2006.

Ogloszenie
>

Celem spotkania było wspólne omówienie planów w zakresie modernizacji dróg w regionie tarnowskim przez przedstawicieli władz centralnych i wojewódzkich oraz zarządców dróg krajowych i wojewódzkich. Do udziału w naradzie zaproszeni zostali również starostowie powiatów brzeskiego, bocheńskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego oraz samorządowcy z gmin, w których rozmieszczone zostaną ważne węzły komunikacyjne.
Spotkanie poświęcone było skoordynowaniu działań władz i samorządów w ramach przygotowań do planowanych inwestycji i ich prowadzenia. Pomoc gospodarzy danego terenu jest szczególnie ważna w zakresie przygotowań administracyjnych, przy wykupie terenów i procedurach wywłaszczeniowych. Starostowie i wójtowie są bardzo zainteresowani jak najszybszym rozpoczęciem prac i deklarują swój udział w przygotowaniach do modernizacji dróg.

Tymczasem jak twierdzi wiceminister infrastruktury Andrzej Piłat - plany autostrady A4 zostały już zatwierdzone w rządowej strategii budowy dróg i autostrad.
Pełną parą roboty ruszą już za niespełna dwa lata – obiecuje wiceminister . Jak na razie wszystko przebiega zgodnie z planem.
Nie ma też, jak twierdzi wiceminister problemów finansowych. Od 2001 roku na prace przy budowie autostrady wydano już 90 milionów złotych. W tym roku w budżecie państwa zagwarantowano na ten cel 130 milionów. Aby autostrada powstała należy wykupić ponad 7000 działek o powierzchni 1000 hektarów.
Do usunięcia natomiast przeznaczonych zostało 150 budynków.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(10-03-2004) weiss :
ciekawe ile POL kupi motorówek itp. CEL:POL

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-03-2004) bezsensu :
beznadziejna ta autostrada na obrazku, tylko dwa pasy z jednej strony

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-03-2004) paco :
...pod andrzejem piłatem....reszta jest milczeniem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-03-2004) koki :
Do internauty o ksywie "bezsensu": -Czy ty nie widzisz że to jest obwodnica tarnowska a nie zadna autostrada??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl