To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Stojący zegar na tarnowskim ratuszu   -   07/11/2007
Tarnowian na pewno zaintrygował widok nieruchomych wskazówek na wieży tarnowskiego ratusza. Nie mniej intrygująca jest na pewno drewniana przybudówka od wschodniej strony budynku. To znaki szczególne. Znaki rozpoczynającego się kolejnego etapu remontu ratusza, którego mieszkańcy nie mogą obserwować, podobnie jak to było w roku ubiegłym kiedy rusztowania oplatające budynek przez kilka miesięcy broniły dostępu do tej szacownej budowli.

Ogloszenie

W ubiegłym roku fundusze marszałkowskie pozwoliły na dokończenie remontu dachu, wieży ratuszowej oraz całej elewacji, łącznie z konserwacją maszkaronów i południowego, najpiękniejszego, reprezentacyjnego portalu, który prowadzi do wnętrz ratuszowych. Kolejny etap remontu polegać będzie na remoncie wieży od wewnątrz, będą tam wymienione bardzo już zmurszałe drewniane schody. Będzie również przeprowadzony remont poddasza, tej niewidocznej z zewnątrz części ratusza, którą kryje przed wzrokiem wysoka attyka. Poddasze czyli inaczej mówiąc strych ratusza zostanie zagospodarowane, będą tam urządzone magazyny na zabytki archeologiczne, zbudowana zostanie nowa klatka schodowa umożliwiająca łatwiejsze wejście na strych, a także na wieżę ratuszową. Być może wówczas łatwiejszy będzie dostęp na wieżę dla zwiedzających, kiedy muzeum organizować będzie specjalne dni czy też wieczory, w czasie których zwiedzać będzie się więżę ratuszową. Ten etap remontu który zakończyć się powinien przed świętem Bożego Narodzenia kosztować będzie muzeum 300 tyś zł, które na ten rok wyasygnował Zarząd Województwa Małopolskiego. O wiele bardziej efektywnie zapowiada się rok przyszły, na który planuje się wydatkowanie ponad 3 mln zł. na całkowite zakończenie remontu ratusza, w skład którego wejdzie zaplanowana wymiana wszelkich instalacji, które były przecież zakładane jeszcze w latach 60 a więc w czasie od którego minęła cała epoka technologiczna. Wymianie ulegnie sieć centralnego ogrzewania, instalacje elektryczne a także instalacje alarmowe. Zostanie założona instalacja podglądu telewizyjnego zwiedzających. Będą konserwowane XVII-wieczne freski zachowane w środkowej sali, tzw. Sali Pospólstwa. Będzie również wymieniona cała aranżacja wnętrza, a więc wymiana sprzętu ekspozycyjnego i aranżacja samej ekspozycji. Remont ten trwać będzie przez kolejne dwa lata i na ten czas ratusz będzie zupełnie wyłączony z użytku. Obecny etap remontu pomyślany jest w ten sposób, aby wyłączywszy tylko jedną ze sal, umożliwić tarnowianom zwiedzanie pozostałych wnętrz ratusza. Przez ten czas wyżej, nad stropami, trwać będzie intensywny remont. Od połowy przyszłego roku, sale ratuszowe zamknięte zostaną definitywnie na kilkanaście miesięcy.(muzeum)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, July 20, 2024 18:48:09
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html