Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Przebicie od autostrady do obwodnicy już na pewno ?   -   07/11/2007
13 milionów euro unijnych funduszy przekazanych zostanie poza konkursem na budowę połączenia węzła autostrady w Krzyżu z południową obwodnicą Tarnowa - taką informację przekazał w poniedziałek na konferencji prasowej wicemarszałek województwa małopolskiego Roman Ciepiela. Przebicie północ - południe to od lat najbardziej wyczekiwana inwestycja komunikacyjna w mieście. Teraz znalazła się wśród 37 najważniejszych projektów zaakceptowanych do realizacji przez zarząd województwa.

Ogloszenie

Inwestycja obejmie m.in. budowę nowego mostu na Wątoku i nowej drogi od ulicy Błonie do okolic sądu. Wicemarszałek Ciepiela zdaje sobie sprawę, że środki rozdysponowane przez województwo prawdopodobnie nie wystarczą na całość planowanej inwestycji. O fundusze centralne, głównie na odcinek łącznika od węzła w Krzyżu do ulicy Błonie trzeba będzie się jeszcze starać. Wicemarszałek wyraża jednak przekonanie, że w nowej sytuacji politycznej, po wyborach, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zmieni swoje dotychczasowe plany i bez większych problemów znajdą się pieniądze na realizację łączników autostrad z centrami najważniejszych miast położonych wzdłuż autostrady. Zarówno krzyski węzeł, łącznik, jak i przebicie północ - południe mają powstać do 2012 roku, czyli do czasu zakończenia budowy autostrady. W magistracie już trwają prace nad opracowaniem dokumentacji potrzebnej do rozpoczęcia tej inwestycji.
Wśród 37 inwestycji uznanych przez wojewódzki samorząd za najważniejsze w regionie są też inne związane z Tarnowem i okolicami, m.in. rozbudowa kampusu PWSZ w Tarnowie, na którą uczelnia otrzyma 9 milionów euro.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 9)Dodaj komentarz
(07-11-2007) hombre :
Tere fere, to by i tak musiało powstać. Niech regionali politycy się POpiszą w sprawie wezła w Wierzchosławicach. To jest najważniejsze zadanie dla regionu, dojazd do Azotów i tej nieszczęsnej " Plastikowej Doliny" o której babcie już bajki dzieciom opowiadają.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-11-2007) Misiu :
POpisowe mydlenie oczu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-11-2007) Józek do Romka :
tez uwazam ze przebicie północ-południe musi powstać. Czy to będzie konkurs w ramach najładniejszej laurki czy to będzie konkurs w sprawie topionych marzan, to wiem że i tak musi coś takiego powstać. Romek nie wygłupiaj się:) nie popisuj się:D

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-11-2007) grosz :
z drugiej strony 13 milionów na taką długa trasę to nie wiele - zapewniam ze to groszowa część całej inwestycji. Przyjąć należy ze wykupy gruntów pochłoną większośc tej kwoty. Rondo ktore ma średnice dużej paskownicy kosztuje 3 mln. Ile kosztowało rondo na lwowskiej - tak prosze pańśtwa 13 mln to grosze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-11-2007) brawo Pis :
ta inwestycja jest potrzebna boję się o dziecko które codziennie musi przejść tą ulicę pomiędzy tirami do szkoły tylko szkoda że za to brawa dostanie PO bo akurat będzie otwierać obwodnicę

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-11-2007) do grosza :
Jest pewna różnica miedzy 3 mln zł a 13 mln euro, choć rzeczywiscie zgoda co do faktu, że na cale przebicie ta druga kwota nie wystarczy na pewno

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-11-2007) bebe :
Do brawo Pis: nie wiem czemu cie to dziwi, przeciez Pis przez 2 lata chwalił sie nie swoimi sukcesami a sam nie zrobił nic pozytecznego! Poza tym uwazam ze prowadzenie przebicia do obwodnicy przez srodek miasta jest głupota i na pewno nie poprawi bezpieczenstwa w centrum. Moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem byłoby połaczenie ul. Błonie z wjazdem na obwodnice przy ul. Lwowskiej przez tereny niezamieszkane na wschod od koscioła Bł. Karoliny

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-12-2007) Przemek :
Zgadzam się, zupełnie nie rozumiem, dlaczego przebicie ma iść przez środek miasta. Przecież gdyby nowa droga połączyła zjazd z autostrady z wschodnim węzłem obwodnicy, to byłoby i prostsze, i tańsze i lepsze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-12-2007) plik :
Przemek masz rację ! Dlaczego decydenci nie mysla przyszłościowo, węzeł na Lwowwskiej winien być polączony z autostradą

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl