To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wystawa biograficzna „Patron mojej szkoły patriotą”   -   14/11/2007
Od 12 listopada w budynku Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego można podziwiać wystawę biograficzną „Patron mojej szkoły patriotą”, będącą częścią projektu edukacyjnego „Patron mojej szkoły patriotą - portret życiem pisany” realizowanego w mieście od wiosny pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa Ryszarda Ścigały.

Ogloszenie
>

Dużym zainteresowaniem cieszył się wernisaż wystawy „Patron mojej szkoły patriotą”, który odbył się 12 listopada o godzinie 11.00 w budynku Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wystawa jest częścią projektu edukacyjnego „Patron mojej szkoły patriotą - portret życiem pisany” realizowanego w Tarnowie od wiosny bieżącego roku. Projekt objął swoim patronatem Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała. Realizatorem projektu jest Urząd Miasta Tarnowa przy współpracy szkół oraz wielu instytucji i stowarzyszeń działających w mieście. Podczas oficjalnego otwarcia wystawy uczniowie tarnowskich szkół na różne sposoby prezentowali biografie swoich patronów m.in. przebierali się w stroje z epoki, prezentowali fotografie oraz ciekawostki z życia patronów szkół. Celem tego wielkiego przedsięwzięcia jest upowszechnianie wiedzy wśród dzieci i młodzieży na temat patronów ich szkół jako wzorów patriotyzmu w kontekście wydarzeń historycznych i tradycji narodowej, a także propagowanie patriotyzmu wśród mieszkańców Tarnowa poprzez twórczość artystyczną młodych ludzi.
Wystawa stwarza możliwość pokazania atrakcyjnych eksponatów, które posiadają szkoły. Są to często cenne pamiątki, dokumenty, czy fotografie podarowane, zdobyte, gromadzone latami. Jedyna w swoim rodzaju ekspozycja prezentująca równocześnie tak wielu wybitnych patronów 41 tarnowskich szkół stanowi okazję do poszerzenia wiedzy o Tarnowie, ludziach tworzących historię miasta i wnoszących niezaprzeczalny wkład w kulturę polską i lokalną. -Ta idea narodziła się z ogromnej potrzeby poszukiwania przez najmłodszych tarnowian ścieżki w odnalezieniu autorytetów – powiedziała podczas uroczystego otwarcia Zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa Dorota Skrzyniarz.
Wystawa będzie czynna przez cały tydzień 12-16 listopada 2007 r. w godz. 9.00-15.00 w sali konferencyjnej Al. Solidarności 5-9. (UMT)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, July 23, 2024 00:09:16
IP     : 100.28.0.143
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html