Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Teatralny Jubileusz TUPTUSIÓW   -   14/11/2007
W ubiegłą sobotę, 10 listopada, w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego odbył się kolejny Wieczór Teatralny organizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Teatralnych oraz Teatr TUPTUSIE działający przy SP nr 18 w Tarnowie. Był to wieczór szczególny dla młodszych i starszych aktorów tej amatorskiej grupy, ponieważ świętowali oni jubileusz piętnastolecia działalności.

Ogloszenie
>

W piętnastoletniej historii Teatru TUPTUSIE przez ich scenę przewinęło się około 250 aktorów! Od 1992 roku zrealizowali 59 (!) premier, w tym 24 autorskie! Na terenie całego kraju zaprezentowali 265 przedstawień! Do 2007 roku brali udział w 32 ogólnopolskich, 7 międzywojewódzkich i 6 regionalnych przeglądach i festiwalach teatralnych! Na swoim koncie mają kilkadziesiąt nagród (rzadko z przeglądu czy festiwalu wracali bez nagrody!). Podczas swoich podróży po Polsce przejechali ok. 24,5 tys. kilometrów!!! Od grudnia 1998 roku w Tarnowskim Teatrze odbyło się 20 Wieczorów Teatralnych, na których prezentowali swoje spektakle!
Na jubileuszowym Wieczorze Teatralnym jak zwykle nie zabrakło atrakcji: widzowie obejrzeli dwa autorskie przedstawienia (grupy młodszej oraz starszej), swoją piosenkę zatańczyli rodzice tuptusiowych aktorów, na scenie pojawiły się nieco „starsze” TUPTUSIE, dzisiaj studenci, którzy tworzyli grupę kilka lat temu. Jeden z nich, Grzegorz Kądziołka, specjalnie na tę uroczystość przybył prosto z... Wiednia, gdzie obecnie studiuje. Konferansjerkę również oddano w zacne ręce, wraz z Katarzyną Odbierzychleb na scenie pojawił się Marcin Hycnar, obecnie aktor Teatru Narodowego w Warszawie, kiedyś aktor, współreżyser, scenarzysta i scenograf Teatru TUPTUSIE.

W ich spektaklach zawsze ważną rolę odgrywa muzyka. W 2003 roku zrealizowali musical rodzinny pt. Najwyższy Czas, w 2004 roku zaprezentowali swoją teatralno-muzyczną interpretację Małego Księcia, dwa lata później mówiący o problemach dzisiejszych nastolatków spektakl Wszystko gr@. Autorem muzyki do tych spektakli jest również członek grupy Grzegorz Gawlik. Właśnie przede wszystkim z tych przedstawień będą pochodzić piosenki, które zostaną zaprezentowane podczas Jubileuszowego Koncertu w najbliższą niedzielę w Tarnowskim Teatrze.

Teatr TUPTUSIE serdecznie zaprasza wszystkich, którzy chcą miło spędzić niedzielny wieczór przy dźwiękach muzyki na godzinę 20.00. Zaśpiewają młodsi i starsi obecni aktorzy TUPTUSIÓW, ci, którzy z tuptusiową sceną już się rozstali oraz przyjaciele, m. in. : Julita Borowiec, Sławomir Ramian (Czuband), Maciej Adamczyk (Oxygen), Krzysztof Grześkiewicz (Komarańcze), Michał Przerwa-Tetmajer. Zagrają muzycy zespołu Sepogram: Arkadiusz Boryczka, Michał Madura, Grzegorz Gawlik oraz Kamil Patulski.
Niedziela, 18 XI 2007, Tarnowski Teatr, Duża Scena, godz. 20.00, wstęp wolny
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(14-11-2007) Kamila :kkk@kkk.pl 
Nie mogę się doczekać koncertu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-11-2007) grzes9 :grzegorzkom@vp.pl 
a kiedy ten koncert i kto będzie śpiewał??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-01-2008) daniel :
też się nie mogę doczekać... chyba sie spóźniłem...nieco:D

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947