To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Świat Teatru – Świat Komedii - finał   -   19/11/2007
W dniach 14 – 16 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie odbył się festiwal teatralny „Co to będzie?” podsumowujący tegoroczną pracę sześciu grup teatralnych w ramach projektu „Świat Teatru – Świat Komedii. Zabawa. Śmiech. Nauka”. W festiwalu swoje spektakle zaprezentowała dzieci i młodzież szkolna z gmin: Ciężkowice, Pleśna, Szerzyny, Tarnów, Zakliczyn, Żabno; pracująca od stycznia br. pod opieką animatorów teatralnych Magdaleny Wajdy, Arkadiusza Boryczki oraz Grzegorza Gawlika.

Ogloszenie

Publiczność obejrzała 6 spektakli: „Marzenia na szklanym ekranie”, „Z archiwum dziada”, „Jaś i Małgosia”, „Czy czarownice są wśród nas?”, „Wspomnienia z wakacji”, „Tajemniczy obraz”. Festiwalowe prezentacje oglądało i komentowało jury w składzie: Iwona Kapa, Wiesław Rogalski (przewodniczący), Kazimierz Dudzik, Przemysław Sejmicki, Leszek Bogusz.
Pierwszy dzień festiwalu był poświecony próbom. W drugim młodzi aktorzy prezentowali swoje spektakle przed jurorami i publicznością. Podczas trzeciego dnia wręczano nagrody, dyplomy. Miała miejsce także gala finałowa. Dzieci opowiadały o całym projekcie, w którym brały udział (czyli o warsztatach, wymianach pomiędzy gminami, koloni artystycznej oraz działaniach podejmowanych przez Centrum Animacji Społecznej Horyzonty – miejski i powiatowy dzień dziecka, festiwal pod szczęśliwą gwiazdą, tarnowskie guziki). Festiwal zakończył spektakl, który otrzymał nagrodę publiczności „marzenia na szklanym ekranie”

Wszystkie spektakle zostały nagrodzone przez jury. Zostały przyznane także nagrody indywidualne: m.in.. za kreacje aktorskie, za scenariusze, za ruch sceniczny. W każdym spektaklu jury znalazło walory warte nagrodzenia. Nagrodę publiczności otrzymał spektakl z Janowic „Marzenia na szklanym ekranie”.Główną nagrodą dla wszystkich młodych aktorów jest wyjazd do teatru w Krakowie na wspólnie wybraną sztukę.

Festiwal otwierał i zamykał burmistrz Żabna Stanisław Kusior. Podczas gali finałowej obecni byli dyrektorzy Gminnych Centrów i Ośrodków Kultury pani dyr. Teresa Szarkowicz z Pleśnej, pani dyr. Anita Minor z Tarnowa, pani dyr. Marta Warias z Żabna oraz dyr. Kazimierz Dudzik z Zakliczyna.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 23:22:06
IP     : 100.28.0.143
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html