Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Tertilowskie wizje Tarnowa sto lat po ...    -   20/11/2007
Obchodzony w Tarnowie od wielu miesięcy "Rok Tadeusza Tertila" zakończą w Mościckim Centrum Kultury dwudniowe TERTINALIA - Tarnowskie Prezentacje Nowoczesności (23 - 24 listopada). Organizatorami prezentacji są: Urząd Miasta Tarnowa, BWA Galeria Miejska w Tarnowie oraz 17 największych firm regionu. Gwiazdą koncertu finałowego będzie Ryszard Rynkowski.

Posłuchaj, co o programie dwudniowej imprezy w MCK mówi Agnieszka Kawa, dyrektor Wydziału Kultury UMT :

Ogloszenie
>

Rada Miejska w Tarnowie, w setną rocznicę wyboru Tadeusza Tertila na urząd burmistrza miasta, ogłosiła rok 2007 „Rokiem Tadeusza Tertila”. Życie i działalność Burmistrza było przykładem patriotycznych postaw, wyjątkowej gospodarności, skuteczności działania i odwagi w podejmowaniu trudnych decyzji.
Działania Burmistrza były na tyle skuteczne, trwałe i nowoczesne, że okres jego działalności nazywany jest przez historyków „Złotą Erą Tarnowa”. Dlatego też - w ramach obchodów jubileuszu - Urząd Miasta Tarnowa - nawiązując do tych pięknych kart historii Tarnowa próbuje je teraz zestawić ze współczesnością miasta.

W trakcie „Tertinaliów”, zamykających rocznicowe obchody, w ciągu dwóch dni będzie można poprzez najlepsze przykłady współczesnej myśli technicznej, przedsiębiorczości, nowoczesne metody i technologie wykorzystywane w działalności firm i zakładów tarnowskich, zobaczyć inne, aktywne miasto.
Wśród niecodziennych prezentacji znajdą się m.in. samochody na gazowy napęd przyszłości, ekologiczne ciepło, chemia ratująca środowisko, najnowsza broń palna. Przez trójwymiarowe okulary będzie można zobaczyć autostradę A4, zważyć ekologię, zobaczyć siłę wody, zobaczyć jak działają implanty stawu kolanowego, samodzielnie programować obrabiarkę, strzelać laserem, sprawdzić możliwości telefonu i zobaczyć w co Tarnów ubiera angielskiego księcia i żeglarzy startujących w największych regatach świata. Wszystko dziać się będzie w niezwykłej, kosmicznej oprawie światła i dźwięku. Gwiazdą koncertu galowego, który odbędzie się 24 listopada w MCK będzie Ryszard Rynkowski.

Tadeusz Tertil - burmistrz idei połączy zatem podczas dwudniowej imprezy w MCK tradycje i nowoczesność, dając tym samym możliwość pokazania Tarnowa niezwykle nowoczesnego. W prezentacjach wezmą udział największe firmy z Tarnowa i okolic : Zakłady Azotowe w Tarnowie - Mościcach S.A, Mlektar S.A, MGGP S.A, Tarnowskie Wodociągi Sp z o.o., Polan sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, Cyfrowe Systemy Telekomunikacyjne Sp z o.o., Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A, Leier S.A., Zakład Wyrobów Betonowych Bruk-Bet, Przedsiębiorstwo Odzieżowe Zarywski, Zakład Remontowy Urządzeń Gazowniczych Sp. z o.o, ABM Solid,firma MARCOSTA, Izba Przemysłowo Handlowa, Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika, Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Izba Rzemieślnicza Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Oddział Handlowy w Warszawie Gazownia Tarnowska i Karpacki Operator Systemu Dystrybucyjnego Sp. z o.o.

Program imprezy :
23.11. Piątek
• od godz. 10.00 do godz. 18.00:
- Prezentacje nowoczesnych firm
- Wystawa wielkoformatowych fotografii przemysłowych – autor Tadeusz Koniarz, opracowanie Marek Karpiński
- Towarzyszenie muzyczne
• Promocja książki „TERTINALIA -Tarnowskie Prezentacje Nowoczesności” • godz. 11.00
- Konferencja popularno – naukowa
- Pokaz mody firmy „Zarywscy” w wykonaniu Studia Tańca „Honorata”

24.11. Sobota
• od godz. 11.00 do godz. 18.00:
- Prezentacje nowoczesnych firm
- Wystawa wielkoformatowych fotografii przemysłowych – autor Tadeusz Koniarz, opracowanie Marek Karpiński
- Towarzyszenie muzyczne
• godz. 18.00
- Gala Prezentacji
- Koncert Ryszarda Rynkowskiego

Mościckie Centrum Kultury, Tarnów, 23 i 24 listopada
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl