To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay/MAKS/RDN
  
   Półtora miliona dla niepełnosprawnych   -   10/3/2004
Ponad 1,5 miliona złotych – tyle pieniędzy ma do wydania tarnowskie starostwo na dofinansowanie zakupu sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych, zorganizowanie turnusów rehabilitacyjnych oraz likwidowanie barier architektonicznych. Środki przekazał Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Są do wykorzystania w tym roku.

Ogloszenie

PFRON już wiele lat nie był tak hojny dla naszego powiatu. A według danych z najnowszego spisu powszechnego w powiecie tarnowskim zamieszkuje 17% osób niepełnosprawnych. To zdecydowanie więcej niż w innych rejonach kraju.
Zarząd powiatu zdecydował, że środki zostaną przeznaczone na indywidualne potrzeby chorych. Trafią do osób, które na rozpatrzenie wniosku w sprawie dotacji czekają od kilku lat – mówi szefowa Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Wiesława Iwaniec. Najwięcej pieniędzy przeznaczono na sfinansowanie turnusów rehabilitacyjnych i zakup sprzętu ortopedycznego. Likwidowane będą także bariery architektoniczne w mieszkaniach osób niepełnosprawnych oraz wspierane inicjatywy kulturalne i sportowe. To jeszcze nie koniec. Chorzy mogą się ubiegać o dofinansowanie w ramach dwóch dodatkowych programów z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Komputer dla Homera” oraz „Pegaz”.

Wnioski można składać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie. Zainteresowanie jest bardzo duże, m.in. o tańszy zakup sprzętu ortopedycznego stara się już ponad sto osób.
Więcej informacji można uzyskać w siedzibie starostwa przy ulicy Narutowicza 38. w Tarnowie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, December 9, 2023 12:06:00
IP     : 44.212.94.18
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html