Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Konferencja Jak wspólnie wygrywać?   -   23/11/2007
W jaki sposób biznes może wspierać organizacje pozarządowe? Dlaczego organizacja pozarządowa może być inwestycją? W jaki sposób samorząd może wspierać rozwój III sektora? - o tym i o współpracy samorząd – organizacja - biznes na rzecz lokalnej społeczności dyskutować będą uczestnicy konferencji pt. „Jak wspólnie wygrywać?”. Przypominamy - konferencja organizowana przez Centrum Animacji Społecznej „Horyzonty” odbędzie się 30 listopada w godzinach 14:00 – 18:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Ogloszenie
>

Konferencja będzie płaszczyzną do spotkania się organizacji pozarządowych, przedstawicieli lokalnego biznesu oraz samorządowców. -Chcemy dostarczyć organizacjom pozarządowym działającym w na terenie powiatu tarnowskiego wiedzy i narzędzi do współpracy z lokalnym biznesem. Podczas konferencji zaprezentujemy przykłady udanej współpracy - mówi Agnieszka Poliwka koordynator konferencji. -Ważnym celem konferencji jest przedstawienie przedsiębiorcom sposobów i możliwości współpracy z organizacjami pozarządowymi, pokazanie, że wspieranie ich działań może być traktowane jako inwestycja. Poprzez konferencję chcemy ukazać jak ważna jest współpraca z trzecim sektorem oraz jakie korzyści mogą z niej wypłynąć dla samorządowców” – dodaje Albert Opolski prezes „Horyzontów.” - Zaplanowaliśmy zaprosić do dyskusji społeczność internetową. Konferencja będzie transmitowana w Sieci a internauci będą mogli wypowiadać się na chacie. Dyskusja ta będzie widoczna dla uczestników konferencji przez cały czas jej trwania – dzieli się Łukasz Gawlik moderator chatu.
Podczas konferencji zostanie zaprezentowany również unikalny dokument film dotyczący współpracy lokalnych liderów z przedsiębiorcami na przykładzie realizacji tegorocznej edycji programu Działaj Lokalnie. Spotkanie uświetni występ zespołu folklorystycznego „Otwinowianie” jednego ze zwycięzców konkursu grantowego „Działaj Lokalnie”, koordynowanego przez „Horyzonty” w regionie. W programie przewidziano także panel pt. „Czy jesteśmy razem? W jaki sposób możemy być bardziej razem?”. Konferencję poprowadzi Monika Faron – Miśtak z radia RDN – Małopolska.

Projekt konferencji został nagrodzony w konkursie FIO „Odpowiedzialny biznes - lokalne działania CSR i CCI” zorganizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. ”Oceniając wniosek złożony przez Stowarzyszenie Centrum Animacji Społecznej Horyzonty, wyrażamy wielkie uznanie dla kreatywności autorów” - czytamy w protokole z posiedzenia komisji konkursu. Partnerem konferencji jest Starostwo Powiatowe w Tarnowie, zaś patronat nad konferencją objął starosta – Mieczysław Kras.

Program – Sala konferencyjna Starostwa Powiatowego w Tarnowie, 30 listopada
14:00 - Powitanie
14:10 - Kim jesteśmy ? Co robimy? - prezentacja C A S – HORYZONTY, prezentacja programu „Działaj Lokalnie”.
14:30 - „Pomówmy o interesach”. „NGO ﷓Organizacja Pozarządowa to jest inwestycja” - Albert Opolski prezes Centrum Animacji Społecznej HORYZONTY.
15:00 - Film Dokumentalny dotyczący współpracy lokalnych liderów z lokalnymi przedsiębiorcami na przykładzie realizacji tegorocznej edycji programu „Działaj Lokalnie”. 15:00 - BIZNES – „Jak się przekonałem, że warto prywatne pieniądze inwestować w społeczność” – Jan Ożga, przedsiębiorca, Janusz Cetnar – właściciel hurtowni elektrycznej Megael.
15:40 - SAMORZĄD – „W jaki sposób samorząd może wspierać rozwój III sektora?” - Małgorzata Szulecka, radna Gminy Pleśna.
16:15 - Występ zespołu „Otfinowianie” który realizuje projekt „Małe Ojczyzny uczą żyć w ojczyznach wielkich” w ramach „Działaj Lokalnie”.
16:30 - Panel Dyskusyjny pt. „Czy jesteśmy razem? W jaki sposób możemy być więcej razem?” Prowadzenie: Stanisław Stach Polskie Stowarzyszenie Psychologów Praktyków. W panelu wezmą udział wszyscy prelegenci konferencji. Dołączy do nich również przedstawiciel Regionalnego Ośrodka EFS oraz Janusz Gładysz, właściciel firmy samochodowej „Gładysz i synowie”.
17:15 - Animacja publiczności
17:30 - Bankiet
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(23-11-2007) KOLO :
Bardzo dobry pomysł

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-11-2007) future :
bez zaproszenia organizatorów można czestniczyć ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-11-2007) sceptyk :
Gdy czytam ten tekst, to nasuwa mi się jedno stwierdzenie - tyle pięknych słów na papierze...a recykling w powijakach... Znam co niektórych wymienionych panów... może i rzeczywiście gdzieś te pieniądze od nich trafiają, jeśli oczywiście mają z tego odpisy. Na kulturę to się nie chwytają zwłaszcza miejscowa , działającą spontanicznie na rzecz środowiska - jeśli nie mają pieczątki "lokomotyw". I tak bęzie sie kręcić kółko graniaste z pseudointeligentami i biznesmenami z tarnówka...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-11-2007) Dżet :
Ktoś był sprytny i załatwił kasę więc mozna się pokazać. A można krótko: „Pomówmy o interesach - każdy Polak robi to na codzień za darmo. W jaki sposób samorząd może wspierać rozwój III sektora?- zniknąć i nie przeszkadzać głupimi zarządzeniami. „Jak się przekonałem, że warto prywatne pieniądze inwestować w społeczność - proste, założyć stowarzyszenie i pozyskać dotacje, następnie zorganizować konferencję i można balować na bankiecie za darmo. Ciekawym jakie będą proporcje urzędników i biznesmenów, w każdym razie można załapać się na darmowe andrzejki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947