To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   CZWARTY EKSTRA FILM   -   26/11/2007
„To film, w którym czuje się radość życia, nawet w stosunku do śmierci i w kwestii nietrwałości ludzkiego ciała; radość ta potwierdza, że szczęście jest możliwe, że można na nie trafić, oswoić je i zyskać tym samym wiarę w siebie” – pisał o „Po prostu razem” Claude’a Berri’ego Jean A. Gili w „Positif”. Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza do kina Marzenie w dniu 6 grudnia o godz. 18:30 na Czwarty Ekstra Film – cena biletu 12 zł lub 6 zł – dla członków Akademii Filmowej.

Ogloszenie

Claude Berri jest bardzo wszechstronną osobą. Zajmuje się reżyserią, produkcją, jest scenarzystą i aktorem, a dzięki ojcu wyuczonym kuśnierzem. Był producentem takich znaczących filmów, jak: „Tess” Romana Polańskiego, „Valmont” Milosza Formana, czy „Królowa Margot” Patrice Chereau oraz dwóch kasowych filmów o przygodach komiksowych bohaterów Asteriksa i Obeliksa. Wyreżyserował i wyprodukował filmy autobiograficzne „Debandade”, „Jeden odchodzi, drugi zostaje”, jak również adaptacje wielkich dzieł francuskiej literatury „Germinal”E. Zola, „Manon u źródeł”M. Akme, czy „Uranos”M. Pagnola.
„Po Prostu razem” jest adaptacją bestsellerowej powieści francuskiej pisaki Anny Gavalda, o tym samym tytule. Jest to bardzo lekka i przyjemna opowieść o przyjaźni, o więzach jakie mogą połączyć zupełnie obcych sobie ludzi, którzy pochodzą z zupełnie innych światów. Różni ich wiek, pochodzenie, sposób patrzenia na życie, zainteresowania. Patrzymy jak łączą się drogi życiowe introwertycznej, młodej kobiety Camille (Audrey Tautou), nieśmiałego, dobrotliwego arystokraty Philiberta (Laurent Stocker), kucharza i bawidamka Francka (Guillaume Canet) i jego osamotnionej babci Paulette ( Francoise Bertin). Film podbił serca francuskiej publiczności i obejrzało go ponad dwa miliony widzów – jednorazowa projekcja w ramach cyklu TCK, w nastrojowy, „Mikołajkowy” wieczór, zapewne oczaruje również tych, którzy filmu tego dotąd nie oglądali.
Audrey Tautou - młoda francuska aktorka, znana jest szerokiej publiczności dzięki roli Amelii, w filmie pod tym samym tytułem. Mimo kolejnych kreacji aktorskich nadal jest z nią utożsamiana. Ostatnio można było ją zobaczyć w filmach: „Bardzo długie zaręczyny” Jean-Pierre Jeunet, „Miłość. Nie przeszkadzać” Pierre Salvadori, „ Kod da Vinci” Rona Howarda .W filmie „Po prostu razem”, stworzyła bardzo wdzięczną i przypadającą do gustu postać.
Guillaume Canet jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów francuskich, młodego pokolenia. Występował u boku Jeana Rocheforta w filmie „Barrakuda” Philippea Haima, a za rolę w „ En Plein Coeur” Pierre'a Joliveta, dostał nominacje do Cazara. Prócz aktorstwa zajmuje się również reżyserią i w tej dziedzinie odniósł w 2006 roku wielki sukces. Zdobył Cezara, dla najlepszego reżysera, za film ”Nie mów Nikomu”, który jest adaptacja bestsellerowej powieści Harlana Cobena.
Cena biletów: 12 zł, 6 zł dla członków Akademii Filmowej.
Kino Marzenie, ul. Staszica 4, 6 grudnia godz. 18:30

Tradycyjnie dla pary inTARnautów mamy podwójne, bezpłatne zaproszenia na seans. Możesz je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres redakcja@intarnet.pl - listu zawierającego w tytule wiadomości hasło CZWARTY EKSTRA FILM. Zaproszenia trafią do rąk dwóch wylosowanych osób. Rozstrzygnięcie zabawy w środę 5 grudnia popołudniu. Do tego czasu czekamy na Wasze zgłoszenia. Zwycięzców o wygranej i sposobie jej odebrania niezwłocznie poinformujemy zwrotnie, drogą elektroniczną.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 23:59:09
IP     : 100.28.0.143
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html