To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   PREMIERA: „Czerwone komety”   -   26/11/2007
Dziś młodzi ludzie nie interesują się polityką wcale lub interesują się nią, bo widzą w niej szansę na zrobienie szybkiej kariery. Ci pierwsi wolą wydawać pieniądze (zwłaszcza swoich rodziców), ci drudzy chcą je zarabiać. Jednak zarówno jedni, jak i drudzy nie udają, że chodzi im o coś więcej, niż o własne ego. Mają gdzieś wartości, ojczyznę i bliźnich. W takiej, dość cynicznej, rzeczywistości Andreas Sauter i Bernhard Studlar umieszczają akcję swojej komedii „Czerwone Komety“ – (anty)kapitalistycznej bajki. Dwie główne bohaterki – siostry Lili i Bibi – rozpoczynają rewolucję... 9 grudnia o godz. 18:00 w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego wystawiona zostanie polska prapremiera sztuki Andreasa Sautera i Bernharda Studlara „Czerwone komety”.

Ogloszenie
>

Bohaterki sztuki buntują się przeciw konsupcyjnemu trybowi życia, negują hedonizm dominujący we współczesności. Jest to oczywiście rewolucja buffo – żadna inna nie jest dziś przecież możliwa – a jednak w pomyśle autorów jest coś bardzo świeżego i pociągającego. Zobaczmy, jak zespołowi „Solskiego” udało się przenieść „Czerwone komety” na sceniczne deski...
Przekład: Jacek St. Buras; reżyseria i opracowanie muzyczne – Jarosław Tumidajski; scenografia i kostiumy – Mirek Kaczmarek; choreografia/ruch sceniczny – Anka Jankowska. Obsada: Sylwia Gliwa (gościnnie), Michał Czernecki (gościnnie), Anna Lenczewska, Marta Marianna Gortych, Piotr Jędrzejek, Ewa Czajkowska (gościnnie), Mariusz Pilawski (gościnnie) oraz kot Gustaw. Inspicjent, sufler Krystyna Fudyma.

Kto jest kim?
Jarosław Tumidajski – rocznik 1980. Reżyser. Studiował teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, następnie reżyserię w krakowskiej PWST. Debiutował w 2004 roku (podczas pierwszej edycji festiwalu baz@rt) “Nocnym autobusem“ Michała Walczaka. Spektakl ten wszedł później do repertuaru Starego Teatru w Krakowie. Tumidajski pracował także w teatrach w Łodzi, w Bydgoszczy, we Wrocławiu. Ostatnią jego realizacją jest “G®upa Laokoona“ w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.
Mirek Kaczmarek – rocznik 1970. Scenograf, projektant kostiumów, twórca video. Autor przestrzeni do wielu spektakli, między innymi do “Transferu“, “G®upy Laokoona“, “Snu o Jesieni“.
Anka Jankowska – rocznik 1971. Tancerka, choreograf, projektant świateł, aktorka i wokalistka. Ukończyła School On Wheels teatru Derevo, studiowała metodę teatru Odin w Holstebro. Założyła i współtworzy berliński teatr TRAVA, z którym występowała na wielu polskich i międzynarodowych festiwalach. Juror i wykładowca tańca współczesnego. Jest również autorką ruchu scenicznego do spektakli dramatycznych. Współpracowała z teatrem Remus, Akademia, Company Maru. W 2005 wzięła udział w Interdyscyplinarnym Laboratorium Dla Choreografów: Jagniątków Move the Mount. Od 2005 współtworzy Grupę Artystyczną KONCENTRAT.

Tarnowski Teatr im. L. Solskiego, Duża Scena – premiera: 9 grudnia godz. 18:00
Spektakle: 11, 28, 29 i 30 grudnia godz. 18:00, 12 i 13 grudnia – godz. 11:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, July 23, 2024 00:31:22
IP     : 100.28.0.143
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html