To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   W stronę Schulza   -   26/11/2007
W tym roku mija 115 rocznica urodzin i 65 rocznica śmierci Brunona Schulza. Z tej okazji powstała wystawa, na którą składają się prace: Zdzisława Beksińskiego, Kiejstuta Bereźnickiego, Jerzego Dudy – Gracza, Andrzeja Dudzińskiego, Piotra Dumały, Tadeusza Kantora, Janusza Kapusty, Jana Lebensteina, Leopolda Lewickiego, Franciszka Maśluszczaka, Igora Mitoraja, Jerzego Nowosielskiego, Rafała Olbińskiego, Stasysa Eidrigeviciusa, Adama Myjaka, Franciszka Starowieyskiego i Edwarda Dwurnika. Galeria Miejska BWA ma przyjemność zaprosić w dniu 7 grudnia na wernisaż tej wystawy do Sali Lustrzanej.

Ogloszenie

Ta wystawa jest wędrówką po świecie jego wyobraźni, wędrówką, w której zechcieli uczestniczyć najwybitniejsi polscy artyści. Przygotowując ją staraliśmy się, choćby w ogólnym zarysie przedstawić fenomen, jednego z najwybitniejszych i najciekawszych artystów XX wieku. – drobnego, niepozornego nauczyciela rysunków i robót ręcznych z drohobyckiego liceum, którego niezwykła wyobraźnia wciąż fascynuje. Autor powieści „Sanatorium pod Klepsydrą” i „Sklepów cynamonowych” był wspaniałym grafikiem i malarzem. Wystawa „W stronę Schulza” (zamykająca tryptyk zapoczątkowany wystawami „Drohobycz bez Schulza” oraz „W kręgu Schulza” pokazywanymi wcześniej w wielu renomowanych galeriach i muzeach w Polsce, a także we Lwowie, Odessie, Pradze, Tel Avivie) stanowi znakomitą okazję do zaprezentowania panoramy współczesnego malarstwa i grafiki najwyższej próby – pisze o wystawie Jan Bończa Szabłowski,dziennikarz "Rzeczpospolitej" i autor scenariusza wystawy. Obok malarstwa i grafiki, w ekspozycji znalazły się także kadry z „Sanatorium pod Klepsydrą” - słynnego filmu Wojciecha Hasa, oraz kadry i projekty scenografii Allana Starskiego do „Republiki marzeń” Ehlersa. Natomiast muzykę do „W stronę Schulza” skomponował Jerzy Satanowski wybitny kompozytor teatralny.
Na wystawie zobaczymy prace: Zdzisława Beksińskiego, Kiejstuta Bereźnickiego, Jerzego Dudy – Gracza, Andrzeja Dudzińskiego, Piotra Dumały, Tadeusza Kantora, Janusza Kapusty, Jana Lebensteina, Leopolda Lewickiego, Franciszka Maśluszczaka, Igora Mitoraja, Jerzego Nowosielskiego, Rafała Olbińskiego, Stasysa Eidrigeviciusa, Adama Myjaka, Franciszka Starowieyskiego i Edwarda Dwurnika.
Tarnowska wystawa będzie zaaranżowana w scenografii pani Doroty Morawetz.
Tarnowska wystawa różnić się też będzie nieco od podobnych ekspozycji prezentowanych w innych miastach. W Sali Lustrzanej prezentowane będą bowiem obrazy Tadeusza Kantora ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Autorem plakatu towarzyszącego wystawie jest Rafał Olbiński. Wystawa będzie czynna do 27 stycznia i jest wkomponowana w organizowany przez BWA od kilku lat na przełomie roku festiwal ART-FEST.
W stronę Schulza - Sala Lustrzana, wernisaż wystawy 7 grudnia, godz. 18:30
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 27, 2021 23:42:18
IP     : 35.175.107.77
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html