To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Neo-soulowe granie   -   27/11/2007
Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na koncert grupy SOFA, uważanej za objawienie polskiej sceny neo-soulowej. Muzykę zespołu można określić jako zderzenie „rootsowej” konwencji hip-hopu z neo-soulem i r&b. Tegoroczne rozdanie Fryderyków (2 nominacje) przyniosło Sofie statuetkę w kategorii Nowa Twarz Fonografii. Zespół wystąpił także w koncercie „PREMIERY“ w ramach tegorocznego OPOLA (15 czerwca 2007, piosenka „Szkoda Słów“) a także został dwukrotnie nominowany do Superjedynek w kategoriach: Debiut Roku, Płyta Hip-Hop/R’N’B. Koncert odbędzie się w piwnicach TCK, 14 grudnia o godz. 20:00.

Ogloszenie

Zespół tworzy sześcioro młodych muzyków, w tym aż troje wokalistów! Grupa powstała w styczniu 2003 roku. Współpraca z łódzkim raperem OSTRem pokazała, że Sofa świetnie sprawdza się w hip-hopowej stylistyce. Szerszej publiczności grupa zaprezentowała się grając koncerty z takimi gwiazdami światowego formatu jak: US3, Snoop Dogg, Lauryn Hill czy Black Eyed Peas. Zespół z powodzeniem koncertuje w klubach w całej Polsce sukcesywnie powiększając grono swoich fanów.
Debiutanka płyta Sofy „Many Stylez” swoją premierę miała 12 maja 2006 roku. Album zawiera w pełni autorski materiał w całości zaaranżowany i wyprodukowany przez zespół. Gościnnie pojawiają się uznani artyści m.in. O.S.T.R. Na płycie znajdują się nastrojowe, soulowe piosenki, a także zaskakujące, pełne energii hip-hopowe brzmienia– czyli po prostu Many Stylez! Początek 2007 roku to dla SOFY gościnny udział na płycie Smolika. Tegoroczne rozdanie Fryderyków (2 nominacje) przyniosło Sofie statuetkę w kategorii Nowa Twarz Fonografii. Zespół wystąpił także w koncercie „PREMIERY“ w ramach tegorocznego OPOLA (15 czerwca 2007, piosenka „Szkoda Słów“) a także został dwukrotnie nominowany do Superjedynek w kategoriach: Debiut Roku, Płyta Hip-Hop/R’N’B.
”Szóstka członków Sofy to ludzie dobrze przetarci na scenie, mający na koncie między innymi udane występy z OSTR-em. W ich wypadku ważne jest to, co grają i śpiewają, i to, jak to robią. Świetnie akcentowane rytmy oparte na prostych środkach („stopa”, werbel, hi-hat) brzmią nowocześnie, jak w amerykańskich nagraniach nowego soulu. Towarzyszą im równie nie nachalne i ze smakiem aranżowane gitary, elektryczne pianino rhodesa, luz, dobre wokale i – duży atut formacji – Stub, raper rodem z RPA, w którego wydaniu check it out wreszcie nie brzmi jak „ciekiedałt”. Słowem, Sofa ma sporo do wygrania, choć jest dość nietutejsza nie tylko sposobem myślenia, ale również w tekstach – bo większość piosenek jest po angielsku. Polski soul zmienił się tu w niepolski. Oby tylko z punktu widzenia rynku, który ciał obcych nie lubi, nie był to plus ujemny” – pisał Bartek Chaciński w „Przekroju”.
Aktualny skład zespołu: Katarzyna Kurzawska (voc.), Tomek Organek (voc. git.), STUB (MC), Bartek Staszkiewicz (piano), Adam „Staszek” Staszewski (bass), Robert Markiewicz (drums).
Bilety w przedsprzedaży w cenie 20 zł oraz 25 zł w dniu koncertu.
Piwnice TCK, 14 grudnia, godz. 20:00

Dla pary inTARnautów mamy podwójne, bezpłatne zaproszenie na opisywany wyżej występ. Możesz je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres redakcja@intarnet.pl - listu zawierającego w tytule wiadomości hasło SOFA. Zaproszenia trafią do rąk wylosowanej pary. Rozstrzygnięcie zabawy w piątek 14 grudnia (około godziny 14:30). Do tego czasu czekamy na Wasze zgłoszenia. Zwycięzców o wygranej i sposobie jej odebrania poinformujemy niezwłocznie po losowaniu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 04:28:07
IP     : 44.200.86.95
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html