Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Młodzieżowa Rada gminy Tarnów   -   29/11/2007
W Gminie Tarnów zakończyły się wybory do młodzieżowej Rady Gminy. Dwudziestu jeden nowo wybranych młodzieżowych radnych już wkrótce zbierze się na swym pierwszym posiedzeniu.

Ogloszenie
>

Wybory, które zostały przeprowadzone w dniach 27-28 listopada, były konsekwencją uchwały Rady Gminy z lipca br., w której radni zadecydowali o utworzeniu młodzieżowej rady, przyjęli jej statut, ordynację wyborczą oraz określili termin wyborów. Gmina została podzielona na cztery okręgi wyborcze, a siedziby obwodowych komisji wyborczych mieściły się w znajdujących się na terenie gminy gimnazjach: w Woli Rzędzińskiej oraz Tarnowcu, gdzie wybierano po sześciu młodzieżowych radnych, w Zbylitowskiej Górze – pięciu radnych i Koszycach Wielkich – czterech radnych. Ilość wybieranych młodzieżowych radnych związana była, podobnie jak w przypadku „dorosłych” wyborów do Rady Gminy, z wielkością okręgu.
Na 916 osób uprawnionych do głosowania w wyborach wzięło udział oddano 842 gimnazjalistów, co oznacza, że frekwencja wyborcza wyniosła ponad dziewięćdziesiąt procent. -To bardzo dobra prognoza – podkreśla koordynator wyborów, dyrektor Gimnazjum w Woli Rzędzińskiej Józef Lazarowicz. -Świadczy nie tylko o zaangażowaniu, poważnym potraktowaniu wyborów przez gimnazjalistów, a także o tym, że rodzi nam się prawdziwe społeczeństwo obywatelskie.

Młodzieżowymi radnymi Gminy Tarnów zostali: Mateusz Kmieć, Anna Kuta, Justyna Maślanka, Sebastian Sak, Patrycja Sztorc, Justyna Turek – okręg wyborczy nr 1 (Publiczne Gimnazjum nr 1 w Woli Rzędzińskiej), Mateusz Bień, Oliwia Dzierwa, Marcin Podlacki, Anna Sutkowska, Anna Wzorek, Daniel Zając - okręg wyborczy nr 2 (Publiczne Gimnazjum nr 2 w Tarnowcu) Katarzyna Baradziej, Elżbieta Biel, Krzysztof Rejkowicz, Piotr Skurski – okręg wyborczy nr 3 (Publiczne Gimnazjum nr 3 w Koszycach Wielkich) Katarzyna Małacha, Piotr Ptak, Magdalena Stolarz, Katarzyna Strzesak i Helena Żurek – okręg wyborczy nr 4 (Publiczne Gimnazjum nr 4 w Woli Zbylitowskiej Górze).
Pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów zostało zaplanowane na 10 grudnia. (PP)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl