To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: (r)
  
   Miłość w czasach zarazy   -   03/12/2007
Florentino Ariza, poeta i nieśmiały urzędnik pocztowy obsługujący telegraf, odkrywa miłość swego życia, gdy widzi Ferminę Dazę w oknie willi jej ojca. Serią namiętnych listów, w których wyznaje swą miłość rozpala uczucie w sercu dziewczyny, jednak jej ojciec dostaje furii i poprzysięga sobie, że nigdy nie pozwoli córce na związek z tak marnym kandydatem.

Ogloszenie

Reżyser Mike Newell widzi „Miłość w czasach zarazy”, powieść napisaną przez Gabriela Garcię Marqueza w 1985 roku, opisującą trwającą ponad pół wieku miłość, jako „wielki liniowiec oceaniczny, przemierzający ludzkie życie od młodości do starości. Widzę w nim moich rodziców, siebie za młodu, siebie i moich przyjaciół obecnie”.
Uznana za jedną z najwspanialszych powieści XX wieku, „Miłość w czasach zarazy” została wydana w 1985 r. w Kolumbii przez Editorial Oveja Negra Ltda., a trzy lata później wstrząsnęła rynkiem literackim na całym świecie. Błyskawicznie zdobyła sobie rzesze wiernych czytelników oraz szereg nagród literackich.
Producent Steindorff zetknął się z tematem kilka lat wcześniej, gdy producent wykonawczy Dylan Russell dał mu powieść: „Domagał się, żebym przeczytał książkę, mimo że nie były dostępne prawa do niej. Nie mogłem się od niej oderwać”. Od tej chwili Steindorff z uporem starał się zdobyć prawa do ekranizacji, poprzez swą firmę producencką Stone Village Productions. Chociaż Marquez początkowo nie chciał zgodzić się na anglojęzyczną filmową adaptację swojego dzieła, to jednak producent podbił serce autora swoim entuzjazmem i wytrwałością.
Do napisania scenariusza wybrano laureata Oscara Ronalda Harwooda („Pianista”): „Kiedy przeczytałem książkę, nie byłem pewny czy można przenieść ją na ekran. Tak bogate jest życie wewnętrzne bohaterów, akcja rozgrywa się w tylu miejscach na przestrzeni dziesiątków lat, w tak niekonwencjonalny sposób. To jednak było tym bardziej ekscytujące”.
Idealnym partnerem do realizacji filmu stał się reżyser Mike Newell, świeżo po zakończonej podróży do Hogwartu z „Harrym Potterem i Czarą ognia”. Autor najsłynniejszej chyba romantycznej komedii „Cztery wesela i pogrzeb” (1994) tak przedstawia swoje widzenie filmowej adaptacji: „Chciałem, aby ten film wyrażał bogactwo i intensywność książki, zgłębiającej pojęcie miłości ze wszystkimi jej niuansami, komplikacjami oraz mocą oddziaływania. Miłosny trójkąt stanowiący istotę książki staje się punktem wyjścia do eksploracji miłości we wszystkich jej formach, nie tylko w sercach głównych bohaterów, ale i matek, ojców, przyjaciół.”

Premiera : 2007.11.16
USA, 2007
Melodramat, 139 min.
Reżyseria: Mike Newell
Obsada: Javier Bardem, Benjamin Bratt, Giovanna Mezzogiorno, Catalina Sandino Moreno, John Leguizamo, Liev Schreiber, Laura Harring

Seanse w :
Kinie Millennium
Kinie Marzenie
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 05:11:15
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html