Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Czy powstanie nowy budynek ratusza?    -   04/12/2007
Były radny Marek Ciesielczyk złożył niedawno propozycję, aby rozproszony po kilku budynkach magistrat sprzedał zajmowane przez siebie obiekty i wybudował nowy Ratusz, w którym mieściłyby się wszystkie wydziały i komórki organizacyjne. Wskazaną lokalizacją dla tej inwestycji mógłby być teren Owintaru...

Posłuchaj, jak do propozycji Marka Ciesielczyka ustosunkowuje się prezydent Ryszard Ścigała :

Ogloszenie

Zdaniem prezydenta Ryszarda Ścigały propozycja Marka Ciesielczyka nie jest zła, choć nowy ratusz niekoniecznie musiałby być zlokalizowany na Owintarze – gdzie stanąć ma galeria handlowa... Cóż, wysłuchując podobnych koncepcji można oczywiście dojść do wniosku, że owszem, wskazane byłoby, by cały Urząd Miasta Tarnowa mieścił się w jednym budynku. Nie sposób jednak uciec od refleksji, do której przyczynkiem mógłby być sam widok zabytkowego ratusza, że kiedyś, jeszcze nie tak dawno temu, jeszcze w latach 70-tych chociażby, urzędy miast i gmin mieściły się w jednym budynku. Zwykle dalece mniejszym niż każdy z tych zajmowanych dziś przez tarnowski magistrat. I choć również wtedy biurokracji nie brakowało, to jednak nie wiedzieć czemu i jakim cudem, ludzie żyli, załatwiali swoje sprawy i jakoś to wszystko „hulało”. Podobno biurokracja rośnie w postępie geometrycznym. Patrząc kilkadziesiąt lat wstecz, trudno się z tym nie zgodzić. Dlatego wizjonerska propozycja pana Marka Ciesielczyka jest jak najbardziej na miejscu i należy jej tylko przyklasnąć. Bo za parę dekad ścisłe centrum miasta składać się będzie tylko i wyłącznie z budynków zajmowanych przez Urząd Miasta Tarnowa.
M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(04-12-2007) jh :
Taki nowy magistrat mógł powstać w tzw. domu partii na tzw. placu czerwonym czyli w biurowcu na Al.Solidarności. Gdyby władza państwowa bardziej szanowała władzę samorządową tak by się stało, ale to -przy antysamorządowym nastawieniu kolejnych ekip- było niemożliwe. Może teraz ...?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-12-2007) rrrrrr :
jak powstanie tam jakiś duzy sklep to bedziecie płakac i kląć stojąc w korkach ,zobaczcie co sie juz teraz dzieje ,syf smród korek wielki !!! trzeba byc ograniczonym umysłowowo albo mieć w tym interes ,wiecie jaki ???,żeby pozolić wybudowąc tam duzy sklep !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-12-2007) ppp :
do jh - zgadzam się z Tobą, że miejsce byłoby właściwe a i budynek dość spory... do rrrrr - mam nadzieję, że jednak nie chcesz aby na terenie Owintaru, zamiast wybudowania atrakcyjnego i potrzebnego miastu kompleksu posadzono buraki?!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-12-2007) piekut :
Nie bardzo rozumiem zarzutu że położenie w kilku miejscach miasta różnych wydziałów urzędu jest niewłaściwe. Niezwykle rzadko załatwia się naraz sprawy w kilku oddziałach. Radny Ciesielczyk pomyslałby jak usprawnić pracę dotychczas zlokalizowanych wydziałów? Jak uzyskać opinie mieszkańców o sposobie i jakości ich obsługi. Może Panie Ciesielczyk opracuje Pan kilkupunktowe kryterium oceny pracy urzędu. Np jak się tam dostanie osoba niepełnosprawna czy starsza z utrudnionym poruszaniem się. Jak się dogada osoba głuchoniema? Czy należycie zlokalizowane są wydziały o największej przepustowości interesantów? Saone na parterach czy na piętrach? Niech Pan sprawdzi jak wygląda telefoniczna informacja o pracy urzędu? Taka dla śmiertelnika a nie urzędasa. Proszę krytycznie przyjrzeć się stronie internetowej urzędu? Czy jest to strona dla mieszkańców miasta czy zrobiona bo przełożony kazał? To sa problemy rzeczywiste a nie budowa obiektu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-01-2008) Zbig. :zbizmu2@interia.pl 
A dlaczego na byłym Owintarze ma powstać"Galeria Handlowa"? Takie galerie powinny powstać na krańcach Tarnowa a nie w centrum.Ja sądze że mając na uwadze położenie Tarnowa /nie daleko Krakowa/ takie miejsce jak dawny Owintar powinien być zabudowany nowoczesnym hotelem z dużym parkingiem i oraz np.multikinem.Nie sądze żeby jeszcze jeden duży kompleks handlowy, był potrzebny w tym miejscu bo i po co?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl