To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  "Świąteczna paczka" teraz także w Tarnowie !   -   04/12/2007
Już po raz siódmy akcję "Świąteczna Paczka" organizuje Stowarzyszenie "Wiosna" z Krakowa. To już druga edycja akcji o ogólnopolskim zasięgu, ale dopiero w tym roku po raz pierwszy włączony został do niej także Tarnów. Swoją rosnącą popularność akcja zawdzięcza emocjonalnej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia. Idea jest prosta. Chętne osoby lub firmy mogą sprawić świąteczny prezent wybranej przez siebie potrzebującej rodzinie. Opisy sytuacji poszczególnych rodzin, ich potrzeb, oczekiwań i marzeń znajdziemy, odwiedzając stronę www.swiatecznapaczka.pl. Akcja trwa do 15 grudnia.

Ogloszenie
>

Dzięki pomocy aktywnych uczestników - sponsorów paczek, w tym roku wolontariusze Stowarzyszenia chcą dotrzeć do 4500 rodzin potrzebujących w całej Polsce.
Przy akcji pracuje prawie 1500 wolontariuszy w 119 sztabach w całej Polsce. To już 7 edycja akcji - po raz drugi ma zasięg ogólnopolski. w tym roku PACZKA działa w Krakowie, Będkowicach, Olkuszu, Oświęcimiu, Paszkówce, Piekarach, Raciechowicach, Skawinie, Tarnowie, Wadowicach, Zabierzowie, Wieliczce, Brzozowie, Rzeszowie, Krośnie, Książu Wielkim, Bodzentynie, Kielcach, Kościelcu, Mnichowie, Szerzawach, Jaworznie, Bytomiu, Lublińcu, Katowicach, Zabrzu, Tychach, Gliwicach, Warszawie, Kutnie, Sieradzu, Łodzi, Lublinie, Toruniu, Grzmieciu k. Bydgoszczy, Lipnie, Bydgoszczy, Gdańsku, Malborku, Gdyni, Wałczu, Szczecinie, Szczecinku, Pyrzycach, Kłodzku, Wrocławiu, Opolu, Niemodlinie, Oleśnie, Brzegu, Lewinie Brzeskim, Białymstoku, Suwałkach, Olsztynie, Elblągu, Piotrkowie k. Iławy, Kruklankach (to na Warmii), Poznaniu, Pogorzeli, Gorzowie Wielkopolskim, Świebodzinie, Zielonej Górze. 2 Paczkowe sztaby są również w Moskwie!
Paczki będzie można też robić z zagranicy – specjalnie dla darczyńców spoza Polski w bazie danych została utworzona oddzielna ścieżka wyboru. Honorowy patronat nad akcją objął - niezmiennie od 3 lat - ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz.

- Zaczęło się od akcji twarzą w twarz, kiedy to wpadliśmy na pomysł, że pomagać trzeba konkretnie, odpowiadać na konkretne potrzeby. Pomagamy zatem mądrze. Nasze Stowarzyszenie zbudowane jest na ideałach. Najważniejszy z nich to wiara w naturalną ludzką dobroć, która oznacza chęć dzielenia się tym, co się posiada i czym się jest. Nie poprzestajemy jednak na myśleniu, ale staramy się stworzyć warunki, w których ta dobroć może się ujawnić i rozwinąć. Jesteśmy realistami i praktykami, dlatego cały czas sprawdzamy, czy nasz idealizm w działaniu jest skuteczny. Stowarzyszenie WIOSNA widzi swoją misję we wspieraniu tworzącego się dopiero społeczeństwa ludzi życzliwych, otwartych, gotowych do niesienia sobie wzajemnej pomocy - deklaruje ks. Jacek Stryczek, założyciel, przywódca duchowy i prezes Stowarzyszenia "Wiosna" działającego od roku 2001.
"Świąteczna Paczka" jest próbą zareagowania na prawdziwą biedę, zwłaszcza tę ukrytą. Tak jej ideę przybliżają sami pomysłodawcy :
Przede wszystkim chcemy dotrzeć do rodzin lub osób samotnych, które żyją w biedzie niezawinionej. Koncentrujemy się na tych, którzy nie mają postawy roszczeniowej; nasza pomoc może być jedyną, jaką otrzymają. Żeby uniknąć działań przypadkowych i chaotycznych, sami odwiedzamy potrzebujące rodziny. Nasi wolontariusze sami znajdują potrzebujących, zadając na pierwszy rzut oka proste pytanie: czego najbardziej wam brakuje? Kurtki na zimę, kredek a może pasty do zębów? Bieda jest jak choroba – by skutecznie pomóc, trzeba ją dobrze zdiagnozować, dlatego zbieramy szczegółowe informacje o potrzebach każdej z rodzin. Następnie sporządzamy dokładną listę konkretnych potrzeb, a zebrane informacje umieszczamy w internetowej, anonimowej bazie danych.
W oparciu o tę bazę szukamy osób, które chciałyby podzielić się tym, co mają i zrobić dla kogoś paczkę na święta. Prywatne osoby przygotowują paczki świąteczne dla najbiedniejszych rodzin w całej Polsce, potrzebujących pomocy, bo wydarzyła się w ich życiu jakaś tragedia, nie radzą sobie. Aby miały lepsze święta i poczucie, że ktoś o nich pamięta. Dzięki naszym wysiłkom i zaangażowaniu mediów darczyńcami stają się całe grupy społeczne – rodziny, uczniowie w klasach, pracownicy firm i urzędów. Przygotowane przez nich paczki dostarczane są do naszych magazynów. Następnie wolontariusze rozwożą je do potrzebujących.


W Polsce obecnie 4,5 mln osób żyje na skraju ubóstwa, co oznacza, że aż 12% ludzi pozostaje poniżej granicy tak zwanego minimum egzystencjalnego – brakuje im pieniędzy na jedzenie, ubranie, środki higieny i czystości (dane z raportu GUS za rok 2005).
Bieda przejawia się na wiele sposobów, a najczęstszym jej skutkiem jest marginalizacja i eliminacja z życia społecznego. W ubóstwie jedne problemy generują inne – bezrobocie nieuchronnie procentuje brakiem dostępu do wiedzy, kultury i nowoczesnych technologii. W tych warunkach izolacja stopniowo się pogłębia i coraz trudniej przerwać ją samemu. Z pewnością przyczyniają się do tego nagłaśniane przez media przypadki nadużywania pomocy socjalnej. Bohaterowie tych głośnych relacji zwykle przyjmują wobec społeczeństwa postawę roszczeniową; nie podejmują żadnych wysiłków zmierzających do zmiany ich położenia i obwiniają za nie cały świat. Obok tego na naszych ulicach rośnie zastęp osób, które specjalizują się w wyłudzaniu pomocy.
Wszystkie te zjawiska przyczyniają się do wytworzenia w świadomości społecznej przekłamanego obrazu biedy. Kierując się nim, ludzie uczą się patrzeć z podejrzliwością na osoby ubogie i coraz bardziej zniechęcają się do idei udzielania im pomocy.
Członkowie i wolontariusze stow. "Wiosna" zapewniają, że są świadomi działania wszystkich opisanych tu mechanizmów i mają sprawdzony pomysł na to, jak się z nimi mierzyć. "Świąteczna paczka" jest na to dowodem. Apelują zatem do każdego z nas:
Już teraz zarzuć wór prezentów na plecy. Krok pierwszy: wybierasz rodzinę. Krok drugi: sprawdzasz, czego potrzebuje. Krok trzeci: poprawiasz kokardę w wypełnionej po brzegi miłością i chęcią pomocy paczce. Bezpiecznie dowozisz przesyłkę do naszego magazynu. Działanie prostsze niż myślisz.
W tym roku prosimy - Zostań aniołem!


Wszelkie szczegóły dotyczące akcji inTARnauci znajdą na stronie internetowej: www.swiatecznapaczka.pl
Wszystkich, którzy mogą pomóc, prosimy o włączenie się do tej pięknej akcji.(red.)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, June 28, 2022 08:20:42
IP     : 3.238.125.76
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html