To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Egzotyczne "Andrzejki" w Teatrze   -   04/12/2007
W magiczny andrzejkowy wieczór, gdy jak wiadomo „ciemno, wietrznie, ponuro, wrona gdzieniegdzie kracze i puchają puchacze"* grupa znakomitych muzyków z całego świata urządziła w tarnowskim teatrze egzotyczny, żywiołowy, zachwycający wizualnie artystyczny sabat, na którym nieodmiennie czarowała zmysłowym tańcem i nieziemską, natchnioną muzyką.

Ogloszenie

Część pierwsza koncertu „Muzyka Świata" -zorganizowanego w związku z interdyscyplinarnarnym festiwalem ART FEST - poświęcona była namiętnemu flamenco, granemu niegdyś wyłącznie przez andaluzyjskich Cyganów, nadal zresztą pielęgnujących jej ducha i muzyce indyjskiej, którą reprezentowali m.in. pochodzący z Indii Ghatam Giridhar Udupa oraz urocza tancerka Lakszmi. Przeszło godzinę trwała ta fascynująca, wielowarstwowa, pełna emocji i detali "rozmowa" wrażliwych muzyków.
Niewątpliwie prym wiódł w niej Michał Czachowski, charyzmatyczny i tajemniczy muzyk z wielką osobowością, talentem i takimże poczuciem humoru, który uwodził nie tylko znakomitą, chwytającą za serce muzyką, ale również ciekawymi opowieściami o niej.

W drugiej części koncertu pojawili się tak znakomici artyści jak Krzysztof Ścierański, Milo Kurtis (Grecja), Glen Guay (git. USA), Maciej Matysiak (bas), Marcin Piękos (klawisze), Marcel Piszczorowicz (perkusja) oraz zespół Motema Africa, czyli muzycy z Konga, Senegalu, Angoli, Ghany, Sudanu, Wybrzeża Kości Słoniowej. Liderem grupy jest Eric Onepunga, żywiołowy Kongijczyk, który już od ośmiu lat mieszka i pracuje w Polsce. Z wykształcenia jest prawnikiem, ale jego największą miłością jest muzyka. Od dzieciństwa towarzyszył mu rytm bębnów afrykańskich. Dziś, wraz z przyjaciółmi skutecznie promuje kulturę Czarnego Lądu nie tylko za pomocą zespołu, ale i utworzonego w Warszawie Centrum Kultury Afrykańskiej. Tarnowski koncert dowiódł, że żywiołem tej muzyki są występy na żywo, kształtowane przez aktualny nastrój muzyków i kontakt z widownią. Energetyzująca muzyka, barwne stroje i egzotyczne rytmy pozwoliły zgromadzonej publiczności ponieść się emocjom.
Były pląse, śpiewy, gra na jumbach, a zmysłowym czarnym tancerkom nie odmówił tańca nawet prezydent Ryszard Ścigała. „Muzyka Świata" okazała się prawdziwą mieszanką wybuchową, kulturowym tyglem zaskakującym różnorodnymi pomysłami i rozbrajającą dynamiką gry. Warto było wybrać się do teatru, chociażby po to, by zaprawić się przed zbliżającymi się karnawałowymi hulankami.
Agnieszka Setlik

*ballady A. Mickiewicza

fot. P.Topolski (www.tarnow.pl)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 10:11:34
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html