Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Wirtualni strażacy   -   12/3/2004
Straż Pożarna planuje rozpoczęcie w tym roku długo oczekiwanej budowy strażnicy przy ul. Błonie, gdzie w przyszłości będzie stacjonowała druga jednostka ratowniczo-gaśnicza PSP w Tarnowie. W tym roku tarnowscy strażacy zawodowi otrzymali od wojewody 41 nowych etatów. To znacznie polepszyło sytuację pod względem zatrudnienia, a współczynnik mówiący o liczbie strażaków przypadających na każdy tysiąc mieszkańców nie jest już w Tarnowie najniższy w kraju. Nowi strażacy nie rozpoczęli jednak do dziś służby w Tarnowie, choć 41 etatów przyznano już od 1 stycznia.

Ogloszenie
>

Jak powiedział nam komendant Andrzej Mróz, nabór kandydatów na strażaków jeszcze się nie zakończył. - W tej chwili będziemy prowadzić nabór i myślę, że od kwietnia, a najpóźniej od czerwca będziemy już zatrudniać i szkolić nowych strażaków - powiedział nam we wtorek komendant Andrzej Mróz.
Nowi strażacy rozpoczną służbę najszybciej dopiero od kwietnia, w związku z tym, że komenda miejska PSP musiała przez pierwsze miesiące roku uzbierać dopiero pieniądze na wyposażenie nowych fajermenów. Pieniędzy na wyposażenie i ubranie strażaków w stroje bojowe nie otrzymano bowiem z centralnego rozdzielnika. Komenda musi więc zaoszczędzić we własnym zakresie kwotę potrzebną do ubrania i wyposażenia 41 nowych ludzi.
- Pieniądze, które otrzymaliśmy na zatrudnienie nowych ludzi, zawierały przede wszystkim elementy płacowe, brak było elementu rzeczowego - tłumaczy komendant Andrzej Mróz. - Stąd aby kupić nowym strażakom ubrania, uzbrojenie osobiste, wyposażenie, musieliśmy potrzebne na to pieniądze najpierw zaoszczędzić i uzbierać kwotę, która jest potrzebna do zakupu wyposażenia bojowego.

Nowi strażacy rozpoczną służbę najprawdopodobniej od lipca w Zakładach Azotowych. Dlaczego?

- Nie chcemy w jednym obiekcie, przy ul. Klikowskiej, trzymać aż tylu ludzi - tłumaczy komendant Mróz. - Także dlatego, że przez dyslokację naszych sił i środków skracamy czas dojazdu do ewentualnych zdarzeń. Więc planujemy, że część naszych strażaków będzie tymczasowo stacjonować właśnie w "Azotach". Jeśli nabór i szkolenie pójdą w miarę sprawnie, już od lipca rozpoczniemy funkcjonowanie w Zakładach Azotowych.

Po wcieleniu do służby grupy nowych 41 osób, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej powiększy swoje szeregi do liczby 168 strażaków.
Od komendanta Mroza dowiedzieliśmy się także, że rozpoczęta została procedura przetargowa związana z budową drugiej jednostki dla straży pożarnej przy ul. Błonie. W związku z tym liczą oni na to, że już w lipcu rozpocznie się budowa drugiej jednostki ratowniczo-gaśniczej dla Tarnowa. W budżecie wojewody zarezerwowano na ten cel w tym roku milion zł. Koniec budowy przewidziano na 2006 r.

W przyszłości swoją siedzibę w nowym obiekcie przy ul. Błonie znalazłby również policyjny komisariat Tarnów-Wschód, a nawet policyjna Izba Dziecka. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl