To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Nauczyciele nie chcą iść na emeryturę    -   10/12/2007
W życiu o większości spraw rozstrzyga na ogół prosty rachunek ekonomiczny. Z niego zaś wynika, iż nauczycielowi nie opłaca się przechodzić na wcześniejszą emeryturę, co nie jest bez znaczenia z uwagi na fakt, iż uczniów jest coraz mniej, a na podjęcie pracy w zawodzie czekają młodzi nauczyciele. Jak zatem stymulować starszych nauczycieli, by zwalniali miejsce młodszym ? Radny miejski Krzysztof Nowak proponuje na przykład, by w roku 2008, kiedy uprawnień do wcześniejszej emerytury nabierze blisko 400 nauczycieli, władze miasta zabezpieczyły odpowiednie środki na swego rodzaju „odprawę strukturalną”, będącą zachętą do skorzystania z tego przywileju.

Posłuchaj wypowiedzi radnego Krzysztofa Nowaka :

Ogloszenie

Podobną propozycję Krzysztof Nowak (wówczas jeszcze nie był radnym) składał już za czasów, gdy prezydentem był Mieczysław Bień. Z tego rozwiązania skorzystał na przykład Szczecin. Zdaniem Krzysztofa Nowaka można dyskutować, jak duża powinna być to kwota, jednak w krótkiej perspektywie ten wydatek nie tylko szybko się zwróci, ale przyniesie także materialne korzyści – m.in. z uwagi na fakt, iż odejdą m.in. nauczyciele posiadający najwyższy stopień awansu zawodowego, a więc najlepiej opłacani.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 10:47:03
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html