To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Stu nowych dawców szpiku    -   10/12/2007
Do grona ponad tysiąca potencjalnych dawców szpiku kostnego dołączyła kolejna grupa, tym razem 100 osób. To efekt mikołajkowej akcji Stowarzyszenia "Kropla", Fundacji Przeciwko Leukemii i Prezydenta Miasta Tarnowa. Przy ich wsparciu, dzięki pieniądzom z Prezydenckiego Rautu Niepodległościowego, licytacji radiowych w RDN, pomocy finansowej męża Agaty Mróz - Jacka Olszewskiego oraz firmy POLKOMTEL w podwojach magistratu przy ul. Goldhammera 3 przez cztery czwartkowe godziny pobierano od chętnych krew do badań szpiku kostnego.

Posłuchaj, co o tegorocznej akcji, jej celach i przesłaniu mówili podczas środowej konferencji prasowej szefowa KROPLI - Katarzyna Duraj oraz mąż Agaty Mróz - Jacek Olszewski (na zdjęciu dwie pierwsze osoby z lewej) :

Ogloszenie

Tradycyjną imprezę "Kropli" w związku z chorobą znanej siatkarki - Tarnowianki wzbogacono w tym roku o dopisek (wytłuszczony w nazwie) „Święty Mikołaj inaczej... także dla Agaty Mróz... Dzieląc się szpikiem - dajesz życie”.
W trakcie akcji nie szukano bowiem dawcy jedynie dla Agaty. Przypomnijmy, popularna siatkarka ma już dawcę z Niemiec, którego szpik jest w 90 % zgodny z jej szpikiem. Istnieje znikoma szansa na to, że perfekcyjnego dawcę uda się pozyskać w wyniku przeprowadzonej w czwartek akcji. Jak jednak mówią fachowcy, szansa taka jest nieco większa w regionie, z którego pochodzi biorca niż gdzie indziej.
Co ciekawe, żaden z Tarnowian przebadanych i zarejestrowanych dotąd w światowej bazie potencjalnych dawców Tarnowian, a jest ich już ponad tysiąc, nie stał się jeszcze czynnym dawcą szpiku, to znaczy ich szpik nie okazał się dotychczas właściwy dla licznego i rosnącego grona oczekujących. Czy sytuacja ta ulegnie zmianie w wyniku czwartkowej akcji, w wyniku której badanych jest teraz w Warszawie sto kolejnych próbek krwi ?

Organizatorzy żałowali, że nie mogli wydłużyć czasu trwania akcji pobierania krwi i wielu chętnych nie mogło w niej wziąć udziału. - W marcu, podczas kolejnego przedsięwzięcia, postaramy się przygotować akcję na godziny południowe i popołudniowe, dzień będzie dłuższy, dlatego będą mniejsze problemy z dowiezieniem próbek do Warszawy - deklaruje Katarzyna Duraj. (pd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, June 25, 2022 16:52:53
IP     : 3.238.125.76
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html