Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   O pomocy dla szpitala, targach Powiśla i promocji poprzez film   -   13/3/2004
9 marca 2003r. odbyło się posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego. Głównymi tematami spotkania było omówienie spraw dotyczących wsparcia finansowego Szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. Wójtowie ustalili, że wsparcie finansowe dotyczyć będzie m.in. zakupu aparatu RTG, gdyż obecny sprzęt jest stary i wysłużony, nie spełnia wysokich standardów a jest niezbędny do prowadzenia badań pacjentów po wypadkach komunikacyjnych i powstałych w gospodarstwach rolnych.

Ogloszenie
>

Ustalono wstępnie pomoc finansową w wysokości 1 zł od mieszkańca, co w konsekwencji daje kwotę 120 tyś zł – z czego 60 tys. wyłoży powiat a drugą połowę pokryją samorządy gminne proporcjonalnie do ilości mieszkańców. Propozycje zostaną zgłoszone na najbliższe posiedzenia rad gminnych i powiatowej. Gminy zadeklarowały, że do końca marca poinformują Starostę Dąbrowskiego o możliwym wsparciu finansowym powiatowego szpitala.

Zarząd Stowarzyszenia ustalił wstępnie datę zorganizowania Targów Gospodarczych Gmin Powiśla Dąbrowskiego, która przypadałaby na dzień 20 czerwca 2004r. Podobnie jak w latach poprzednich impreza odbędzie się na obiektach Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Tarnowskiej. Przedsięwzięcie umożliwia promocję firm, środowisk gospodarczych i stowarzyszeń okołorolniczych na zewnątrz. Pozwala na nawiązanie nowych kontaktów gospodarczych. Firmy mogą zdobyć nowych kontrahentów i nawiązać wstępną współpracę lub zainteresować się świadczonymi usługami i produktami firm. Targi integrują lokalne samorządy, biznes, organizacje pozarządowe i lokalnych liderów, co pozwala na efektywne przygotowanie i przebieg tej cyklicznej imprezy gospodarczej. Impreza ukazuje także przekrój ofert gospodarczych, inwestycyjnych, turystycznych, agroturystycznych i kulturalnych.
Podobnie jak w latach poprzednich organizacją targów zajmą się przedstawiciele Zrzeszenia Przedsiębiorców i Handlowców Powiśla Dąbrowskiego, Dąbrowskiego Domu Kultury, MGOSiR-u, Starostwa Powiatowego, Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, w skład którego wchodzą wszystkie gminy i powiat dąbrowski. Samorządy gmin zamierzają wesprzeć całe przedsięwzięcie dodatkowymi środkami w wysokości 7 groszy od mieszkańca. Wsparcie z powiatu wyniesie 4000 zł plus koszty promocji. Planuje się, aby na zorganizowanie targów pozyskać również wsparcie finansowe ze środków zewnętrznych, np. grantów. Sprawa zorganizowania targów zostanie również przedyskutowana przez komitet targowy, którego spotkanie planuje się w następnym tygodniu.

Innymi tematami poruszanymi na spotkaniu było omówienie spraw dotyczących sprawowania nadzoru nad projektami liniowymi w gminach we współpracy z Zespołem Uzgodnień Dokumentacji.
Ponadto wójtowie wstępnie ustalili nagranie filmu promocyjnego powiatu i gmin, który zawierałby informacje z zakresu walorów turystycznych, kultury i sportu, planów gospodarczych poszczególnych gmin.
Zarząd Stowarzyszenia omówił również propozycje dalszych kierunków działania Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, wśród których priorytetem byłyby projekty programów dotyczących przeprowadzenia konkretnych szkoleń dla małych i średnich przedsiębiorstw z zakresu prowadzenia przez nich działalności gospodarczej po przystąpieniu do struktur Unii Europejskiej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 15)Dodaj komentarz
(13-03-2004) życzliwy :
Targi...., a czym tam się targuje??? Odgrzewane kotlety najwyraźniej tracą smak. Targi w starej formule się przeżyły, nudzą, złoszczą niesprawiedliwymi werdyktami jury oceniającego stoiska, śmieszą frekwencją i zainteresowaniem firm(gasnącym z roku na rok). Chyba że faktycznie jedno stoisko inkubatora przedsiębiorczości promujące 20 wirtualnych namiotów satysfakcjonuje widzów...? Ciekawe, dlaczego przedsiębiorcy nie angażują się w swoją imprezę (która ma ich promować !!!). Ci, co to jeszcze chcą firmować w starej formule Targi, muszą być chyba szaleni... Ciekawe, ilu widzów da się nabrać w czerwcu na powtarzanie tego samego bez końca?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-03-2004) wystawca :
Byłem i ja wystawcą na targach.Już nie będę z powodów o których pisze "życzliwy".Pewnie po takich jak ja miejsce zagospodaruje Tankpol kolejnymi traktorami i autami produkowanymi przecież nie w Szczucinie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2004) obserwator :
Targi są największą imprezą tego typu na Powiśu. Podczas tej imprezy promue się wszystko co mamy. O ile pamietam jest też cały dorobek kulturalny z wszystkich gmin. Z tego co wyczytałem w prasie w tym roku na targach będą Węgrzy, Niemcy i Włosi. Trudno o lepszą promocję. Dąbrowa leży tu gdzie leży, więc doceńmy nareszcie to co mamy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2004) kielner :
Na targach powinny byc firmy nie z naszej kochanej Dąbrowy ale z innych miast a nasze firmy wszyscy znamy po co wiec to?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2004) życzliwy :
Odpowiadam "obserwatorowi" (wnoszę z tonu, że to ktoś zawodowo odpowiedzialny za promocję Powiatu, no to musi bronić trgów w skansenie) - jakoś nie przypominam sobie, żeby promowała się gmina Gręboszów, z Olesna są ledwie zalipiańskie skorupki, a z Bolesławia w 2003 roku to nawet orkiestry nie było... Będą Węgrzy, Niemcy i Włosi - ciekawe ile wypiją za zdrowie dąbrowskich władców...?! Apeluję do dąbrowskich przedsiębiorców - wypowiadajcie się Panowie, tylko szczerze!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2004) przedsiebiorca :
mam to w d...e

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2004) życzliwy :
tak też mi się wydawało...; może jeszcze jakiś twórzcy głos w dyskusji, to się dowiemy dla kogo te targi? (dla delegacji zagranicznych goszczonych suto w starostwie, dla wójtów, starostów itd...)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2004) przedsiebiorca2 :
Prowadzę firmę w Dąbrowie i od od 4 lat chadzam na te targi, a nawet się już dostawiałem. To oczywiście nie są targi w ścisłym tego słowa znaczeniu a raczej festyn , czy jarmark gospodarczy, bo oczywiscie Dąbrowa to nie Poznan. Ale nie o to przecież chodzi ! To świetna okazja do tego , aby w lużnej, miłej atmosferze zapoznawać ludzi ze swoją ofertą i żeby to nie było walenie po oczach reklamą , niepotzrbnymi informacjami itd. Ludzi jest ut zawsze full, więc nie wiem o jakiej frekwencji piszecie ! A wystawcy (choć na pewno nie wszyscy) , z którymi sam rozmawiałem bywali raczej zadowoleni z takiej formy promocji. Oczywiście nie od razu przełałado sie to na wzrost obrotów, ale jeśli chce ktoś pokazać,że jest (już lub jeszcze) w Dąbrowie - to nie ma lepszego sposobu. Sam coś o tym wiem, wiec piszę. Nie łudźmy się jednak,ze dotychczas wykraczało to poza Powiśle. Nie-Dąbrowiaków bywało na tych imprezach tyle,ze jednej ręki by wystarczyło do wyliczenia. Tym bardziej cenne jest to,że bedzie tym razem tych gości więcej. A poza tym - jeśli nie te Targi to co ? Łatwo krytykować a może wrzucicie tu jakiś konstruktywny pomysł ... Czy rzeczywiście mamy już tylko być sypialnią dla Tarnowa ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-03-2004) wilk :
wole schabowego niz targi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-03-2004) wilk :
chociaz na targach tez mozna ujesc schabowszczaka i wypic flache

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-03-2004) spacerowicz :
Panowie nie potępiajcie imprezy w czambuł i ich organizatorów /powiat,miasto i samych wystawców/Cudze chwalicie a swojego nie znacie.Zaproponujcie coś lepszego,poproście o zezwolenie i pokażcie co potraficie sami.Skoro wiecie jak było to pewnie sami też byliście.I o to tu chodzi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-03-2004) życzliwy :
nie potępiamy, tylko próbujemy ożywić imprezę przeżywającą kryzys wieku średniego, czekamy też na świeże pomysły, podpowiadamy jak coś ulepszyć dla samych przedsiębiorców. TARGI TAK, ALE PO NOWEMU!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-03-2004) optymista :
targi targami, a kto płaci za imprezę dla niby śmietanki dąbrowskiej zwanej również elitą?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-03-2004) rejs :
"pan płaci pani płaci wszyscy płacimy"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-03-2004) rejs :
"pan płaci pani płaci wszyscy płacimy"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl