To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay/Tratwa
  
  Debata w "Tratwie" i Tymoteusz   -   14/3/2004
22 marca w Kościele Miłosierdzia Bożego zagra supergrupa rockowa "2 Tm 2,3" (popularnie określana jako "Tymoteusz"). Koncert zostanie poprzedzony dwa dni wcześniej ciekawym spotkaniem w Duszpasterstwie Akademickim "Tratwa". W sobotę 20 marca posłuchać tam będzie można wykładów o muzyce i jej wpływie na człowieka. Specjalny program pt. "Miecz Goliata" przygotowali absolwenci krakowskich uczelni, którzy swoje prace magisterskie pisali właśnie na ten temat.

Ogloszenie

W sobotę gośćmi tarnowskiej młodzieży będą: Anna Jafernik z Żywca, Marta Ślęzak z Limanowej, Urszula Pietrzak ze Świdnika.
Cała trójka deklaruje, iż na co dzień słucha muzyki rockowej. Interesując się tym gatunkiem, posiadają na jego temat sporo wiedzy. Muzyka może też wywierać negatywny wpływ na człowieka. Warsztaty składać się będą z części teoretycznej (wykłady, ćwiczenia) oraz praktycznej (wykorzystanie muzyki w głoszeniu Dobrej Nowiny). Warsztaty rozpoczną się w sobotę o godz. 10.00 w Duszpasterstwie Akademickim przy ul. Dwernickiego 1. W programie m.in. ciemna strona księżyca, czyli o negatywnym wpływie muzyki i jasna strona księżyca - czyli pozytywy muzyki. W II części uczestnicy porozmawiają o "muzycznym kerygmacie", czyli wykorzystaniu muzyki do ewangelizacji. Spotkanie zakończy eucharystia a po niej agapa z muzyką chrześcijan.

Natomiast 22 marca w kościele Miłosierdzia Bożego w Tarnowie, o godz. 19.30 rozpocznie się koncert formacji rockowej, która swoją nazwę wywodzi z Pisma Świętego (2 List św. Pawła do Tymoteusza: "Weź udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa !"). Zespół jest rodzajem supergrupy złożonej z doświadczonych i popularnych muzyków, występujacych dotychczas w wielu rockowych kapelach. Działalność swoją zainaugurowała w 1998 roku a stanowią ją : Robert "Lica" Friedrich (ex Acid Drinkers), Dariusz "Maleo" Malejonek (Houk, Armia, Izrael), Tomasz Budzyński (Armia) oraz inni profesjonalni muzycy, którzy doświadczyli odrodzenia w wierze chrześcijańskiej i postanowili wspólnie wydać płytę.
Pierwszy krążek pt. "Przyjdź", "porażał" ostrością muzyki oraz subtelnością psalmów w stylu reggae w akustycznych aranżacjach. Całość doprawiona oryginalnie przez Joszko Brodę, który grał na swoich instrumentach ludowych, dopełniał całości. Osobnym tematem są teksty, które w większości zaczerpnięte są z Biblii, (min. "kantyk trzech młodzieńców z Księgi Daniela"). Kolejna płyta pt. "2 TM 2,3" charakteryzowała się cięższym brzmieniem, jednakże tu także pojawiły się lżejsze rytmy nastrajające do modlitwy. Tekstowo zespół jest dalej wierny przekazowi biblijnemu. Nie inaczej jest na kolejnej płycie pt. "Pascha 2000".

Aktualnie grupa promuje serią koncertów najnowsze wydawnictwo "Propaganda Dei". Jest to dwupłytowy zapis ubiegłorocznej akustycznej trasy koncertowej zespołu. Tarnowski koncert jest kolejnym przystankiem w marcowej trasie grupy, która zakończy się koncertami w stolicy Anglii – Londynie i w Warszawie.
Zespół 2 TM 2,3, popularnie zwany Tymoteuszem, (patrz wyżej) ma na swoim koncie nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego "Fryderyk". Członkowie grupy tworzą też popularną Arkę Noego. Ich działalność i twórczość pobłogosławił Ojciec Święty w specjalnie do nich skierowanym liście.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 17, 2022 09:53:39
IP     : 54.224.117.125
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html