To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  „Don Pasquale” w MCK   -   17/12/2007
Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie Mościcach zaprasza na operę komiczną Gaetano Donizettiego „Don Pasquale” w wykonaniu artystów Opery Krakowskiej pod dyrekcją Piotra Sułowskiego. Na mościckiej scenie wystawione zostanie jedno z najwybitniejszych dzieł Donizettiego, prawdziwy klejnot wdzięku, lekkości i beztroskiego humoru. Opera łączy zarówno doskonały tekst libretta z muzyką i świetnymi postaciami bohaterów.

Ogloszenie
>

Efektowne partie solowe oraz mistrzowskie sceny zespołowe sprawiają, iż dzieło święci triumfy na scenach całego świata. Przedstawienie, które tarnowscy melomani będą mieli okazję poznać wyreżyserował Walter Neiva.
Jest to historia złośliwego staruszka otoczonego przez fałszywych przyjaciół, którzy próbują wystrychnąć go na dudka. Don Pasquale pragnie się ożenić. Tym sposobem chce wydziedziczyć swojego bratanka Ernesta, który szykuje się do ślubu z Noriną wbrew woli wuja. Przyjaciel rodziny - doktor Malatesta - wpada na znakomity pomysł. Norina zostaje przedstawiona Don Pasqualowi jako kandydatka na jego żonę. Ukochana Ernesta po podpisaniu fikcyjnego kontraktu małżeńskiego, ma staruszkowi tak uprzykrzyć życie, by ten zgodził się na wszelkie warunki…
W komedii tej nie wspomina się o epoce historycznej, w której rozgrywa się akcja, co pozwala na osadzeniu historii w dowolnym czasie. Po raz pierwszy tekst libretta przetłumaczono na język polski.
20 grudnia bieżącego roku, godz. 18:00, sala koncertowa MCK.
Bilety do nabycia w kasie MCK.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 04:33:06
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html