Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Niepełnosprawni u biskupów   -   22/12/2007
Własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, sianko na wigilijny stół i drewniane anioły otrzymali tarnowscy biskupi od niepełnosprawnych uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie. Podopieczni Stowarzyszenia „Ich Lepsze Jutro” udali się ze świątecznymi życzeniami do tarnowskiej Kurii Diecezjalnej.

Ogloszenie

Uczestnicy Warsztatu spotkali się z biskupem tarnowskim Wiktorem Skworcem, biskupem pomocniczym Władysławem Bobowskim i kanclerzem Kurii ks. Adamem Nitą. Składając świąteczne życzenia, przełamali się opłatkiem.
Wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Klaudia Padoł zwróciła uwagę, że czas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia jest kolejną okazją do przemiany ludzkich serc. Wyraziła nadzieję, że w Nowym Roku nie zabraknie ludzi gotowych nieść pomoc tym, którzy - w swojej bezradności - nie potrafią o nią prosić, a bardzo jej potrzebują. Podopieczni opowiadali o codziennych zajęciach w Warsztacie.
Zarządowi Stowarzyszenia biskupi życzyli dalszych wspaniałych lat funkcjonowania, a podopiecznym i terapeutom pracującym w Warsztacie Terapii Zajęciowej i Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej – sukcesów w rehabilitacji.

Stowarzyszenie „Ich Lepsze Jutro” jest organizacją pożytku publicznego, co oznacza, że można mu przekazać 1 proc. podatku. Pieniądze są przeznaczane na nowoczesne metody rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych intelektualnie z wykorzystaniem muzyki, sztuki, multimediów i przeszkolonych psów.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 7)Dodaj komentarz
(22-12-2007) piekut :
Wtdaje mi się, że to biskup powinien odwiedzić tych doświadczonych przez los ludzi. A nie odwrotnie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-12-2007) KD :
To byl dzien skladania zyczen biskupowi. Bylo wielu innych przedstawicieli roznych organizacji i stowarzyszen. Latwiej przyjsc wszystkim do jednego, niz jednemu do wszystkich. Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO dziekowalo za wizyte biskupa w lutym, na otwarciu Aktywnej Swietlicy Terapeutycznej. To byla taka rewizyta :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-12-2007) KArol :
Z tego tekstu najbardziej przykuło moją uwagę zdanie: "Wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Klaudia Padoł zwróciła uwagę, że czas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia jest kolejną okazją do przemiany ludzkich serc." Kontekst bardzo znaczący...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-12-2007) ewa :
Tylko, szkoda, ze swieta trwaja tak krotko. A potem znow ta nienormalna normalnosc

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-12-2007) piekut do KD :
dzień składania zyczeń biskupowi, powiadasz. Zdaje się, ze tradycja składania świątecznych życzeń nie uwzględnia czegoś takiego. To raczej duchowni w możliwych do wykonania formach powinni wiernym składać życzenia. Poza tym dziękowanie teraz za wizytę sprzed blisko roju to zdaje się żart. Ale feudalny styl bycia naszych pasterzy , zwany dla niepoznaki ,m, posługa,, coraz bardziej ludzi smieszy a także denerwuje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-12-2007) KD :
Poszli tam z dobrej woli i z radoscia. To takze element rehabilitacji spolecznej. Wyjscie do innych. Zycze piekutowi, aby w swiatecznym czasie towarzyszylo mu wiecej radosci ze zwyczajnych rzeczy niz zdenerowawnia i smiesznosci.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-12-2007) piekut :
Nie zwracam uwagi na nastrój jaki towarzyszył tej wizycie. Zwracam uwagę na zupełnie cos innego. To coś subtelnego, dotyczącego rzeczywistej miłości blizniego. Bo przeciez w codziennych gestach i zachowaniach ta miłość do bliżniego powinna się wyrażać. Nieprawdaż?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl