To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   "Kolmedowa" burza w szklance wody ?    -   24/12/2007
Pracownicy ZOZ "Kolmed" z placu Dworcowego wraz z grupą opozycyjnych radnych wojewódzkich obawiają się, że niedawna decyzja sejmiku o prywatyzacji jednostki w istocie doprowadzi do likwidacji placówki. Dyrektor "Kolmedu" Marta Owczyńska dezyzję sejmiku uznaje za dziwną i groźną. - Kolmed jest w dobrej sytuacji finansowej, prywatyzacja nie jest jakimś niezbędnym warunkiem dalszego funkcjonowania placówki - mówiono podczas czwartkowej konferencji prasowej w Placówce Zamiejscowej Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie. Mówiono też o niejasnym kontekście decyzji samorządu wojewódzkiego, m.in. o „zbiegu okoliczności" – uchwała sejmiku zbiegła się w czasie z informacjami o budowie centrum handlowego w miejscu, gdzie znajduje się tarnowska przychodnia i siedziba ZOZ. Zapowiadane są "społeczne" protesty przeciw decyzji sejmiku, m.in. pod domem wicemarszałka Romana Ciepieli.

Posłuchaj wypowiedzi radnych wojewódzkich Adama Kwaśniaka i Elżbiety Zięby :

Ogloszenie

Dyrekcja KOLMEDu za najkorzystniejszą formę zarządzania placówką uważa przekazanie jednostki w ręce powołanej już spółki pracowniczej. Zdaniem dyrekcji ZOZ na decyzji samorządu wojewódzkiego stracić mogą też pacjenci. - Sprywatyzowany podmiot, działając czysto komercyjnie, może nie prowadzić tych specjalizacji, które są mniej dochodowe - mówi dyrektor Owczyńska. Radni Adam Kwaśniak i Elżbieta Zięba mówią, że uchwała sejmiku (na podobnych warunkach przekształconych ma zostać jeszcze sześć innych placówek służby zdrowia w Małopolsce, ale tylko Tarnów się na nie zgadzał) powołuje się na strategię rozwoju województwa, ale strategia ta ich zdaniem nie uzasadnia pomysłu przekształcenia Kolmedu. - Gdyby uchwały ws. wymienionych w dokumencie jednostek były głosowane osobno, to radni na prywatyzację Kolmedu by się nie zgodzili - mówiono w czwartek w MUW.
Z kolei Wicemarszałek Małopolski Roman Ciepiela w ogóle dementuje informacje o tym, że sejmik podjął decyzję o prywatyzacji placówki. - W uchwale jest mowa o przekształceniach, uczestniczyć w nich może np. spółka pracownicza. Do zarządu województwa nie wpłynęły żadne oferty dotyczące nabycia terenów na jakich położony jest KOLMED, nie zamierzamy zbywać tego terenu - mówi Roman Ciepiela.
Posłuchaj wypowiedzi dyrektor Marty Owczyńskiej i przedstawicieli związków zawodowych KOLMEDu a także pacjentów (w tej roli Czesław Kwaśniak) :


Posłuchaj wypowiedzi wicemarszałka Romana Ciepieli :


PD, MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 11:53:02
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html