Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: TALIA 2003
  
   Festiwal Komedii TALIA 2003   -   14/10/2003
Talia - muza komedii po raz siódmy przybędzie do Tarnowa we wtorek, 21 X.Przez sześć dni w tarnowskim teatrze , ale również w innych tarnowskich instytucjach kultury , redakcjach , w zabytkowych wnętrzach , w artystycznych kawiarniach, a nawet w plenerze trwać będzie Festiwal Komedii.

Ogloszenie

W trakcie festiwalu zaplanowano liczne koncerty , warsztaty , salon poezji, wystawy. Program imprez towarzyszących jest bogatszy niż w poprzednich latach.
Najważniejsze będą jednak przedstawienia. W konkursie zaprezentowanych zostanie siedem spektakli z całego kraju. Konkurs rozpocznie we wtorek premiera sztuki Wiesława Hołdysa pt. „Małego świata wielkie cuda” w wykonaniu aktorów Teatru Solskiego w Tarnowie. W kolejnych dniach przewidziano następujące spektakle: „Małpy” Wrocławskiego Teatru Pantomimy , „Party” warszawskiej Syreny , „Opera Mleczana” Starego Teatru z Krakowa , „Sprzedam dom w którym już nie mogę mieszkać” teatru KTO , „Szpital Polonia” przygotowany przez teatr Heleny Modrzejewskiej z Legnicy oraz „Testosteron” teatru Studio Buffo. Poza spektaklem Teatru KTO (piwnice , Rynek 19) i "Szpitalem Polonia" (scena Mościckiej Fundacji Kultury) pozostałe spektakle odbywać się będą na deskach Teatru im. Solskiego.

Cykl imprez towarzyszących festiwalowi zatytułowano "Wokół Talii". Czas w oczekiwaniu na kolejne konkursowe przedstawienia wypełnią m.in. sesja panelowa w sali Lustrzanej "Komedia i media" , która zainauguruje cały festiwal a w następnych dniach : warsztaty radiowe i telewizyjne (przygotowywane m.in. we współpracy z Radiem Kraków i MTK ), warsztaty literackie w teatrze (Marcin Wolski) , wystawa rysunku satyrycznego i karykatury "Talia z boku" (foyer Tarnowskiego Teatru), koncerty i recitale. W Cafe Piano wystąpi m.in. Ewa Cypcarz - Bogucka z recitalem piosenek Jacquesa Brela, a w tarnowskim teatrze jubileusz 10-lecia działalności świętować będzie w sobotę Grupa Rafała Kmity. W niedzielę w tarnowskim Ratuszu zupełnie szczególny charakter będzie mieć ósma już edycja Tarnowskiego Salonu Poezji. Teksty recytować będą tym razem goście "Talii". W piątek wieczorem na tarnowskim Rynku zaplanowano imprezę plenerową z udziałem aktorów Teatru KTO "Bal Hrabala". Całość festiwalu zamknie niedzielny koncert finałowy w Teatrze. W programie satyryczno-muzycznym Marcina Wolskiego wystąpią aktorzy sceny tarnowskiej oraz Joanna Jeżewska z Teatru Współczesnego. Podczas finału ogłoszony zostanie werdykt jury konkursowego , wręczone nagrody. Specjalną nagrodę dla Mecenasów Kultury wręczy też prezydent Mieczysław Bień.

Siódma "Talia", po raz pierwszy przygotowywana jest bez udziału Andrzeja Pacuły - pomysłodawcy i organizatora poprzednich edycji z ramienia Wydziału Kultury UMT. Tegoroczną edycję przygotowuje Tarnowski Teatr, przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta, Ministerstwa Kultury i Urzędu Marszałkowskiego oraz sponsorów : Zakładu Energetycznego , Banku BPH-PBK i Centrum Korporacyjnego w Tarnowie.

Można już kupować karnety i bilety na wszystkie, bądź poszczególne spektakle . Karnet na wszystkie spektakle "Talii" kosztuje 130 zł. Bilety na poszczególne przedstawienia po 18 i 25 zł, na Finał - 15 zł. Wstęp na warsztaty, do Klubu Festiwalowego (w Cafe Piano), na "Bal Hrabala" i na spotkania autorskie - gratis.

Szczegółowy program Festiwalu, informacje o spektaklach oraz wiele ciekawostek związanych z Festiwalem można znaleźć w specjalnym sewisie internetowym "Talii" tutaj . Publikowana tam będzie podczas festiwalu elektroniczna wersja gazety festiwalowej "4 strony Talii", która do uczestników docierać też będzie w wersji papierowej. ZAPRASZAMY
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947