To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Życzenia od Biskupa Skworca    -   24/12/2007
Otrzymaliśmy życzenia świąteczne ordynariusza diecezji tarnowskiej biskupa Wiktora Skworca dla wszystkich diecezjan. Święta Bożego Narodzenia przypominają nam o bliskości Boga, który stał się człowiekiem i przyszedł na świat. Tej radości nie zastąpią nawet najdroższe prezenty. Ten świąteczny czas powinien być wezwaniem, aby szukać Chrystusa w drugim człowieku – podkreśla ordynariusz tarnowski.

Posłuchaj treści życzeń biskupa Skworca :

Ogloszenie

Drodzy Czytelnicy! Drodzy Diecezjanie!

Bądźmy uczniami Chrystusa!

To wezwanie Kościoła będzie nam towarzyszyło w ciągu całego roku liturgiczno-duszpasterskiego. Co to jednak znaczy – być i stawać się uczniem Chrystusa – w świetle Narodzenia Pańskiego?
Z pomocą przychodzą nam Ewangeliści, którzy utrwalili w słowie moment przyjścia Jezusa na ziemię. Odpowiedź na to pytanie znajdziemy również w Prologu do Ewangelii świętego Jana.
Przybyliśmy oddać Mu pokłon (Mt 2,2).
Być i stawać się uczniem Jezusa oznacza pójść do Niego i złożyć Mu pokłon, jak uczynili to pasterze i Trzej Mędrcy. Uczeń to ten, kto jest blisko swego Pana poprzez modlitwę adoracji i uwielbienia.
Wszystkim, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi (J 1,12).
Być i stawać się uczniem Jezusa oznacza również przyjąć Chrystusa i zaprosić Go do swego życia, pod swój dach. Uczeń to ten, kto poznał swego Pana, miłuje Go i idzie za Nim, dźwigając swój krzyż.
A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli (Łk 2,20).
Być i stawać się uczniem Jezusa oznacza w końcu wziąć odpowiedzialność za dzieło misyjne Kościoła tak, aby wszystkie ludy, narody i języki ujrzały i przyjęły zbawienie naszego Boga – Jezusa Chrystusa.

Umiłowani!
Niech Chrystus w tajemnicy swego narodzenia udzieli nam wszystkim łaski bycia Jego uczniami. Niech wspiera nasze wysiłki w dziele ewangelizacji świata.
Z tą refleksją i modlitwą łączę najserdeczniejsze życzenia błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego.
Z serca Wam błogosławię: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!

†Wiktor Skworc
BISKUP TARNOWSKI
Posłuchaj, co Biskup Tarnowski mówi o przesłaniu Świąt Bożego Narodzenia :W uroczystość Bożego Narodzenia biskup Wiktor Skworc będzie przewodniczył Mszy św. o godzinie 10.30 w Bazylice Katedralnej w Tarnowie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 11:35:00
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html