To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna   -   28/12/2007
Święta, święta i po świętach... Niektórzy kierowcy ten czas spędzili w policyjnym areszcie. Bożonarodzeniowy okres to także czas szczególnej aktywności złodziei – ich ofiarami padają nie tylko osoby starsze, o czym przekonał się 41-letni Ukrainiec, którego w Ładnej okradziono na sumę 5 tys. zł...

Ogloszenie

Za kierownicą
W sobotę 22 grudnia w Tarnowie na ul. Matki Boskiej Fatimskiej doszło do wypadku drogowego. Kobieta w wieku 78 lat przechodząc w miejscu niedozwolonym przez ulicę została potrącona przez nadjeżdżający samochód osobowy m-ki Ford, którym kierował 54-letni mieszkaniec Tarnowa. Kierowca został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – wynik 0,00. Kobieta została zabrana do szpitala. Doznała urazów w postaci złamania podudzia oraz stłuczenia głowy.
Policjanci KP Tarnów-Zachód zatrzymali w Rzuchowej (gm. Pleśna) do kontroli drogowej 33-letniego kierowcę Opla Astra. Od kierującego wyraźnie czuć było alkoholu. Został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - wynik 2 promile alkoholu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, a on sam trafił do policyjnego aresztu.
W niedzielę, 23 grudnia zatrzymano jeszcze 4 innych nietrzeźwych kierowców. Najmłodszy miał 24 lata.
W Tarnowie na ul. Katedralnej policjanci zatrzymali 29-letniego kierowcę Audi. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - wynik 1 promil alkoholu. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci zatrzymali również prawo jazdy.
W ciągu dwóch dni Świąt policjanci zatrzymali jeszcze ośmiu innych nietrzeźwych kierowców.
Policjanci KP w Żabnie zatrzymali w Radłowie 20-letniego mieszkańca Niwki, który kierując samochodem m-ki Suzuki nie zachował ostrożności, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i na łuku drogi uderzył w przydrożną barierkę. Kierowcę poddano badaniu na zawartość alkoholu – wynik 1,4 promila alkoholu. Kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Kradzieże
W Ładnej na jednej ze stacji paliw doszło do kradzieży. Złodziej wykorzystując nieuwagę 41-letniego mężczyzny narodowości ukraińskiej w czasie gdy ten zamawiał posiłek w barze skradł mu saszetkę w raz dokumentami (prawo jazdy, dowód rejestracyjny, ubezpieczenie, karta kredytowa) i pieniędzmi. Mężczyzna poniósł straty w wysokości 5000 zł.
Właściciel biura mieszczącego się w Tarnowie przy ul. Ochronek powiadomił Policję, że w okresie pomiędzy 22 a 27 grudnia nieznana mu osoba dokonywała kradzieży pieniędzy z kasy . Swoje łącze straty oszacował na kwotę 11100 zł. Policjanci z KP Tarnów –Centrum w wyniku podjętej interwencji zatrzymali 18-letniego mieszkańca Tarnowa, który jest podejrzewany o w/w kradzieże. Policjanci odzyskali także część skradzionych pieniędzy w kwocie 1400 zł.
60-letnia mieszkanka Skrzyszowa w czasie dokonywania zakupów na tarnowskim „Burku” została okradziona. Złodziej wykorzystał nieuwagę kobiety i z torebki skradł jej telefon komórkowy o wartości 299 zł. Ofiarą kradzieży padła również 23-letnia pacjentka Szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie. Kiedy kobieta wyszła z sali chorych nieznana osoba skradła jej portfel wraz z kartami bankomatowymi i gotówką w kwocie 10 zł.

Narkotyki
Tarnowscy policjanci zatrzymali w Śmignie 20-letniego mieszkańca Łękawicy, który posiadał przy sobie 4,5 grama amfetaminy oraz 122 sztuki tabletek „euforycznych”. Środki odurzające zabezpieczono do dalszych badań, podobnie jak samochód mężczyzny. On sam został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Chcieli „dać w łapę”
Prokurator Rejonowy w Tarnowie na wniosek KP Tarnów-Centrum zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 2000 zł. wobec dwóch 20-letnich mężczyzn, mieszkańców powiatu dąbrowskiego, którzy chcieli wręczyć korzyść majątkową policjantom w zamian za odstąpienie od zatrzymania jednego z nich. Mężczyźni usiłowali wręczyć interweniującym policjantom w sumie 600 zł. i 100 dolarów.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 09:54:39
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html