To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Koncert Świetlików   -   30/12/2007
25 stycznia, w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury, o godzinie 19:00 nastąpi koncert urodzinowy formacji prowadzonej przez poetę, powieściopisarza, dziennikarza i wokalistę Marcina Świetlickiego. Grupa istnieje już 15 lat i zaliczana jest zarazem do nurtu muzyki alternatywnej i poezji śpiewanej.

Ogloszenie

Pierwszy album pt. „Ogród koncentracyjny”, nagrany w 1993 dla niezależnej krakowskiej wytwórni Music Corner, wzbudził spore zainteresowanie publiczności oraz mediów i przyniósł grupie w roku następnym zaproszenie na festiwal w Opolu. Druga płyta pt. „Cacy cacy fleischmaschine” otrzymała w roku 1996 dwie nominacje do nagrody Fryderyka w kategoriach muzyka alternatywna i poezja śpiewana. W nagraniach do trzeciej płyty pt. „Perły przed wieprze” (1999) wziął udział Mateusz Pospieszalski. W 2001 roku Świetliki zmieniły wytwórnię, kolejne dwa albumy: „Złe misie” (z gościnnym udziałem Kasi Nosowskiej i Lecha Janerki) oraz „Las Putas Melancólicas” (z udziałem Bogusława Lindy, 2005) zostały już nagrane dla Universalu. Utwór z tego albumu pt. „Filandia”, wykonywany wspólnie z kwartetem smyczkowym Grupą MoCarta, gościł przez 30 tygodni na liście przebojów Programu 3, utrzymując przez 3 tygodnie 3 lokatę. Dyskografię Świetlików uzupełniają EPki: „Cacy Cacy Love Mix”, „Perły”, „Wieprze”.
Przez 15 lat swego istnienia grupa utrwaliła swój własny, niepowtarzalny styl muzyczny, grając koncerty w całej Polsce i zapisując się na dobre w świadomości wielu słuchaczy. Marcin Świetlicki (charakterystyczna maniera melorecytacji), to nie tylko wokalista zespołu, a jednak przede wszystkim poeta, wyśpiewujący własne wiersze, zdobywca wielu nagród literackich w tym m.in. Nagrody Kościelskich; tomik poetycki „Muzyka środka“ znalazł się wśród finałowej siódemki nagrody Nike. Współliderem zespołu jest Grzegorz Dyduch (gitara basowa, kontrabas). Oprócz nich w Tarnowie „Świetliki” wystąpią w składzie: Artur Gasik (gitara, instrumenty klawiszowe), Marek Piotrowicz (instrumenty perkusyjne), Tomasz Radziszewski (gitara elektryczna).
Bilety w cenie 20 zł (przedsprzedaż) i 25 zł (w dniu koncertu).
Piwnice TCK, 25 stycznia godz. 19:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 04:58:10
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html