Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Promesa od premiera   -   16/3/2004
W sali konferencyjnej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy al. Solidarności w Tarnowie premier Leszek Miller wręczył wczoraj 138 promes powodziowych przedstawicielom samorządów lokalnych z całej Małopolski. Są to potwierdzenia, że małopolskie miasta i gminy otrzymają jeszcze w tym roku pieniądze z rządowej puli przeznaczonej na usuwanie skutków powodzi, które tak bardzo trapiły nasz region w ostatnich latach.

Ogloszenie

Kwota przyznana wczoraj samorządom z województwa małopolskiego nie jest wcale mała, bo w sumie jest to blisko 22 mln zł. Premier Leszek Miller powiedział wczoraj, że pieniądze te przyznano małopolskim gminom wcale nie tylko dlatego, że zniszczenia wywołane przez powodzie były tu aż tak duże.

- Tak duże pieniądze powodziowe postanowiliśmy przyznać samorządom z terenu województwa także dlatego, że w małopolskich gminach wydawane są one przykładowo - powiedział premier Leszek Miller. - Współpraca z małopolskimi samorządami układa się nam od lat bardzo dobrze pod tym względem.

Promesy przekazane wczoraj osobiście przez premiera wójtom, burmistrzom i starostom opiewały na różne kwoty. Na przykład burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek odebrał wczoraj promesę, na mocy której miasto i gmina Dąbrowa Tarnowska otrzymają z rządowej puli kwotę stu tysięcy zł.
- Kwotę stu tysięcy zł otrzymaliśmy od rządu na odbudowę zniszczonej powodziami infrastruktury drogowej - powiedział nam tuż po wręczeniu promesy burmistrz Stanisław Początek. - Kwota ta zostanie przez nas wykorzystana na odbudowę drogi w miejscowości Smęgorzów. Do tej kwoty dołożymy około 50 tysięcy zł z budżetu gminy, co pozwoli nam odbudować drogę w Smęgorzowie na odcinku około jednego kilometra. Na tej długości zostanie położony nowy dywanik asfaltowy.

Po konferencji prasowej w MUW południu uczestnicy rządowej kolumny wraz z premierem udali się do Rzepiennika Strzyżewskiego, gdzie na miejscu oglądano obiekty odbudowane z pieniędzy powodziowych. Przekazane tam zostały m.in. na odnowienie Domu Strażaka, w którym mieści się remiza i biblioteka. (Smol)

fot. RDN
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 8)Dodaj komentarz
(17-03-2004) marian :
jeden kilometr drogi i tyle szumu tylko w polsce

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-03-2004) koles :
miller daj se siana

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-03-2004) dywanik :
juz widze tą droge w zyciu tam nie bylo asfaltu a takie bajki opowiadac sobie mozecie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-03-2004) atlas :
i dalej nie bedzie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-03-2004) KONIU :
miller to dziad LEPPER IS THE BEST

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-03-2004) Smęgorzowianin :
Dywanik i Atlas twierdzą,że nie będzie asfaltu.Mogą się pomylić bo ja też nie wierzyłem że będzie w ciągu 20 lat po powodzi nowy most w mojej wsi.A jednak jest i to bardzo porządny.Przyjedżcie i sami zobaczcie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) Pirania :
Nie jestem fanką M. Wiśniewskiego, ale dobrze powiedział, że jak następne wybory wygra Lepper to wyjeżdża z rodziną z kraju. Choć za to stwierdzam, że to mądry człowiek, czego o Lepperze powiedzieć nie mogę. Mam nadzieję, że mieszkańcy Dąbrowy w następnych wyborach mądrze oddadzą swoje głosy i, że wybiorą mądrych, wykształconych, inteligentnych ludzi, którzy przynajmniej na czymś się znają a nie na kogoś takiego jak Lepper. A co do Samoobrony to naprawdę zaskoczyło mnie to, co usłyszałam w TV kilka dni temu. Mówię to u ich kandydacie do Parlamentu Europejskiego a mianowicie o naszym znanym dżudoce Rafale Kubackim. Zawsze uważałam Pana Rafała za osobę mądrą i inteligentną i dlatego tak zaszokowała mnie wiadomość, że zamierza startować z TEJ partii. P.S. Jakby stało się to wielkie nieszczęście i Lepper ze swoją grupą wygraliby następne wybory do naszego parlamentu to na stanowisku ministra spraw zagranicznych proponuję Renatę Beger- naprawdę świetnie nadaje się na to stanowisko i wie kto kim jest na świecie:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2004) walczacy z wiocha :
wyjezdzam do chicago i mam w d.. leppera

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl