To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Żółty Tydzień w Tarnowie   -   17/3/2004
22 marca , w całej Polsce , w tym również w Tarnowie ruszy akcja szczepień przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby. Akcja potrwa do pierwszych dni kwietnia i warto z niej skorzystać. Liczba osób nieodpornych na WZW niepokojąco bowiem wzrasta. W ciągu ostatnich lat odsetek ten podniósł się z 40 do 70 %. A zarazić się żółtaczką wcale nie jest trudno – mówi lekarz medycyny Aleksandra Zwolennik.

Ogloszenie

W powiecie tarnowskim największy wzrost zachorowań odnotowano w ubiegłym roku na WZW typu „C”. W 2002 były tylko 3 przypadki a w 2003 już 16. Dlatego akcje tego typu są jak najbardziej potrzebne – twierdzi Elżbieta Poproch z tarnowskiego Sanepidu. Problemu z żółtaczką nie ma większość osób urodzonych po roku 1984. One w większości zostały już zaszczepione. Pozostali powinni gdyż powikłania po wirusowym zapaleniu wątroby są bardzo groźne. Żółtaczka pokarmowa ( typ A) podobnie jak i wszczepienna ( typ B) są bardzo poważnymi chorobami. Wirusowe zapalnie wątroby jest trudne i długotrwałe w leczeniu. Wirus, który je powoduje jest około sto razy bardziej zakaźny od wirusa HIV. „Żółty tydzień” organizowany jest już po raz 13. Cena szczepionek od 22 marca do 3 kwietnia będzie o połowę niższa. Za dawkę pediatryczną zapłacimy około 40 a za dawkę dla dorosłego około 90 złotych. Wykonywać je będzie kilkanaście przychodni na terenie miasta , m.in.: Centermed, Mościckie Centrum Medyczne i Przychodnia Specjalistyczna przy Skłodowskiej Curie. Raz wykonana seria szczepień chroni nas przez całe życie.

Pełna lista punktów szczepień dostępna jest pod numerem infolinii 0801 109 509 oraz na stronie www.zoltytydzien.pl
Więcej informacji udziela również p. Karpińska - Gunia z Zespołu Przychodni Specjalistycznych pod nr tel.: 6310-203, 6310-210 (Okay).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 10)Dodaj komentarz
(18-03-2004) ggg :
Szkoda tylko, że to badziewie, jeśli tylko nie przeterminowane, pochodzi z Korei. Ale lepsze to niż nic.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) kaska :
ccila zapytac co ile trzeba sie szcepic na zoltaczeke albo czy szcepienie wykonuje sie raz w zyciu?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) seba :
„W powiecie tarnowskim największy wzrost zachorowań odnotowano w ubiegłym roku na WZW typu „C”. W 2002 były tylko 3 przypadki a w 2003 już 16. Dlatego akcje tego typu są jak najbardziej potrzebne – twierdzi Elżbieta Poproch z tarnowskiego Sanepidu.” Tylko taki mały szczegół pani Elżbieto na żółtaczkę typu C nie ma szczepionki!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) seba :
ggg - zawsze można sprawdzić datę na opakowaniu oraz producenta przed szczepieniem. Jeśli to prawda co piszesz to podaj jakiś dowód. Bo jeśli napisałeś to tak sobie to możesz doprowadzić do czyjejś śmierci jak ktoś po przeczytaniu twojego komentarza zrezygnuje ze szczepienia a potem się zarazi i będzie zarażał kolejne osoby.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) seba :
kaska - WZW typu B - 3 dawki: 0, 1, 6 m-cy ochrona: znalazłem tylko takie określenie „Pełny cykl szczepienia zapewnia długotrwałą ochronę” tylko co znaczy długotrwałą; koszt ok. 3x45zł WZW typu A - 2 dawki: 0, 6-12, chroni przed zachorowaniem na co najmniej 15 lat. koszt 2x100 WZW typu A i B (szczepionka skojarzona) 3 dawki: 0, 1, 6 m-cy koszt 3x100 dużo informacji jest w internecie np. www.zoltytydzien.pl - z tej strony są powyższe informacje http://www.mediweb .pl/diseases/vad01.php http:/ /www.gsk.com.pl/media/

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) seba :
Może ktoś wie co oznacza określenie długotrwała ochrona w przypadku szczepionki na WZW typu B (10, 20 a może 30 lat?) proszę o podanie źródła informacji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2004) czkot :czkot1@wp.pl 
NAGRODA w TARNOWIE Jeżeli znasz numer tel.kom.602356111. Zadzwoń lub przyślij wiad.na numer 606991226. Negocjujemy wysokość nagrody.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-03-2004) x :
Szczepilam sie w Kolmedzie i cena wzwb to 40 zł. Jest jeszcze inna tańsza szczepionka - 28 zł. Powiedziano mi, że jest to szczepienie tylko raz w życiu i szczepionka jest skuteczna po 3 dawkach : 0, 1,6 miesięcy. Tyle wiem to przekazuję :). Pozdrawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-04-2004) ofiara służby zdrowia :
W szpitalach i przychodniach personel nie przestrzega podstawowych norm higieny - brudasy - zakażają nas pacjentów.Patrzcie personelowi na ręce - czy i jak je myja zanim Was dotkną. Pilnuj ich - to w twoim interesie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-04-2004) ana :
Dokładnie! Moje dziecko przebywało niedawno na dziecięcym oddziale zakaźnym w starym szpitalu. Na salach ogólnych piasek skrzypiał pod butami - a co dopiero mówić o tych niewidzialnych, czyli zarazkach! Na sali leżały dzieci bez żadnej segregacji - chore na wszystko - od wirusa Rota plus po zapalenie płuc - i jakaż to musiała być rajska atmosfera dla wirusków zmieniających miejsce pobytu według swego uznania, bo chore dziecko to osłabiony organizm, który najłatwiej zaatakować. Z pięciu dni szpitalnego leczenia biegunki wywołanej wirusem Rota (który moje koleżanka wyleczyła u swego dziecka w trzy dni - w warunkach domowych) - zrobiły się trzy tygodnie zmagania z zapaleniem płuc i zapaleniem wątroby podobno(?!)NIEWIADOMEGO POCHODZENIA!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl