To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Żółty Tydzień w Tarnowie   -   17/3/2004
22 marca , w całej Polsce , w tym również w Tarnowie ruszy akcja szczepień przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby. Akcja potrwa do pierwszych dni kwietnia i warto z niej skorzystać. Liczba osób nieodpornych na WZW niepokojąco bowiem wzrasta. W ciągu ostatnich lat odsetek ten podniósł się z 40 do 70 %. A zarazić się żółtaczką wcale nie jest trudno – mówi lekarz medycyny Aleksandra Zwolennik.

Ogloszenie
>

W powiecie tarnowskim największy wzrost zachorowań odnotowano w ubiegłym roku na WZW typu „C”. W 2002 były tylko 3 przypadki a w 2003 już 16. Dlatego akcje tego typu są jak najbardziej potrzebne – twierdzi Elżbieta Poproch z tarnowskiego Sanepidu. Problemu z żółtaczką nie ma większość osób urodzonych po roku 1984. One w większości zostały już zaszczepione. Pozostali powinni gdyż powikłania po wirusowym zapaleniu wątroby są bardzo groźne. Żółtaczka pokarmowa ( typ A) podobnie jak i wszczepienna ( typ B) są bardzo poważnymi chorobami. Wirusowe zapalnie wątroby jest trudne i długotrwałe w leczeniu. Wirus, który je powoduje jest około sto razy bardziej zakaźny od wirusa HIV. „Żółty tydzień” organizowany jest już po raz 13. Cena szczepionek od 22 marca do 3 kwietnia będzie o połowę niższa. Za dawkę pediatryczną zapłacimy około 40 a za dawkę dla dorosłego około 90 złotych. Wykonywać je będzie kilkanaście przychodni na terenie miasta , m.in.: Centermed, Mościckie Centrum Medyczne i Przychodnia Specjalistyczna przy Skłodowskiej Curie. Raz wykonana seria szczepień chroni nas przez całe życie.

Pełna lista punktów szczepień dostępna jest pod numerem infolinii 0801 109 509 oraz na stronie www.zoltytydzien.pl
Więcej informacji udziela również p. Karpińska - Gunia z Zespołu Przychodni Specjalistycznych pod nr tel.: 6310-203, 6310-210 (Okay).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 27, 2021 22:37:41
IP     : 35.175.107.77
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html