To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Sukces "szopkowej" Gali w Teatrze (film)   -   23/1/2008
Wyjątkowy wieczór przeżyli wszyscy, którzy zdecydowali się przyjść w poniedziałek do Tarnowskiego Teatru. Najpierw mieli okazję zobaczyć Drugą Tarnowską Szopkę, przygotowaną przez amatorską trupę aktorską, zawiązaną specjalnie dla tego projektu przy Tarnowskiej Artystycznej Konfraterni, a tuż po przerwie - prezentację najnowszego pomysłu portalu inTARnet.pl - talii kart z podobiznami lokalnych polityków i innych "gwiazd" tarnowskiego establishmentu. Widzowie, którzy szczelnie wypełnili Teatr, wzięli też udział w uroczystości rozstrzygnięcia plebiscytu na "Wydarzenie i Osobowość tarnowskiej kultury" roku ubiegłego. Na Dużej Scenie Teatru wręczono dwie nagrody w obu plebiscytowych kategoriach. Najwyższe laury uczestnicy Plebiscytu przyznali odpowiednio cyklowi imprez "Na skrzydłach po drabinie" i pani Krystynie Drozd. Z kolei 20 uczestnikom zabawy konkursowej wręczono nagrody rzeczowe, wśród których znalazły się zestaw kina domowego i 29-calowy telewizor.

Ogloszenie
>

Rok temu na stronach portalu inTARnet.pl, a potem w wersji drukowanego kalendarza ukazała się szopka z satyrycznymi wizerunkami lokalnych polityków, samorządowców i innych osób publicznych. Sceny z portalowej szopki zainspirowały grupę osób związanych z Panią Krystyną Drozd i Tarnowską Artystyczną Konfraternią, które zechciały przygotować sceniczną wersję Szopki. W trakcie ubiegłorocznego karnawału ten amatorski, teatralny projekt miał swoje dwie odsłony - najpierw w restauracji "Impresja", potem we foyer Teatru im. L.Solskiego. W listopadzie, ku zaskoczeniu pomysłodawców i realizatorów, "szopkowe" przedsięwzięcia nagrodzone zostały przez Prezydenta Miasta Tarnowa prestiżową nagrodą - „Tarnowską Weną".

- Wiszący na wielu ścianach kalendarz i krążące po Tarnowie płyty z zapisem video pierwszej inscenizacji "Szopki" spowodowały, że przedsięwzięcie zaczęło obrastać swoistą legendą, która przemieniła się szybko w oczekiwanie widzów na "kolejny raz" - mówi Mirosław Poświatowski z portalu inTARnet.pl i dodaje - Nie mogliśmy się oprzeć tej sympatycznej presji wywieranej na inicjatorów ubiegłorocznego projektu, tym bardziej, że miniony rok dostarczył nie mniejszej ilości powodów do satyrycznego i kpiarskiego sportretowania najważniejszych tarnowskich person i tematów. Tarnowska Szopka ma ciąg dalszy. Mamy nadzieję, że jej coroczne wystawianie przeradza się w ten sposób w długą tradycję. Jak się zresztą okazało, nie byliśmy pierwsi, bo przed wojną dwie podobne satyryczne "szopki" zaprezentowano Tarnowianom.
Tym razem w inscenizacji chętnie wzięli udział także ... sami portretowani - lokalni politycy. W poniedziałek na Dużej Scenie Teatru Solskiego wystąpili tarnowscy radni - przewodniczący Ryszard Żądło, Jerzy Hebda, Jakub Kwaśny (w roli prezydenta Ścigały) a także hist(o)eryk Antoni Sypek. W morskiej scenografii, anturażu i kostiumach, w role piratów, kapitanów i marynarzy (przez moment zamieniających się na scenie w tarnowskich parlamentarzystów, samorządowców, urzędników i prezesów) wcielili się także Szymon Seremet, Łukasz Sztorc, bracia Andrzej i Radek Jachymowie i pani Krystyna Drozd. W roli narratorów wystąpili - podobnie jak przed rokiem - Andrzej Król i Mirosław Poświatowski a w roli hetmana - komentatora scenicznych zajść - Andrzej Szpunar. Na akordeonie zagrała Urszula Sosnowska.

Widownia, która prawie w komplecie oglądała szopkowe widowisko, bawiła się w poniedziałkowy wieczór doskonale, podziwiając odwagę autorów i ich liczne satyryczne pomysły. Jednocześnie widzowie bez trudu wybaczali artystom - amatorom niewielkie potknięcia i niedoskonałości warsztatu. Całość znakomicie się obroniła - zgodnie przyznawali wyraźnie uradowani goście wieczoru, wychodząc na przerwę.

Po przerwie uczestnikom wieczoru zaprezentowano najnowszy pomysł portalu inTARnet.pl, będący zarazem twórczym rozwinięciem pomysłu ubiegłorocznej szopki w wersji drukowanej. Widzowie zobaczyli na ekranie 25 kart z podobiznami osób życia publicznego w mieście, tym razem w roli asów, królów, dam, waletów ...
Najbardziej wytrwali uczestnicy wieczoru przy wyjściu z Teatru mogli potem otrzymać ... talony na tę "inTARnetową Talię Kart". Talony będzie można zrealizować w redakcji inTARnet-u już początkiem przyszłego tygodnia.

Ostatnimi - nomen omen - akcentami poniedziałkowej Gali w Teatrze były 1/rozstrzygnięcie Plebiscytu na WYDARZENIE I OSOBOWOŚĆ ROKU 2007 w tarnowskiej kulturze, ogłoszonego przez redakcję miesięcznika "akcenty" (a więc portalu inTARnet.pl) przy współpracy z serwisem miejskim Tarnow.pl oraz 2/ uroczystość wręczenia nagród w towarzyszącej plebiscytowi zabawie konkursowej.
Wspomniane wyżej redakcje na przełomie roku zaprosiły do głosowania bywalców i uczestników imprez kulturalnych w mieście i okolicach. Zgłoszeń można było dokonywać na kuponie konkursowym, dołączonym do "akcentów" w wersji drukowanej lub (przez 9 ostatnich dni trwania Plebiscytu) drogą elektroniczną - wypełniając formularz znajdujący się na stronie internetowej.
Plebiscyt i zabawa konkursowa została zamknięta w minioną sobotę 19 stycznia. W tym dniu przedstawiciele obu organizatorów dokonali zliczenia i podsumowania głosów. Okazało się, że napłynęło w sumie 291 zgłoszeń, z czego 268 głosów uznano za ważne. W kategorii WYDARZENIE najwięcej głosów otrzymał cykl "Na skrzydłach po drabinie", kontynuowany od 6 lat przez nieformalne stowarzyszenie pod taką samą nazwą przekształcone rok temu w Tarnowską Artystyczną Konfraternię. Zwycięski cykl wyprzedził nieznacznie inne wydarzenie przygotowane przez organizację pozarządową - "Tarnowskie Guziki" - imprezy upamiętniające ofiary zbrodni katyńskiej (org. Centrum Animacji Społecznej HORYZONTY). Wśród imprez zorganizowanych przez instytucje kultury najwięcej głosów otrzymały: festiwal ART-FEST, przygotowany przez BWA Galerię Miejską w Tarnowie oraz XXI edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej. W kategorii OSOBOWOŚĆ triumfowała pomysłodawczyni i realizatorka nagrodzonego wcześniej cyklu "Na szkrzydłach po drabinie" (dotychczas 54 edycje !) - pani Krystyna Drozd, która podczas wręczania nagrody nie kryła wzruszenia, przypominając, że "skrzydlaty" cykl jest również pomysłem jej męża - Ryszarda. Pani Krystyna przypomniała też, że bez publiczności, która stopniowo przekształciła się w regularne "skrzydlate" środowisko, cykl tych integracyjnych spotkań ze sztuką zakończyłby się po kilku edycjach.
Jako OSOBOWOŚĆ, wśród uczestników Plebiscytu, Krystyna Drozd zwyciężyła bezapelacyjnie, gromadząc blisko połowę ważnie oddanych głosów. Kolejni - Bogusław Wojtowicz i Wojciech Markiewicz uzyskali po kilkadziesiąt głosów mniej.

Na zakończenie wieczoru nastąpił moment najbardziej wyczekiwany przez 20 osób - uczestników Plebiscytu, które zostały już w sobotę wylosowane spośród grona 268 zgłoszeniodawców, którzy oddali ważne głosy. Na Scenie Teatru przedstawiciele organizatorów konkursu - portalu inTARnet.pl i serwisu Tarnow.pl dokonali losowania zestawów nagród. Stopniując napięcie, rozpoczęto od losowania mniejszych zestawów, wśród których były m.in. książki, płyty DVD, zestawy gadżetów ufundowane przez organizatorów Plebiscytu – portal inTARnet.pl i Urząd Miasta Tarnowa oraz sponsorów: Karpackiego Operatora Systemu Dystrybucyjnego i przychodnie CenterMed. Zestawy te otrzymało w sumie 18 osób: Andrzej Madura, Damian Grzenia, Małgorzata Baran, Alicja Węgrzynek, Elżbieta Lisowska, Adam Szawica, Krzysztof Cichoński, Grzegorz Golec, Katarzyna Jakubowska, Katarzyna Różańska, Robert Czarniecki, Mateusz Opolski, Lucyna Krupa, Małgorzata Jakubiak, Jacek Tłuścik, Michał Janaś, Anna Szczepańska i Katarzyna Tulik.
Druga nagroda w konkursie (zestaw drobnych nagród + zestaw kina domowego) powędrował w ręce Pani Elżbiety Święs a nagroda główna - 29-calowy telewizor do pani Bernadetty Gancarz.

Zobacz mini-prezentację multimedialną inTARnetowej Talii Kart (tutaj)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, June 25, 2024 03:08:48
IP     : 44.192.48.196
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html