To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Na ferie do Muzeum   -   23/1/2008
W czasie trwania ferii zimowych od 29.01 do 08.02.2008 r. Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza dzieci i młodzież szkolną do bezpłatnego zwiedzania Muzeum Etnograficznego i ekspozycji w Ratuszu. Dodatkowo w obu Oddziałach każdego dnia (oprócz niedzieli) o godz. 11.00 odbywać się będą bezpłatne zajęcia poświęcone rozmaitym, ciekawym tematom.

Ogloszenie

OKO W OKO Z SARMATĄ
W Ratuszu, gdzie znajdują się ekspozycje portretów szlacheckich, oraz uzbrojenie jakiego używano w XVII i XVIII w., w pierwszym tygodniu ferii tematem interaktywnych zajęć będzie poznanie kultury sarmackiej polskiej szlachty . Dodatkową atrakcją będzie możliwość dotykania eksponatów niektórych eksponatów a właściwie replik broni znajdującej się na wystawie w zbrojowni.

JAK POWSTAŁO NASZE MIASTO?
W drugim tygodniu ferii zainteresowanych zapraszamy do Ratusza na zajęcia dotyczące początków miasta Tarnowa, od jego założenia do czasów Hetmana Tarnowskiego. onadto w Ratuszu będzie można zobaczyć wystawę biograficzną „Generał Józef Bem”, oraz nową wystawę malarstwa Lucji Radwan, artystki mieszkającej w Austrii, której prace uczestniczyły w wielu międzynarodowych wystawach.

Z kolei Muzeum Etnograficzne w Tarnowie przy ul. Krakowskiej zaprasza podczas ferii na zajęcia:
UCZMY SIĘ TOLERANCJI
Uczestnicy dowiedzą się czy Rom jest Cyganem oraz dlaczego polscy Romowie podobni są do Hindusów, a pobielona patelnia jest srebrna. Zobaczą mała woskową laleczkę, która nie służy do zabawy ale do czarowania. Zajęcia odbywać się będą wśród eksponatów wystawy: „Cyganie. Historia. Kultura”.
JAK KOLĘDUJE MURZYNEK BAMBO?
„Szopki różnych kultur”, to wyjątkowa wystawa szopek wykonanych przez dzieci i dorosłych z Polski, Afryki, Ameryki Południowej i Azji. Podczas zajęć będzie można się dowiedzieć, czy padał śnieg, kiedy narodził się Chrystus, jaki kolor skóry mieli trzej Królowie i dlaczego Matka Boża w Afryce wygląda inaczej niż u nas. Nauczyć się będzie można – jak wykonać szopkę z różnych materiałów.
Muzealne spotkania odbywać się będą w ferie: wtorek 9.00 do 17.00, środa, czwartek, piątek 9.00 15.00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, June 25, 2024 01:04:45
IP     : 44.192.48.196
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html