Stracona szansa na "czwórkę"   -   17/3/2004
Unia-Wisła Paged przegrała wczoraj czwarty mecz z rzędu, tym razem w Koszalinie z AZSem, mimo prowadzenia przez większą część meczu. Koszykarze z Małopolski pożegnali się więc z myślami o awansie do pierszej czwórki. Po tej przegranej spadają na miejsce 6. w tabeli. Unii-Wiśle Paged przyjdzie zmierzyć się w eliminacjach do play off ze Startem Lublin. Pierwsze dwa mecze (gra się do 3 zwycięstw) zostaną rozegrane 23 i 24 bm. Tarnowscy kibice liczą oczywiście na rozegranie meczu w hali "Jaskółka".

>

Unia-Wisła Paged prowadziła przez trzy kwarty (w trzeciej odsłonie prowadziła nawet 14 pkt). Gospodarze zerwali się do walki w ostatniej odsłonie i doścignęli rywala w ostatnich minutach. Za 5 przewinień parkiet musieli opuścić Hughes i Seweryn. Na 30 s przed finałem Avlijas trafił z 9 metrów za 3 (79-79). Na 2 s "trójką" odpowiedział Darby, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 82-79. Następnie był jeszcze faulowany Sulowski, jednak nie trafił osobistych.

Małopolanie mimo wszystko mogą mówić o sukcesie, wszak drużyna wystartowała w ostatniej chwili i na wariackich papierach. 6. miejsce to jeszcze nie koniec walki. Unii-Wiśle Paged przyjdzie zmierzyć się w eliminacjach do play off ze Startem Lublin.

AZS GAZ ZIEMNY KOSZALIN - UNIA-WISŁA PAGED 82-79 (19-16, 18-24, 17-23, 28-16). Punkty: Wane 27, Darby 21 (2x3), Tomaszewski 14 (1x3), Briegmann 4 (1x3), Dąbrowski 2 oraz Karaś 9 (1x3), Kowalczuk 5, Balcerzak 0, Popović 0 - Avlijas 19 (3x3), Ansley 17 (1x3), Szybilski 13, Tuljković 3, Hughes 0 oraz Żurawski 10, Sulowski 9 (1x3), Seweryn 8.

Date        : Fri, March 29, 2024 09:44:55
IP          : 3.82.232.31