To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  "Rezerwat" na ekranie a M.Kwaśny osobiście !   -   23/1/2008
Wyjątkową oprawę będzie miała premiera najnowszej propozycji filmowej w kinie Millennium. Już od piątku 25 stycznia w mościckim przybytku X Muzy zobaczyć będzie można film "Rezerwat" - jeden z najcieplej przyjętych (przez krytykę i publiczność) polskich filmów ostatnich lat. Film w reżyserii Łukasza Palkowskiego, którego gwiazdą i współautorem scenariusza jest tarnowianin Marcin Kwaśny, swoją prapremierę miał w maju, podczas Tarnowskiej Nagrody Filmowej, gdzie zdobył jedną z nagród. W niedzielę o godzinie 17:30, przed seansami "Rezerwatu", w sali numer 7 Mościckiego Centrum Kultury, odbędzie się spotkanie z Marcinem Kwaśnym, na które serdecznie zapraszamy! Mamy dwa podwójne zaproszenia na niedzielne seanse filmu. Wstęp na spotkanie, które poprowadzi Łukasz Maciejewski, jest wolny.

Ogloszenie

"Rezerwat" to najczęściej nagradzany polski film minionego roku. Triumfował między innymi na festiwalu w Gdyni (6 nagród) i festiwalu "Młodzi i Film" w Koszalinie (5 nagród), wszędzie spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem widowni, czego dowodem nagrody publiczności w Gdyni, Koszalinie i Kazimierzu. Reżyser Łukasz Palkowski dostał nominację do Paszportu Polityki, Sonia Bohosiewicz jest laureatką prestiżowej nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.
"Piosenka o kwiatach", dosadna praska ballada w wykonaniu Marka R. Zakrzewskiego ze ścieżki dźwiękowej "Rezerwatu", stała się niekwestionowanym przebojem internetu i hitem studenckich imprez. W serwisie You Tube wysłuchało jej już około 250 tysięcy ludzi i znalazła się w TOP 100 najchętniej oglądanych filmików świata (w kategorii "Śmieszne"). Przypomnijmy, że to właśnie od Tarnowa – a ściślej od Tarnowskiej Nagrody Filmowej – zaczął się triumfalny festiwalowy pochód „Rezerwatu”.
Rezerwat Łukasza Palkowskiego to komediowa, pełna zaskakujących zwrotów akcji, a jednocześnie poruszająca i ciepła, słodko-gorzka opowieść o efektach zderzenia mentalności przybysza z lewobrzeżnej części Warszawy ze światem cieszącej się złą sławą stołecznej Pragi. Zrealizowana z dezynwolturą i błyskotliwością historia przedstawia proces adaptacji nowego mieszkańca dzielnicy w wymagającym szczególnych umiejętności i rządzącym się własnymi prawami praskim mikrokosmosie. Rezerwat to nowa jakość w polskim kinie – niczego nie udaje, nie kreuje sztucznego świata nieprawdziwych problemów. Prosto, zabawnie, inteligentnie, a przede wszystkim niezwykle szczerze opowiada wiarygodną historię.

Na spotkanie z Marcinem Kwaśnym zapraszamy 27 stycznia (niedziela) o godzinie 17:30 w Sali nr 7 Mościckiego Centrum Kultury. Spotkanie poprowadzi Łukasz Maciejewski.

UWAGA: ZAPROSZENIA ! Osoby, które zadeklarują i zgłoszą nam udział w niedzielnym spotkaniu ze współtwórcą "Rezerwatu" wezmą też udział w losowaniu dwóch nagród, jakimi są podwójne zaproszenia na wybrany niedzielny seans filmu.
Wystarczy wysłać zgłoszenia o treści MARCIN KWAŚNY w tytule wiadomości (wewnątrz wiadomości należy podać imię, nazwisko i nr tel. kontaktowego), nadesłać je na adres redakcja@intarnet.pl a w sobotę wieczorem mieć trochę szczęścia w losowaniu. Zwycięzców o wygranej i sposobie jej odebrania (podczas spotkania z M.Kwaśnym) w MCK poinformujemy niezwłocznie, telefonując do nich.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, June 25, 2024 01:42:47
IP     : 44.192.48.196
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html