Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Koliber
  
   Październik w Kolibrze   -   09/10/2003
Popularna gra ucząca zasad ekonomii : "Monopol", pokłosie konferencji na temat etyki w biznesie i rozważania na ten temat, a także problematyka związana z karą śmierci - to październikowe tematy cyklicznych, piątkowych spotkań w siedzibie tarnowskiego Stowarzyszenia "Koliber" .

Ogloszenie

10 października zalanowano nietypowe spotkanie. Będzie to pół zabawa, pół nauka o gospodarce. Czasem ciężko jest mówić o ekonomii używając skomplikowanym pojęć, jak robią to profesorowie - piszą w zaproszeniu na to spotkanie organizatorzy. Na bazie popularnej gry „Monopol” będą próbować oni poznać mechanizmy rządzące rynkiem. Postanowili także wzbogacić naszą zabawę o „polskie realia” więc będziemy mieli instytucje, z którymi każdy Polak się spotyka. Jeśli gra się spodoba być może zostanie zorganizowany cykl gier z punktacją długofalową. Pierwsze starcie – 10. października.

Tydzień później (17. października), w związku z Międzynarodową Konferencją „Etyczne Fundamenty Gospodarki” (Kraków, 12-13.X), w której uczestniczyć będą także KoLibranci z Tarnowa, wysłuchamy sprawozdania z tego wydarzenia. W konferencji wezmą udział znane osobistości ze świata i Polski, między innymi: profesor James T. Bennett (George Mason University), dr Alejandro A. Chafuen (prezydent Atlas Economic Research Foundation), profesor prawa Leonard P. Liggio (Institute for Humane Studies, prezydent Mont Pelerin Society), profesor Ryszard Legutko (Ośrodek Myśli Politycznej, Uniwersytet Jagielloński), profesor Jadwiga Staniszkis (Polska Akademia Nauk), profesor Tadeusz Ślipko (SI) oraz wielu innych. Kolibranci chcą się podzielić najciekawszymi myślami wypowiedzianymie przez prelegentów konferencji oraz podyskutować o nich.

Spotkaniem miesiąca będzie debata na temat kary śmierci. Trudny , ale istotny problem. Na pewno będą padały argumenty moralne, utylitarne, logiczne – jak to zwykle bywa w tego typu sprawach, dotykających fundamentów człowieka i jego życia. Warto o karze śmierci mówić – nawet jeśli ma się wyrobione zdanie w tej kwestii. W gronie młodych ludzi na pewno wywiąże się gorąca dyskusja. Spotkanie to odbędzie się 26. października.

Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godz. 19.00.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947