Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Józef Sztorc - reaktywacja?   -   18/3/2004
Obradujący we wtorek kongres Stronnictwa zadecydował o ponownym rozpatrzeniu sprawy tarnowskiego parlamentarzysty przez partyjny sąd główny. Przypomnijmy, że przed kilkoma miesiącami wyrzucono go z PSL-u. Senator Józef Sztorc uważa, że Zjazd przywrócił go do partii. Nie zgadza się z tym prezes PSL-u w powiecie ziemskim tarnowskim, Andrzej Sztorc.

Ogloszenie

- Cieszę się, że w PSL-u zwyciężyło nowe myślenie. To zadecydowało, że zostałem przywrócony w jej szeregi. Delegaci powiedzieli "nie" sposobowi sprawowania władzy, aparatczykom. Teraz czas na zakasanie rękawów i wzięcie się do ciężkiej pracy - tak senator Józef Sztorc skomentował decyzję zjazdu o ponownym rozpatrzeniu jego sprawy przez partyjny sąd główny z zaleceniem użycia łagodniejszego wymiaru kary. - Mogą mnie upomnieć, udzielić nagany lub zawiesić w prawach członka - informuje senator.
Jego zdaniem decyzja ta oznacza, że jest ponownie w PSL-u. - Skoro uznali moje racje, to znaczy, że jestem członkiem PSL-u, tym bardziej, że tylko członkowie mogą stawać przed sądem partyjnym - podkreśla senator. Według niego decyzja delegatów ustala, że poprzednie postanowienia sądu partyjnego tracą ważność, w tym ta, która wykluczała go z partii. Warto wspomnieć, że odwołanie senatora poparło w głosowaniu tajnym 65 proc. delegatów.

- Zjazd podjął tylko decyzję, żeby sprawę Józefa Sztorca ponownie rozpatrzyć przed sądem głównym partii, z zaleceniem podjęcia lżejszego wymiaru kary - informuje Andrzej Sztorc prezes PSL-u w powiecie ziemskim tarnowskim. - Może to oznaczać, że będzie on zawieszony w prawach członka przez rok bądź dwa, ale też może zostać podtrzymana dotychczasowa decyzja o jego wyrzuceniu. Na dzień dzisiejszy senator nie jest członkiem naszego ugrupowania.
Przypomnijmy, że na skutek konfliktu z posłem Wiesławem Wodą, również liderem małopolskich ludowców, Józefa Sztorca wyrzucono z partii. Powodem było psucie dobrego wizerunku stronnictwa. Poszkodowany - bezskutecznie - odwoływał się od tej decyzji, do kolejnych sądowych partyjnych instancji. Ostatnią był zjazd. (AMIZ)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(19-03-2004) gomez :
on mowi ze go przywrocili ,oni twierdza ze nieprawda.to sa jakies kpiny

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-03-2004) wred :
to nie są kpiny, to jest PSL

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-07-2007) as :
Sztorc duża gęba do gadania małe rączki do roboty, tak bym go określił.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl