To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   FERIE w Tarnowie: 28 stycznia – 8 lutego   -   29/1/2008
Nie zabraknie propozycji dla dzieci i młodzieży podczas trwających od wczoraj ferii. Swoje oferty przedstawiły rozmaite instytucje, Tarnowskie Centrum Kultury, Mościckie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, Tarnowski Teatr... Niestety, niektóre z zajęć są płatne...

Ogloszenie
>

PROPOZYCJE TCK
Cykl warsztatów plastycznych pt. „PRACoffNIA - Stań się Twórcą z TCK”. Cykl obejmuje: warsztaty z filcowania, warsztaty fotografii cyfrowej i warsztaty z biżuterii plecionej.
Warsztaty z filcowania - podczas tych zajęć uczestnicy dowiedzą się o tym jak wełna się filcuje, jaka jest historia filcu i tradycyjne azjatyckie wzornictwo oraz, jak można współcześnie twórczo wykorzystywać filc. Kolorowa wełna pod wpływem ugniatania, tarcia przy pomocy wody i mydła zbija się w jednolitą tkaninę. Im dłużej filc jest spilśniany, tym jest lepszy. Filc nie ma wątku, ani osnowy, spadów, nie strzępi się, może być cięty i formowany do każdego kształtu. Chroni przed uderzeniami, absorbuje dźwięki i może być wodoodporny. Z ręcznie zrobionego filcu mogą powstawać: dywany, kapcie, torebki, ozdoby, czapki, kapelusze, kamizelki, poduszki, szale, biżuteria i wiele innych przedmiotów użytkowych i artystycznych.
Warsztaty poprowadzi Agnieszka Jackowiak – kulturoznawca, zajmuje się sztuką tradycyjną i ludową. Filcowania nauczyła się na Węgrzech kilka lat temu. Technika pracy i produkty, które wykonuje wywodzą się z tradycji azjatyckich nomadów. Inspiracje czerpie z wzornictwa, kolorystyki i form z Mongolii, Kazachstanu, Kirgizji, Turkmenistanu, Dagestanu, tworząc jednak „filcaki” z myślą o współczesnym użytkowaniu.
Udział w zajęciach – po uprzednim zgłoszeniu (koszt 20 zł).
Pracownia Plastyczna TCK, 2 i 3 lutego, godz. 12:00 – 14:00 (grupa do 12 lat) i od 15:00 do 18:00 (od 12 lat)

Warsztaty fotografii cyfrowej - oferta ta skierowana jest do początkujących fotoamatorów od 12 roku życia, którzy uczestnicząc w warsztatach poznają podstawowe aspekty fotografii, potrzebne do wykonywania dobrych zdjęć. 10 godzinne zajęcia teoretyczne i praktyczne pozwolą zapoznać się z pracą aparatu i kreowaniem zdjęć.
Warsztaty poprowadzi Robert Wyłupek, specjalista w dziedzinie cyfrowych technik rejestracji obrazu, redaktor naczelny Wydawnictwa CO-LIBROS oraz współtwórca i redaktor portalu fotografuj.pl – serwisu dla wszystkich fotografujących. W latach 2004–2006 był redaktorem miesięcznika poświęconego fotografii cyfrowej CHIP FOTO-VIDEO digital, w którym pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Współpracuje z serwisem warsztatyfotograficzne.pl. Absolwent Politechniki Wrocławskiej, Akademii Rolniczej oraz Wyższego Studium Fotografii AFA we Wrocławiu. W swej twórczości zajmuje się fotografią inscenizowaną, autoportretem jako studium portretowym oraz multimedialnym eksperymentem. Członek grupy fotograficznej Mocna Gruppa.
Wykładowca Międzynarodowego Forum Fotografii „Kwadrat” we Wrocławiu – pracownia autorska: „Wybrane aspekty fotografii cyfrowej jako narzędzia pracy i metody kreacji artystycznej”. Wykłada też fotografię prasową oraz prowadzi pracownię fotografii analogowej i cyfrowej w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej DSWE TWP. Prowadzi (w kraju i za granicą) liczne warsztaty autorskie poświęcone fotografii oraz cyfrowej obróbce obrazu, które są przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych fotoamatorów.
Autor kilkudziesięciu tekstów o tematyce fotograficznej, w tym m.in.: „System szkolnictwa fotograficznego w Polsce”, „Podstawy fotografii: kompozycja, barwa, światło”, „Ruch w fotografii – zamrozić czy rozmyć?”, „Czym jest RAW – czy warto z niego korzystać”, „Fotografia czarno-biała – teoria i praktyka”, „Pinhole Photography – cyfrowe wcielenie otworka”, „Jak zbudować własne studio fotograficzne”, „Samodzielne czyszczenie matrycy cyfraka”.
Wybór ważniejszych wystaw: „Wałbrzych 2006” – galeria „Pod atlantami”, Wałbrzych, 2006, „Portret i inscenizacja” – galeria „Domek Romański”, Wrocław, 2005; „Ze-wnętrze” – dyplomy 2004, BWA „Design”, Wrocław, 2004; „Zobaczone w mieście Ł”, MGS „Chimera”, Łódz, 2004; „Rzeczywistość banalna, rzeczywistość magiczna” – BWA „Awangarda”, Wrocław, 2004; „4×PFK” – galeria „Domek Romański”, Wrocław, 2003; „Miasto” – MG „Arsenał”, Wrocław, 2002.
Udział w zajęciach – po uprzednim zgłoszeniu (koszt 40 zł).
Pracownia Plastyczna TCK, 4 i 5 lutego, godz. 10:00 – 16:00 (z przerwą)

Warsztaty z biżuterii plecionej, która wywodzi się z kultury afrykańskiej. Pierwotne ludy Afryki tworzyły ozdoby, naczynia, torby, ubrania wykorzystując do tego włókna palmy, czy „dzikiego ananasa”. Niektóre plemiona do splotów dołączały, pozyskiwane z otaczającej ich przyrody, w pełni naturalne surowce takie jak: muszle, paciorki, koraliki, „morskie” cekiny, pazury i zęby zwierząt. Na całym świecie plecionki, które wywodzą się z kultury afrykańskiej, a które wykonywane są z muliny noszą nazwę „bransoletki przyjaźni”. Na warsztatach będzie można poznać i nauczyć się technik wyplatania bransoletek z muliny, wplatania w nie koralików i tym samym tworzenia bajecznie kolorowych i atrakcyjnych ozdób. Warsztaty prowadzone będą w dwu dniowym cyklu po trzy godziny.
Udział w zajęciach – po uprzednim zgłoszeniu (koszt 30 zł).
Pracownia Plastyczna TCK, 9 lutego godz. 17:00 – 20:00 i 10 lutego godz. 8:00 – 15:00

PROPOZYCJE MUZEUM OKRĘGOWEGO
W czasie trwania ferii Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza dzieci i młodzież szkolną do bezpłatnego zwiedzania Muzeum Etnograficznego i ekspozycji w Ratuszu. Dodatkowo w obu Oddziałach każdego dnia (oprócz niedzieli) odbywać się będą bezpłatne zajęcia poświęcone rozmaitym, ciekawym tematom – w Ratuszu o godz. 11:00, w Muzeum Etnograficznym we wtorki od 9:00 do 17:00 zaś w środy, czwartki i piątki od 9:00 do 15:00. A oto poszczególne propozycje:
Ratusz: „Oko w oko z Sarmatą”
W Ratuszu, gdzie znajdują się ekspozycje portretów szlacheckich, oraz uzbrojenie jakiego używano w XVII i XVIII w., w pierwszym tygodniu ferii tematem interaktywnych zajęć będzie poznanie kultury sarmackiej polskiej szlachty . Dodatkową atrakcją będzie możliwość dotykania eksponatów niektórych eksponatów a właściwie replik broni znajdującej się na wystawie w zbrojowni.
Ratusz: „Jak powstało nasze miasto?”
W drugim tygodniu ferii, pracownicy Muzeum zapraszają zainteresowanych do Ratusza na zajęcia dotyczące początków miasta Tarnowa, od jego założenia do czasów Hetmana Tarnowskiego. Ponadto w Ratuszu będzie można zobaczyć wystawę biograficzną „Generał Józef Bem”, oraz nową wystawę malarstwa Lucji Radwan, artystki mieszkającej w Austrii, której prace uczestniczyły w wielu międzynarodowych wystawach.
Muzeum Etnograficzne: „Uczmy się tolerancji”
Uczestnicy zajęć dowiedzą się czy Rom jest Cyganem oraz dlaczego polscy Romowie podobni są do Hindusów, a pobielona patelnia jest srebrna. Zobaczą mała woskową laleczkę, która nie służy do zabawy ale do czarowania. Zajęcia odbywać się będą wśród eksponatów wystawy: „Cyganie. Historia. Kultura”.
Muzeum Etnograficzne: „Jak kolęduje murzynek Bambo?”
„Szopki różnych kultur”, to wyjątkowa wystawa szopek wykonanych przez dzieci i dorosłych z Polski, Afryki, Ameryki Południowej i Azji. Podczas zajęć będzie można się dowiedzieć, czy padał śnieg, kiedy narodził się Chrystus, jaki kolor skóry mieli trzej Królowie i dlaczego Matka Boża w Afryce wygląda inaczej niż u nas. Nauczyć się będzie można jak wykonać szopkę z różnych materiałów.
Muzealne spotkania odbywać się będą w ferie: wtorek 9.00 do 17.00, środa, czwartek, piątek 9.00 15.00.

PROPOZYCJE TARNOWSKIEGO TEATRU
Od 26 stycznia do 10 lutego można wybrać się na bajki: „O królewiczu co nie umiał nic”, „Marysia i krasnoludki” oraz na spektakle: „Janko Muzykant”, „Pieśni miłości i nienawiści” i „Cierpienia starego Wertera”. Harmonogram spektakli podamy osobno.

PROPOZYCJE FILMOWE
W kinie Millennium od 1 lutego będzie można wybrać się na film „Don Chichot” zaś w kinie Marzenie – na „Asteriksa na olimpiadzie”. Więcej informacji już wkrótce w dziale „Kino” inTARnetowego wydania „Akcentów”.

PROPOZYCJE MCK
Warsztaty taneczne, teatralne, plastyczne dla dzieci i młodzieży – szczegółowe informacje w Mościckim Centrum Kultury.

PROPOZYCJE MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ
Codziennie, w każdej z bibliotecznych filii skorzystać można z edukacyjnych gier komputerowych oraz Internetu. Ponadto, na chętnych czekają następujące propozycje:
FILIA Nr 2, ul. Gumniska 25
„Zaczarowany Ołówek” - zajęcia plastyczne (pon. i czw.: 12:00 – 14:00).
FILIA Nr 3, ul. Pracy 4 c
„Ferie 2008 w krainie książki i komputerów” (wt. i pt.: 13:00 – 15:00).
FILIA Nr 5, ul. Ks. W. Bajdy 27
„Papierowe cuda” – zabawa z kolorową kartką. Tworzenie origami (wt., śr., pt.: 10:00 – 12:00)
FILIA Nr 7, ul. Błotna 2
„Zabawa z bajką” – zimowe opowieści o zwierzętach. „Świat baśni braci Grimm” – czytanie baśni. „Nasze ulubione bajeczki" – głośne czytanie połączone z wykonaniem ilustracji do ulubionej bajki (wt. i czw.: 12:00 – 14:00)
FILIA Nr 8, ul. Traugutta 1
„Ferie z Internetem” - gry i zabawy multimedialne (codziennie). 31 stycznia o 10:00 z Jasełkami pt. „Wołaniem wołam Cię” (teksty Ernesta Brylla) wystąpi grupa teatralna Zakładu Karnego w Tarnowie – Mościcach.
FILIA Nr 9, ul. Krzyska 116
„Papierowe igraszki”- zabawy plastyczne, konkursy. Seanse wideo (od wt. – pt.: 11:00 – 13:00)
FILIA Nr 12, ul. Klikowska 6
„Niech żyje bal” - zajęcia plastyczne dla dzieci podczas których wykonywane będą czapki karnawałowe (wt. i czw.: 12:00 – 14:00)
FILIA Nr 17, ul. Westerplatte 8 a
„Spacerkiem po mieście” - zabawa w tworzenie przewodnika po Tarnowie, wytyczanie ciekawej trasy zwiedzania. „Mistrz SCRABBLE" - zawody i wybór najlepszego gracza. „Wyobraźnia i fantazja” - zajęcia manualne: rysowanie, origami, zabawa w teatrzyk kukiełkowy (wt. i czw.: 11:00 – 14:00).
FILIA Nr 18, ul. Romanowicza 38
Zajęcia literacko – plastyczne w Kąciku Misia Uszatka (wt. i czw.: 11:00 – 13:00)
ODDZIAŁ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY, ul. Staszica 6
„Akademia Baby Jagi”- wesołe zabawy literackie,zagadki , teatrzyk kukiełkowy: „Jaś i Małgosia” - karnawałowy bal w piernikowym domku Baby Jagi (wt., śr., czw.: 2:00 – 13:00)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, June 25, 2024 02:55:40
IP     : 44.192.48.196
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html