To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   Straszny Film 3 w Millennium , u nas konkurs   -   18/3/2004
Po olbrzymim sukcesie frekwencyjnym "Pasji" (dotychczas obejrzało ten film w Mościcach ponad 16 tysięcy osób ! a obraz ponownie wraca tu na ekran po świętach) pora na zupełnie inną propozycję repertuarową. Jutro - tak jak w całym kraju - zawita do Millennium trzecia, uznawana za najzabawniejszą z dotychczasowych, część parodystycznej komedii STRASZNY FILM. Tym razem w reżyserii samego Davida Zuckera! Mamy - jak co tydzień zaproszenia dla inTARnautów na premierowe seanse filmu.

Ogloszenie

STRASZNY FILM 3
SCARY MOVIE 3, USA, 2003,
czas 85’, dozw. od 15 lat,

reżyseria: David Zucker, scenariusz: Brian Lynch, Craig Mazin, Pat Proft
obsada: Anna Faris, Charlie Sheen, Denise Richards, Regina Hall, Leslie Nielsen

STRASZNY FILM 3 parodiuje takie filmy jak: “The Ring", “Znaki", "Szósty zmysł", “Matrix: Reaktywacja", "Inni", “8 Mila". David Zucker powrócił do gatunku, który stworzył dzięki przebojom: "Czy leci z nami pilot?", “Naga Broń", czy “Top Secret". To błazeński typ amerykańskiej komedii, w której komicy przełamują bariery, uruchamiają niepohamowaną fantazję oraz prześcigają się w umiejętności śmiania się z samych siebie.

Kiedy David Zucker postanowił wyreżyserować STRASZNY FILM 3, chciał więc powrócić do korzeni i świetnie znanego sobie gatunku filmowego. Połączył tu swe siły w z innymi mistrzami satyry: Patem Proftem, z którym pracował między innymi przy serialu "Naga Broń" i Craigiem Mazinem. “Nigdy wcześniej nie doświadczyłem takiej atmosfery rywalizacji pomiędzy scenarzystami w dążeniu do bycia zabawnym."
Zucker mówi: “Jedną z rzeczy, które lubię w scenariuszu filmu jest to, że łączy różne gatunki. W pojedynczej scenie może pojawić się straszna mała dziewczynka z "The Ring,", "Wyrocznia" z "Matrix’a", czy też kosmici ze "Znaków". Czasem jedna scena zawiera parodię scen z kilku filmów".
Zucker, jako weteran komedii wie, że naprawdę zabawne gagi nie powstają na papierze lecz spontanicznie podczas niezaplanowanych zdarzeń rozgrywających się na planie. “W komedii scenariusz jest czymś więcej niż wskazówką", wyjaśnia. “Często odkrywam jednak, że najśmieszniejsze sceny w moich filmach są właściwie wymyślane podczas zdjęć i w tym filmie występują różne postaci, od gwiazd hip-hopu do trzęsących się staruszków". Wśród weteranów “Strasznego Filmu", aktorów komediowych i gwiazd popu od Leslie Nielsena do Queen Latifah, czy Simona Cowella do Ja Rul, czy też Anthony Andersona do Bliźniaków Coors rozpuścił pogłoskę o tworzeniu nowej, elitarnej obsady.

Główną rolę w STRASZNYM FILMIE 3 odgrywa Anna Faris, jedna z gwiazd wcześniejszych części “Strasznego Filmu", która tym razem powraca jako dorosła Cindy Campbell - poważna reporterka wiadomości telewizyjnych, która odkrywa między innymi istnienie istot pozaziemskich oraz zabójczych kaset wideo. Faris tak mówi o swojej postaci: "Cindy wyrosła z niewinnej dziewczyny na twardą, silną kobietę, która potrafi walczyć z potworami, polować na kosmitów i nie tylko, ona jest "Wybrańcem".
W roli proroczego Orfeusza obsadzony jest komik i aktor Eddie Griffin, który był szczególnie podekscytowany dołączeniem do tak doborowej obsady. “Na planie zdjęciowym każdy był przygotowany na wszystko. Musieliśmy bardzo się starać, aby zachować poważną minę, bo cała ekipa ciągle się śmiała. Anna Faris na przykład jest kimś, na kogo wystarczy spojrzeć i pękasz ze śmiechu." Griffin przejęty był pracą z Queen Latifah, odgrywającą rolę Wyroczni, Ciotki Shaneequa. “Trafiliśmy w dziesiątkę" powiedział.
Mimo niedawno nagrodzonej Oskarem roli w “Chicago," Queen Latifah z radością zgodziła się zagrać w STRASZNYM FILMIE 3. “Film jest zabawny, zwariowany, dzieci go uwielbiają, a ja lubię się śmiać," powiedziała o swoim życzeniu zagrania w tym filmie.
Kiedy doszło do obsadzenia roli Prezydenta Stanów Zjednoczonych, na myśl przychodziła tylko jedna osoba: Leslie Nielsen. David Zucker tak mówi o Nielsenie: “Praca z Leslie była jak tydzień w domu rodzinnym. Pracowaliśmy tak, jakbyśmy kręcili kolejny epizod "Nagiej Broni" i był on oczywiście zabawniejszy niż oryginał". Producent Bob Weiss dodaje: “Wiedzieliśmy, że Leslie perfekcyjnie zagra śmiertelnie poważnego Prezydenta, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba."
Weiss i Zucker zgodnie chcieli obsadzić Charliego Sheena w roli Toma, silnego farmera wzorowanego na postaci Mela Gibsona ze “Znaków." “Charlie posiada naturalny komediowy instynkt" twierdzi Zucker. “Kiedy masz kogoś z takim doświadczeniem i zdolnościami, możesz naprawdę naciskać, co zresztą robiliśmy."
Do STRASZNEGO FILMU 3 dołączyła też grupa gwiazd muzyki rap. Wielu spośród nich, na długo przed otrzymaniem propozycji zagrania w nowej części, było fanami poprzednich odcinków "Strasznego Filmu". "Straszne Filmy" są zakręcone i zabawne, więc kiedy usłyszałem o trzeciej części wiedziałem, że muszę w niej zagrać" powiedział Fat Joe, który pomógł napisać “pojedynek rap". “Pisanie tekstów było dla mnie szansą sprawdzenia się, czy rzeczywiście umiem być zabawny i dowcipny. Musiałem rapować, np. o chorobie szalonych krów i tego rodzaju rzeczach..."

My tymczasem , jak co tydzień , ogłaszamy konkurs dla użytkowników portalu, w którym nagrodą są podwójne zaproszenia do kina. Tym razem należy odpowiedzieć na pytanie : Jak nazywa się reżyser poprzednich dwóch części "Scary Movie" ?
Podwójne zaproszenia na wybrany seans w "Millennium" trafią do rąk szczęśliwców, których wylosujemy spośród wszystkich prawidlowych odpowiedzi e-mailowych, jakie napłyną do nas do jutra (piątek, 19 marca) do godz. 14.00. Wystarczy zatem przesłać nam e-maila z tematem "STRASZNY FILM" wraz z odpowiedzią na konkursowe pytanie na adres: tarnow@okay.pl. W liście należy też wpisać swoje nazwisko i nr tel. a także podać datę i godzinę wybranego seansu.
Zwycięzców poinformujemy o nagrodzie i sposobie jej odebrania telefonicznie.
Pełny repertuar kina "Millennium" znajdziecie na stronie: www.okay.pl/millennium.

Już za tydzień w "Millennium" - głośna "Symetria" Konrada Niewolskiego. Za dwa tygodnie natomiast - jeszcze głośniejszy debiut Sophii Coppola "MIĘDZY SŁOWAMI". Wiosną w "Millennium" zobaczyć będzie mozna jeszcze m.in. arcydzieło Takeshi Kitano "LALKI", "KILL BILL VOL. II", MONSTER - z oscarową kreacją Charlize Theron. Nie zabraknie propozycji dla dzieci, m.in. "LOONEY TUNES. ZNOWU W AKCJI" z Królikiem Bugsem na czele , a także "ROGATE RANCZO": najnowsze premiera studia Walta Disneya. Będzie też "GARFIELD": animowana historia pewnego złośliwego kota …
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 17, 2022 09:36:15
IP     : 54.224.117.125
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html