To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Premierowe "Krzesła"   -   19/3/2004
Już jutro w tarnowskim teatrze kolejna premiera. Tym razem będzie to premierowe przedstawienie sztuki Eugene Ionesco "Krzesła" w reżyserii Wojciecha Markiewicza. Pomysł wystawienia "Krzeseł" wziął się stąd, że po 30 latach w tarnowskim teatrze wymieniono wreszcie fotele na widowni. Jak mówi dyrektor tarnowskiej sceny, a jednocześnie reżyser przedstawienia, wynikła więc potrzeba ogrania nowych foteli, z pomocą sztuki, która już w swoim tytule zawiera motyw miejsca.

Ogloszenie

- Gdy wymieniliśmy w teatrze widownię, to zrodził się pomysł, aby wokół symbolu miejsca, czyli fotela, zagrać przynajmniej fragment "Krzeseł" Eugene Ionesco, pokazując tarnowianom przy okazji zamontowane u nas niemal nowe fotele z krakowskiego kina "Atlantic" - mówi dyrektor teatru Wojciech Markiewicz, jednocześnie reżyser spektaklu "Krzesła".

W tarnowskiej inscenizacji "Krzeseł", wyreżyserowanej przez Markiewicza, występują Mariusz Szaforz i Lidia Holik-Gubernat. Mariusz Szaforz powrócił właśnie do "Solskiego" i - jak mówi dyrektor Markiewicz, można powiedzieć, że ten aktor jest ponownie w składzie aktorskim sceny zawodowej. Dla Lidii Holik-Gubernat przedstawienie "Krzeseł" wiąże się natomiast z jubileuszem pracy scenicznej.

- Sztuka Ionesco, oprócz tego, że mówi o samotności dwójki starszych wiekiem ludzi, metafizycznej pustce, którą stwarza kapitalizm, jest także sztuką o teatrze - mówi reżyser. Dodaje, że elementem scenografii przedstawienia będą oczywiście krzesła, a najprawdopodobniej także kilka starych foteli, których blisko trzysta wymontowano nie tak dawno z widowni u "Solskiego".
Premierowe przedstawienie "Krzeseł" rozpocznie się w sobotę na tarnowskiej scenie o godz. 18. (Smol)

fot. OKAY
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 17, 2022 10:41:52
IP     : 54.224.117.125
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html