To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna   -   04/2/2008
Wciąż święci tryumfy nieśmiertelna technika kradzieży „na wyrwę” – czyli np. wyszarpnięcie przechodniowi torebki. Najlepiej, jeśli ofiarą jest 70-latka. Napady takie niekiedy łączą się z uszczerbkiem na zdrowiu. Poza tym powodzeniem cieszy się wszelakiej maści sprzęt, jak piły spalinowe, butle z gazem, silniki elektryczne, parasole ogrodowe, najlepiej te ukradzione ze stacji benzynowej, a nawet... końskie uprzęże czy znaki drogowe. W minionym tygodniu wśród przestępstw pojawiły się dwa związane z niszczeniem mienia – w obu przypadkach był to samochód. Pocieszające jest to, że choć nie za każdym razem udaje się ująć sprawcę, prędzej czy później trafia on za kratki – za inne popełnione przestępstwa.

Ogloszenie
>

Napaści
Policjanci KP Tarnów Centrum zatrzymali 22 letniego Włodzimierza B, mieszkańca Tarnowa, który w dniu 3 stycznia na Starym Cmentarzu w Tarnowie używając przemocy wobec 70 letniej kobiety poprzez uderzenie barkiem w tył głowy zabrał w celu przywłaszczenia torebkę damską wraz z dokumentami i pieniędzmi. Pokrzywdzona doznała bolesnych potłuczeń głowy, klatki piersiowej i stawu barkowego. W dniu 18 stycznia ten sam osobnik wspólnie z 13-latkiem na jednej z ulic Tarnowa wyrwał idącej chodnikiem kobiecie torebkę w której były pieniądze, pieczątka firmy budowlanej i dokumenty. Pokrzywdzona wyliczyła straty na kwotę 680 zł. Prokurator objął 22 latka dozorem policyjnym zobowiązując do cotygodniowego stawiennictwa w jednostce Policji.
28 stycznia o północy w Tarnowie na ul. Narutowicza nieznany sprawca używając przemocy wobec 18 letniej mieszkanki Tarnowa poprzez przewrócenie jej na chodnik i kopanie po plecach skradł telefon komórkowy wartości 160 zł. Pokrzywdzona doznała stłuczenia głowy i otarć naskórka pleców.

Kradzieże
W Bruśniku nieznany sprawca wszedł na teren prywatnej posesji po czym wyłamał drzwi stodoły a następnie ze środka skradł piłę spalinową STIHL wartości 1200 zł.
W Woli Rzędzińskiej przy sklepie spożywczym nieznany sprawca po uprzednim ucięciu kłódki zabezpieczającej drzwi do stojaka na butle gazowe wszedł do środka skąd skradł 5 sztuk jedenastokilogramowych butli z gazem powodując straty w wysokości 660 zł na szkodę mieszkańca Woli Rzędzińskiej.
Podobne zdarzenie miało miejsce tej samej nocy w m. Łętowice. W ten sam sposób złodzieje skradli z boksu 8 sztuk napełnionych gazem butli a wartość strat wyniosła 1280 zł. Czyżby szykował się na podwyżkę cen energii?
W Starych Żukowicach na terenie prywatnego ośrodka jazdy konnej nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę pracowników wszedł do nie zamkniętego warsztatu naprawczego, a następnie skradł piłę spalinową wartości 550 zł.
W Zalasowej nieznany sprawca wszedł na teren prywatnej posesji a następnie przez nie zamknięte drzwi do pomieszczenia gospodarczego po czym skradł znajdujące się w środku: silnik elektryczny, 10 metrowy wąż gumowy oraz uprząż konną łącznej wartości ponad 700 zł. Ludziom wszystko się przyda...
W Tarnowie przy ul. Zbylitowskiej na terenie firmy handlowo-usługowej został zatrzymany na gorącym uczynku kradzieży 30 letni tarnowianin, który po uprzednim wyłamaniu wkładki zamka w drzwiach sam. BMW dostał się do środka usiłując skraść radio samochodowe i pojemnik z płytami CD. Właściciel pojazdu, mieszkaniec Ryglic oszacował straty wynikające z uszkodzenia samochodu na kwotę 820 zł.
W nocy w Łoponiu nieznani sprawcy weszli na teren stacji benzynowej i pod nieuwagę personelu dokonali kradzieży 2 parasoli ogrodowych wartości 4000 zł na szkodę firmy Żywiec SA. Żywiec rządzi!

Przemyt
Zatrzymanie kontrabandy. Policjanci Sekcji Ruchu Drogowego KMP na trasie K-4 w Tarnowie zatrzymali do kontroli drogowej Mercedesa kierowanego przez 42 letniego mieszkańca Krakowa. Wewnątrz pojazdu pod tylną kanapą siedzenia znaleziono 240 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. A ile można sobie przywieźć?

Za kółkiem
W Zbylitowskiej Górze nieopodal sklepu przechodząca przez przejście dla pieszych kobieta wraz z pięciomiesięcznym miesięcznym synem została potrącona przez kierującego samochodem Cinquecento 72 letniego mieszkańca Dębna. Piesza doznała wstrząśnienia mózgu i złamania nogi a dziecko stłuczenia głowy i otarć naskórka. Oboje zostali przewiezieni do szpitala. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy i dowód rejestracyjny, a pojazd zabezpieczono.
Nad ranem w Łęgu Tarnowskim kierujący sam. Audi 80 - 22 letni mieszkaniec Biskupic Radłowskich w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy mostek prowadzący do posesji. W wyniku wypadku pasażerka Audi 20 letnia tarnowianka doznała złamania obojczyka.

Niszczenie mienia
Policjanci Posterunku Policji w Zakliczynie zatrzymali 33 letniego mieszkańca Zawady Lanckorońskiej, który 25 stycznia w tejże miejscowości wszedł na teren prywatnej posesji gdzie kopiąc nogami uszkodził stojący tam sam. BMW niszcząc lusterko i elementy karoserii. Ponadto w tym samym czasie interweniującemu właścicielowi pojazdu groził pozbawieniem życia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
W Tarnowie na ul. Pułaskiego nieznany sprawca przy użyciu farby w sprayu dokonał uszkodzenia zaparkowanego przed prywatną posesją sam. Renault Kangoo malując jego powierzchnię lakierniczą. Straty jakie poniosła właścicielka auta wyliczono na 1000 zł.

Różne
Policjanci KP Ciężkowice w wyniku przeszukania zabudowań gospodarczych w Zborowicach, należących do 50 letniego mężczyzny znaleźli ukrytą w metalowej szafce broń palną typ Kbks kal. 6 mm, a ponadto urządzenie telemetryczne wartości 8000 zł skradzione z podstacji gazu w m. Ostrusza. Dalsze poszukiwania pozwoliły odnaleźć pochodzące z kradzieży: kilka rolek siatki ogrodzeniowej której część została już wmontowania w ogrodzenie posesji, silnik elektryczny i piłę spalinową z zakładu stolarskiego w Zborowicach oraz 8 sztuk pionowych znaków drogowych skradzionych na odcinku Ciężkowice – Pławna. Szczegółowe oględziny doprowadziły także do ujawnienia nielegalnego poboru gazu na szkodę Zakładu Gazownictwa w Gorlicach. Podejrzewany o powyższe kradzieże właściciel gospodarstwa ukrywa się przed Policją. Wszczęto poszukiwania. Brakuje jeszcze słupów oświetleniowych z lotniska, trakcji elektrycznej PKP i torów kolejowych.

Tekst dopisany kursywą stanowi autorski komentarz. MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 12:49:50
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html