Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Gry wojenne w ZMT   -   05/2/2008
W piątek Rada Nadzorcza Zakładów Mechanicznych w Tarnowie zawiesiła w obowiązkach prezesa zarządu przedsiębiorstwa Jacka Ramiana (na zdjęciu). Nadzór nad fabryką powierzono Lesławowi Hirszowi, który jednak miesiąc temu został odwołany z funkcji dyrektora handlowego przez ... zawieszonego prezesa. Ramian uważa się za ofiarę politycznej gry, w której ważne role - według niego - odgrywają minister skarbu Aleksander Grad i były prezes Zakładów Mechanicznych Artur Łysakowski, obecnie wiceprzewodniczący rady nadzorczej Bumaru, sprawujący nadzór nad tarnowskimi zakładami.

Ogloszenie

Według Ramiana "układ" przygotowywał skok na posadę prezesa już od kwietnia ubiegłego roku - relacjonuje Łukasz Winczura we wtorkowym wydaniu "Gazety Krakowskiej". Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, na dowód planowanej intrygi prezes pokazywał korespondencję między zakładami a Ministerstwem Obrony Narodowej, z której zniknęła jego dekretacja, czyli wytyczne dla dyrektorów odnośnie sposobu prowadzenia negocjacji. - Chodziło o zamówienia dla wojska, między innymi o karabiny i armaty dla polskiego kontyngentu w Afganistanie. Ostatnia umowa, z której mieliśmy się wywiązać w listopadzie, została podpisana... w listopadzie - twierdzi Ramian. Uważa, że kontraktu nie można było zerwać ze względu na kary rzędu 800 tysięcy złotych.
Z informacji uzyskanych przez Łukasza Winczurę w Bumarze wynika, że przesądzający dla dymisji był niekorzystny dla tarnowskiej firmy kontrakt z niemieckim partnerem, dotyczący sprzedaży obrabiarek oraz chaotyczne pomysły w restrukturyzacji przedsiębiorstwa.

Podczas krótkiej rozmowy z nami w piątek wieczorem, minister Grad zapewniał, że decyzja o zawieszeniu prezesa Ramiana była suwerenną decyzją Rady Nadzorczej ZMT, w którą nie ingerował. Nie ukrywał jednak, że niepokojące informacje na temat decyzji podejmowanych przez zarząd Zakładów Mechanicznych docierały do niego od pewnego czasu i w tym kontekście decyzją Rady Nadzorczej o zawieszeniu prezesa nie był zaskoczony. Zapytany, czy ministerstwo przewiduje w przyszłości prywatyzację choćby części ZMT, minister odpowiedział, że teraz ważne jest, aby nowy zarząd przedstawił mądry, nowoczesny plan rozwoju firmy. Na jego podstawie minister skarbu będzie się mógł zastanawiać nad ewentualnością prywatyzacji.

Przypomnijmy, Jacek Ramian posadę otrzymał w 2002 roku z rekomendacji SLD.(P-GK/pd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 8)Dodaj komentarz
(06-02-2008) Nie tylko w ZMT Jamian nabroil :
Podobno nalezy tez do bardzo dziwnego ukladu w spolce zuzlowej . Z kikoma innymi panami niezle lody ukrecicli . Podobno sa plany na duzo wieksze konfitury w tej materii . Tak wiec da sobie rady nawet jak zostanie mu juz tylko zuzelek

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-02-2008) TKM :
Ciekawe kto kolejny? W mięście też spłacanie długów wyborczych. No i oczywiście spece z PO do spólek sie ładują.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-02-2008) CKM :
Za wojewody Wody skończyło się powodzią, kadencja wojewody Grada nie skończyła sie gragobiciem, tylko likwidacją województwa. Nie potrafię powiedzieć co Pan Grad zrobił dla Tarnowa, za wyjątkiem swojego szwagra z kierowcy PKS na wicewojewodę. Ale jest to wszechstronny osobnik, nawet był w resorcie zdrowia i co z tego wyszło. Dlatego też mam odczucie w to że to ten Pan miesza. Tak się wykręca jednych, żeby swoich wkręcić.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-02-2008) ZET :
W Zakładach Mechanicznych bedziemy produkować opłacalne wyroby.Zwiazki zawodowe i polityków należy wyprowadzić na ławeczki kolo Wątoku bo tam ich miejsce.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-02-2008) hahaha :
gradobicie zrobi tyle dla tarnowa ze nie pozostanie nic innego jak przeniesc azoty do nowego sacza.mieszkancow deportowac do krakowa i rzeszowa,a to co zostanie niech zarosnie tarnina.prezio sciglak bedzie prezesem spolki produkujacej tarninowke.spolka bedzie miala siedzibe w wojniczu!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-02-2008) wiem :
z dobrze poinformowanych źródeł wiadomo że juz wkrótce odpowiednio przeszkolony w Ministerstwie Skarbu Jerzy Marciniak zosstanie prezesem Zakładów Azotowych. A po nich kolejnym Prezydentem Tarnowa tkzw. od Grada

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-02-2008) CKM :
Ten scenariusz jest niezwykle prawdopodobny - a to takie fachowcy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-02-2008) franek :
LEPSZY MARCINIAK NIŻ JAKIŚ NIEDOUCZONY DESANTOWIEC Z PISUARÓW

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947