Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Czy opłaca się być miastem ?   -   19/3/2004
Wbrew wcześniejszym doniesieniom, nie jest jeszcze pewne, czy Wojnicz ponownie otrzyma prawa miejskie w 2005 roku. Władze samorządowe chcą z odpowiednim wnioskiem poczekać do maja br., do czasu, gdy Polska wejdzie do Unii Europejskiej. I wówczas ocenić, czy ... takie starania są dla gminy i jej mieszkańców opłacalne .

Ogloszenie
>

Niedawno "Dziennik Polski" informował, że Wojnicz zamierza w tym roku złożyć wszystkie dokumenty związane z zabiegami o nadanie miejscowości praw miejskich. Było bardzo prawdopodobne, że z dniem 1 stycznia 2005 r. Wojnicz ponownie będzie miastem. Ponownie, gdyż miejscowość utraciła status miasta w 1934 r., nadany już w XIII wieku.
Tymczasem władze samorządowe Wojnicza z formalnościami postanowiły jeszcze zaczekać. - Czekamy do maja - oznajmia Zbigniew Nosek, wójt gminy. - Kiedy znajdziemy się w Unii Europejskiej, wyjaśni się, co możemy, będąc miastem, zyskać, a co stracić.
Władzom chodzi głównie o to, na jakich zasadach będą rozdzielane w Unii subwencje i dotacje, czy nadal w niektórych dziedzinach tereny wiejskie będą preferowane, jak np. jest to dzisiaj w przypadku oświaty (wieś otrzymuje wyższą od miasta subwencję). - Na pewno przed podjęciem decyzji przeprowadzimy jeszcze konsultacje społeczne - dodaje wójt Nosek.
Mimo wszystko jest on optymistą. - Myślę, że będziemy starać sie o nadanie Wojniczowi praw miejskich, chociaż - być może - na 1 stycznia 2005 jeszcze nie zdążymy. (ziob)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(19-03-2004) Kajor :
Ja uważam, że Wojnicz powinien na nowo otrzymać prawa miejskie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-03-2004) realista :
A dawniej posiadanie praw miejskich skutkowalo przywilejami, duma i satysfakcja. Obecnie zalosne jest to "oplaca sie byc miastem czy nie". Gdzie ten swiat zmierza ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-03-2004) gandolf :
Teraz jedynym przywilejem są wyższe podatki dla mieszkańców. Więc władzom Wojnicza miasto się marzy, a mieszkańcy wolą jednak mniej płacić.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl