Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Lekarze z "Łukasza" chcieli zarabiać ponad 10 tysięcy   -   03/2/2008
W piątek oddział chirurgii ogólnej i onkologicznej Szpitala Wojewódzkiego wstrzymał na kilka godzin przyjęcia pacjentów. Dyrekcja placówki poinformowała o tym wojewodę, marszałka województwa, centrum powiadamiania ratunkowego i okoliczne szpitale. 12 lekarzy zerwało porozumienie zawarte z dyrekcją w wyniku negocjacji płacowych, które trwały od kilku tygodni. Mają otrzymywać po 10 tys. złotych, co zaproponowała im dyrekcja i co - ostatecznie, po kilku godzinach rozmów - przyjęli, wracając do pracy .

Ogloszenie

12 z 18 chirurgów zatrudnionych na oddziale nie wycofało złożonych miesiąc temu wypowiedzeń umów o pracę (byli zatrudnieni w ramach kontraktów, termin wypowiedzenia to dla nich 30 dni). Tym samym 1 lutego odeszli z placówki.
Dyrektor Anna Czech tłumaczy, że medycy zażądali podwyżek, których wysokość była nie do udźwignięcia dla szpitalnego budżetu.
Za 230 godzin pracy mieli dostawać średnio 10 tys. zł brutto. Więcej dyrekcja zaoferować nie mogła.
Po kilkugodzinnych rozmowach dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie i protestujący lekarze doszli do porozumienia. Chirurdzy natychmiast wrócili do pracy.
Postulaty płacowe zostały utrzymane na poziomie wynegocjowanym wcześniej. Lekarze w ramach kontraktów będą zarabiali miesięcznie średnio 10 tys. zł brutto za 230 godzin pracy. Zmieniono szczegóły w zapisach umów.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947