Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  "Piękni, starzy i bogaci", czyli Świetliki w Tarnowie   -   11/2/2008
Przyjmijmy, że dobrą muzykę można podzielić na dwie kategorie. W pierwszej natychmiast rozpoznajemy o co chodzi, druga zaś to wieczna tajemnica -niczym ziarno wizualnego haszyszu niepokoi i zachwyca, uwodzi i konsternuje, intryguje i zniewala, sprawiając że z przyjemnością wraca się do niej wielokrotnie, a i tak do końca jej nie rozgryzie. Do tej drugiej kategorii należy bez wątpienia mistrzowski repertuar zespołu Świetliki - melanż zimnej i oszczędnej, a jednocześnie czułej i doskonałej muzyki z ostentacyjnie ponurą i niejednokrotnie ironiczną poezją. W ostatni piątek krakowska formacja dała długo oczekiwany, pierwszy koncert w Tarnowie. Miłośnicy poezji i muzyki Marcina Świetlickiego czekali na to aż 15 lat, bo dokładnie tyle czasu upłynęło od wydania pierwszej płyty „Ogród koncentracyjny”.

Ogloszenie

Zgromadzona w piwnicach TCK publiczność, pośród której - co znamienne -nie brakowało osób starszych i dystyngowanych, wysłuchała trwającego prawie dwie godziny występu, składającego się z przeszło dwudziestu piosenek, wśród których pojawiły się takie utwory jak „Złe misie”, „Freedom”' „Słonidarność”, „Czwartek”, „Czary Mary”, „Świerszcze”, „Niebieskie”, „Olifant”, „Pod wulkanem”, „Nieprzysiadalność”, czy przebojowa „Filandia”(na szczęście, choć dla niektórych może niestety bez gościnnego udziału Bogusława Lindy). Piwniczna sala pękała w szwach, a zgromadzona publiczność wydawała się być zadowolona z koncertu. Niemniej zupełnie to nie dziwi, bo mało który zespół gra dziś tak świetnie na żywo i ma tak wyjątkowy kontakt ze swoimi słuchaczami. - Zauważcie Państwo - mówił odziany w czarne ubranie i w czarne poczucie humoru Marcin Świetlicki - jak bardzo szanuje publiczność tarnowską nasz zespół. Zarówno gitarzysta, jak i wokalista się ostrzygli specjalnie na dzisiejszy koncert, basista włożył białą koszulę, chociaż zazwyczaj nie chodzi w takiej, perkusista też zrobił sobie nową fryzurę. Nie pijemy na scenie, nie używamy brzydkich wyrazów, papierosy są tylko rekwizytem, żadnych narkotyków nie ma; jakbyśmy przywieźli naszego nagłośnieniowca to by były, ale specjalnie go nie wzięliśmy. Po prostu z pełnym szacunkiem się do waszego miasta się odnosimy… Przez co koncert jest tu do niczego.
Oczywiście koncert był niezwykle udany. Wprawdzie muzyka Świetlików nie jest łatwa, ale kto złapie bakcyla, przepadł bez reszty. Jak niżej podpisana
Agnieszka Setlik

Już wkrótce zapraszamy na naszych stronach do lektury ciekawej rozmowy z Marcinem Świetlickim, którą przeprowadzliśmy tuż po piątkowym koncercie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 1)Dodaj komentarz
(11-02-2008) Koloid Niebanalny :
Wielkie wydarzenie! Tonę w zachwycie!!! Do rzadkości należy, aby w Tarnowie odbył się naprawdę wartościowy koncert. Szkoda, że dopiero po 15 latach animatorom kultury udało się zaprosić do Naszego Miasta "Świetliki". Jednak jak to mówią: "lepiej późno niż wcale".Brawo! Życzyć tylko więcej podobnych inicjatyw.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947