Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Sukcesy „Zamkomanii”   -   13/2/2008
Kolejne, nietypowe spotkania edukacyjne w ramach tegorocznej edycji „Zamkomanii” przyciągają mnóstwo młodzieży – 12 lutego aula PWSZ znów była wypełniona po brzegi. Kolejne wykłady zaplanowano na dzień 28 marca i 25 kwietnia. Program, opatrzony podtytułem „Zamek tarnowski źródłem inspiracji dla naukowców i artystów”, realizowany przez stowarzyszenie „Zamek Tarnowski” jest częścią kompleksowego Planu rewitalizacji Zamku na Górze Świętego Marcina.

Ogloszenie

Celem programu „Zamkomania” przeznaczonego dla młodzieży tarnowskich szkół średnich i wszystkich, którym nie obce są losy najstarszego zabytku Tarnowa - jest propagowanie wiedzy historycznej o naszym mieście, a szczególnie dziejów Zamku na Górze Świętego Marcina. Program składa się z następujących etapów: czterech multimedialnych wykładów w PWSZ, w wymiarze trzech godzin lekcyjnych, dalszego porządkowania jego ruin (pierwsza połowa maja), prelekcji dr Krzysztofa Moskala w Miejskiej Bibliotece Publicznej (13.06) i organizacji obchodów 480 – tej rocznicy pobytu króla Węgier Jana Zapolyi (14.06).
Udział w zajęciach jest bezpłatny. Partnerami akcji są: XVI LO, Tarnowskie Muzeum Okręgowe, Tarnowska Artystyczna Konfraternia, Tarnowskie Bractwo Rycerskie „Gladii Amici” i Miejska Biblioteka Publiczna. Honorowy patronat objął Prezydent miasta Tarnowa. Impreza dofinansowana jest przez Gminę Miasta Tarnowa - Urząd Tarnowa.

Przez cały czas - do 10 czerwca - trwa konkurs na najciekawszą prace artystyczną związaną z tarnowskim zamkiem. Główną nagrodą jest replika średniowiecznego miecza ufundowana przez firmę STEINHOFF. Pozostałe nagrody to odtwarzacz mp3 /z radiem i dyktafonem/ i zegarek od firmy TABAK oraz książki o tematyce krajoznawczo – turystycznej otrzymane od TCI. Prace należy dostarczać do siedziby STOWARZYSZENIA ZAMEK TARNOWSKI ul. Jara 18, tel. 0609 484 321, mail: maniak1717@interia.pl.
Można również wesprzeć stowarzyszenie finansowo - Lukas Bank o/Tarnów 55 1940 1076 3036 0583 0000 0000.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(13-02-2008) Antygalicjanin :
To jest działanie, którym można wspaniale "zarazić" młodych a tym samym wzmocnić patriotyzm lokalny. Tylko co ważne - aby o tym pamiętali decydenci od "wielkiej kultury"...i wspomogli działania w sensie pozytywnym i finansowym.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-02-2008) zakalec :
finansowym,jak rozumiem,zwłaszcza! PODNIEŚĆ PODATKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl