To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   35 tysięcy dzieci skorzystało z zajęć podczas ferii   -   14/2/2008
Zakończyły się zimowe ferie. W Urzędzie Miasta Tarnowa podsumowano „Ferie zimowe – Tarnów 2008”. Liczba uczestników zajęć koordynowanych i finansowanych przez miejski samorząd wyniosła około 35 tysięcy osób. Na realizacje programu z miejskiego budżetu przeznaczono 115 tysięcy złotych.

Ogloszenie
>

Program wypoczynku dla uczniów tarnowskich szkól spędzających ferie zimowe w mieście, koordynowany przez Biuro Sportu, Turystyki i Rekreacji, składał się z dwóch części: zajęć i imprez sportowo-rekreacyjnych realizowanych w tarnowskich klubach sportowych, stowarzyszeniach, Tarnowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz Pałacu Młodzieży, a także zajęć i imprez sportowo-rekreacyjnych realizowanych w 33 tarnowskich szkołach. Z budżetu miasta przeznaczono na realizację programu kwotę 115 tysięcy złotych, z czego 26 010 złotych trafiło do tarnowskich szkół.
Dzięki tym pieniądzom ferie w Tarnowie mogło bezpiecznie i interesująco spędzić około 35 tysięcy młodych ludzi. Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował m.in.: turniej piłkarski dla szkół podstawowych i gimnazjalnych, turniej piłki siatkowej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, turniej tenisa stołowego, młodzieży udostępniono także krytą pływalnię i sztuczne lodowisko po symbolicznej cenie złotówki za bilet. W Tarnowie odbyły się również turnieje szachowe dla najmłodszych amatorów królewskiej gry, zajęcia i zawody w strzelectwie sportowym, zajęcia z mini tenisa i tenisa, piłki nożnej, wspinaczki sportowej. Interesująca ofertę dla uczniów przygotował Pałac Młodzieży. Złożyły się na nią m.in. warsztaty rekreacyjno-sportowe i warsztaty artystyczne „Zima z Pałacem Młodzieży”. Oprócz zajęć sportowych w programie warsztatów znalazły się również zajęcia taneczne i ruchowe, zajęcia z modelarstwa kartonowego, malowanie obrazów wielkoformatowych z zastosowaniem motywów zdobniczych, charakterystycznych dla sztuki ludowej w okresie Wielkanocy, projektowanie i tworzenie masek oraz strojów karnawałowych, wreszcie zabawa karnawałowa na zakończenie warsztatów. MKS Pałac Młodzieży zorganizował z kolei w ramach miejskiego programu „Ferie zimowe Tarnów 2008”, imprezy sportowe i zajęcia z koszykówki, piłki ręcznej oraz rekreacji.

Największym problemem organizatorów i uczestników zajęć były warunki atmosferyczne, które uniemożliwiały realizację niektórych punktów programu – kuligów, czy wycieczek na narty. Zawsze jednak w miejsce wyjazdów, które nie dochodziły do skutku organizowano zajęcia na obiektach sportowych w Tarnowie. Zajęcia dla uczniów spędzających ferie w mieście odbywały się również w 33 tarnowskich szkołach, zarówno podstawowych, jak i gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Łącznie odbyło się 1 445 godzin lekcyjnych zajęć. (UMT)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, February 9, 2023 09:13:50
IP     : 44.212.99.248
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html