To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   PiSane POdsumowania    -   14/2/2008
Zgodnie ze swą obietnicą nasi posłowie PiS regularnie, co tydzień organizują konferencje prasowe. Ostatnia poświęcona była m.in. mijającym stu dniom, które upływają od rozpoczęcia rządów PO; Józef Rojek nazywa ten czas okresem bezładu i niemocy. Wiadomo też, iż nie będzie łącznika między węzłami Wierzchosławice na autostradzie A4 i węzłem Krakowska na istniejącej drodze krajowej nr 4. Kolejnym tematem było skreślenie z tzw. listy podstawowej wszystkich niemal projektów małopolskich.

Posłuchaj wypowiedzi posła Edwarda Czesaka :

Ogloszenie
>

Podczas konferencji prasowej poseł Edward Czesak mówił o powołaniu specjalnej grupy inżynierskiej, parlamentarnego zespołu przedsiębiorczości, w skład którego wszedł on i poseł Michał Wojtkiewicz – ma to być grupa fachowców zajmująca się tworzeniem nowego prawa. Poseł wyraził również zadowolenie z faktu, iż z naszego regionu do rządu dostała się kolejna osoba – wiceministrem został Zbigniew Rapciak.
Z kolei Jacek Pilch stwierdził, iż podczas sejmowej debaty z udziałem minister Bieńkowskiej „nie otrzymaliśmy satysfakcjonującej odpowiedzi na pytanie, dlaczego projekty z naszego regionu z listy podstawowej zostały usunięte”. Zdziwienie posła budzi fakt, iż przecież Ministerstwo Rozwoju Regionalnego posłużyło się kryteriami przygotowanymi jeszcze przez rząd PiS i według tych samych kryteriów raz coś może, a innym razem nie może się znaleźć na liście projektów mających dostać dofinansowanie. Poza tym nie ma gwarancji, iż wszystkie skreślone projekty skutecznie przejdą procedurę konkursową. Jednak na moją uwagę, że przecież, jak podnosi PO, na listę wprowadzono inwestycje o wartości przewyższającej dostępne środki unijne, Jacek Pilch odpowiada, iż zgodnie z założeniem jasne było iż „na etapie przygotowawczym część tych projektów i tak spadnie, ale lepiej było je wpisać”. Kolejnym tematem było m.in. posiedzenie komisji ds. UE, na którym posłowie zajmowali się problemem żywności genetycznie modyfikowanej (patrz niedawna rozmowa na ten temat z eurodeputowaną Urszulą Gacek z PO) – parlamentarzyści chcą walczyć o to, aby Polska była krajem wolnym od upraw GMO.

Natomiast poseł Józef Rojek wypowiadał się na temat ostatniego, „utajnionego” posiedzenia Sejmu, które okazało się „kompletną farsą i kompromitacją”. Mijające sto dni rządów Platformy poseł nazwał „bezładem i niemocą w każdym calu” – „proszę państwa, jeśli w ciągu ostatnich trzech posiedzeń Sejmu dziewięć ustaw dotyczyło takich spraw jak zmiana nazw szkół wyższych, no to mamy miarę sukcesu rządów PO” – stwierdził J. Rojek.
Poseł mówił także m.in. o swojej interpelacji w sprawie łącznika z Wierzchosławic, którego ostatecznie ma nie być. Otrzymaną ze strony Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka odpowiedź poseł nazywa „niefortunną”. W odpowiedzi tej czytamy m.in. iż: „Budowa łącznika pomiędzy węzłami Wierzchosławice na autostradzie A-4 i węzłem Krakowska na istniejącej drodze krajowej nr 4 była rozważana, gdy planowano realizację autostrady jedynie do węzła Krzyż. Realizacja dalszego odcinka autostrady w kierunku granicy z Ukrainą w najbliższych latach nie była wówczas przewidywana. W taki przypadku istotną sprawą dla sprawności działania układu drogowego w rejonie Tarnowa było połączenie autostrady A-4 z istniejącą drogą krajową A-4, które wyprowadzałoby ruch z autostrady w kierunku przejścia granicznego z Ukrainą. Wobec planowanej w najbliższych latach realizacji całego odcinka autostrady A-4 od Krakowa do Korczowej, ruch tranzytowy w kierunku wschodnim będzie odbywał się autostradą. W związku z czym budowa łącznika jako drogi wyprowadzającej ruch z autostrady na drogę krajową nie znajduje w chwili obecnej uzasadnienia i nie może być finansowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. (...)”.
Poseł J. Rojek wyraził nadzieję, iż w związku z taką decyzją i taką odpowiedzią, minister Aleksander Grad zrobi wszystko, aby „temat łącznika przywrócić” i że w kwestię tę „włączy się jednoznacznie prezydent miasta Tarnowa”, bo „obecnie wszystko wygląda tak, jakby wszyscy pogodzili się z tym faktem”.

Chciałoby się w tym miejscu dodać parę słów komentarza. Po pierwsze - jako że z niewielką tylko przesadą można stwierdzić, iż gdy posłowie PiS tworzyli koalicję rządzącą, konferencji prasowych zorganizowali dwie – na początku i na końcu kadencji, a teraz robią je co tydzień, wyraźnie widać, iż bycie opozycją dobrze służy komunikacji ze społeczeństwem. Im opozycja ta głębsza, tym i komunikacja lepsza i w interesie mieszkańców naszego miasta i regionu jest wręcz dołożenie wszelkich starań, aby nasi reprezentanci, niezależnie od tego, jakie ugrupowanie tworzą, w opozycji znajdowali się zawsze i po wsze czasy. Co poddaję pod rozwagę nagle zamilkłej poseł Urszuli Augustyn z PO, praktycznie niewidzialnemu w Tarnowie posłowi Musiałowi a także ministrowi Aleksandrowi Gradowi.
Po drugie, odpowiedź Ministra Infrastruktury w sprawie wierzchosławickiego łącznika trudno nazwać inaczej, niż kuriozalną, pełną przeinaczeń, a nawet bezczelnych kłamstw, albowiem od dawna zakładano, że autostrada na węźle Krzyż się nie skończy. Prawdopodobnie ministerstwo obawia się, że gdy łącznik ów zostanie uwzględniony, wówczas stworzony byłby pewien precedens i podobne rozwiązania chciałyby zastosować samorządy innych miast.
Jeśli zaś chodzi o zamieszanie z projektami, które najpierw się na liście podstawowej inwestycji znajdowały, a potem z niej spadły – wychodzi na to, iż całe zamieszanie jest jedynie zwykłym, medialnym szumem, w który wpuścić daliśmy się wszyscy, a najbardziej Bogu ducha winni samorządowcy w regionie. Oto bowiem mali chłopcy bawiący się na piaskownicy, chłopcy z PiS, wpisali na listę co tylko można było, nie bacząc na fakt że i tak środków na wszystko nie starczy (więc po co w ogóle taka lista), by zostawić ten pasztet małych chłopcom z Platformy. Ci w podzięce również postanowili zrobić psikusa, skreślając co tylko można, ze szczególnym wskazaniem na miejsca, w których chłopcy z PiS wygrali wybory. I tak to się kręci, ta podwórkowa karuzela Rzeczypospolitej Trzeciej i Trzy Czwarte...

Posłuchaj wypowiedzi posła Jacka Pilcha :


Posłuchaj wypowiedzi posła Józefa Rojka :


M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 22:14:43
IP     : 44.222.218.145
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html