Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   Zmiany preferencji wyborczych Tarnowian   -   22/3/2004
W sobotę na ulicy Wałowej i ulicy Krakowskiej w godzinach południowych młodzi członkowie Stowarzyszenia KoLiber przeprowadzili kolejny sondaż preferencji politycznych Tarnowian. Zankietowano losowo 342 osoby. Blisko połowa z nich (47,37 %) stwierdziła, że nie pójdzie na wybory. Ponad 20,47% Tarnowian nie ma jeszcze sprecyzowanych preferencji. Tylko ok. 1/3 Tarnowian wie na kogo zagłosuje podczas najbliższych wyborów a wśród tej grupy, najwięcej bo blisko 33 % poprzeć chce Platformę Obywatelską. Oznacza to jednak spadek poparcia dla tego ugrupowania, o 9% w porównaniu z sondażem z początku roku. Największy skok poparcia (o ponad 13 %) zanotowała Samoobrona.

Ogloszenie
>

W badaniu ankietowym nie brali udziału członkowie Stowarzyszenia KoLiber.

Głosy osób deklarujących poparcie konkretnej partii politycznej rozłożyły się następujaco (w nawiasie zmiana w stosunku do sondażu styczniowego):

Krajowa Partia Emerytów i Rencistów 0,91% (–1,69%)
Liga Polskich Rodzin 8,18% (+0,35%)
Platforma Obywatelska 32,73% (–9,00%)
Polskie Stronnictwo Ludowe 4,55% (–0,67%)
Prawo i Sprawiedliwość 13,64% (–4,62%)
Samoobrona 20,00% (+13,91%)
Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy 6,36% (–4,07%)
Unia Polityki Realnej 8,18% (+1,22%)
Unia Wolności 3,64 (+3,64%)
Inne 1,82% (+1,02%)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 209)Dodaj komentarz
(22-03-2004) Wolf :
Jak mozna glosowac na Samoobrone? Ludzie oslepli do konca? Lepper to nowy Miller - gdy on skonczy to w tym kraju ludzie beda sie zabijac o okruch chleba...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) M.Wietrzyk :
To samo można powiedzieć o wielu innych partiach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) PannaNikt :
Najbardziej przeraza fakt, ze prawie polowa ankietowanych zamierza zbojkotowac wybory; czy to oznaka lenistwa i spolecznej ignorancji - czy tez wyraz buntu lub rezygnacji, ze ktokolwiek bedzie rzadzil, i tak nie bedzie lepiej?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) kbpol :
Im mniejsza frekfencja wyborcza tym lepiej dla tego kraju. Większość ludzi nie zna się na polityce, gospodarce, to po co mają głosować. To tak jakby pod przymusem (w wyborach: przymusem moralnym) pytać ludzi o pierwiastek zwykły ze 144. Większość nie odpowie lub odpowie błędnie. Jeżeli będą odpowiadać tylko chętni, to tym większa szansa na prawidłową odpowiedź. Im mniej głosuje, tym lepiej. Naprawdę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) PannaNikt :
kbpol - jakby nie bylo, na tym wlasnie polega demokracja; kazdy - madry czy glupi - jako wyborca ma tyle samo do powiedzenia. Wiec chyba czas zabrac sie za edukowanie wyborcow ;) A poza tym - czesto jest tak, ze do wyborow nie ida wlasnie ci wzglednie zorientowani i wzglednie zadowoleni - ale skrajni frustraci, glosujacy na zasadzie 'im gorzej tym lepiej'.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) M.Wietrzyk :
Z tym edukowanie PannoNikt może być mało problem. Po pierwsze ludzie nie lubią być edukowani i pouczani. Po drugie, niektórzy wykazują zadziwiajacą odporność na jakąkolwiek wiedzę.Po trzecie telewizja robi w głowach taką papkę, że naprawdę ciężko czegokolwiek nauczy. Po czwarte nie ma co siłą zapędzać na wybory. Jak sama nazwa wskazuje dokonujemy wyborów. To, że ktoś dokonał wyboru i nie poszedł zagłosować to jego sprawa. Lepsze to, niż miałby zagłosować głupio, bez rozeznania.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) kbpol :
Dokładnie tak, mądry czy głupi, jako wyborca, ma tyle samo do powiedzenia - na tym niestety polega demokracja. Natomiast co do edukowania wyborców - strata czasu. "Są dwie niezmierzone rzeczy: wszechświat i ludzka głupota. Co do pierwszego, mam wątpliwości" - Albert Einstein. Jakby nie patrzeć, lepiej to już było (najczęściej w dzieciństwie). Jeśli będzie, to nie w tym kraju.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) dd :
Lepper to matoł

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) Życzliwy :
jak to matoł? przecież on się przedstawia jako dr. senator Lepper

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) PannaNikt :
Dr.? To skrot od 'dyktator'? :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) JKM :
sUPeR!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) KH :4542433 
Zastanawiająca ta Wasza dyskusja. Zastanówcie się czy czasem Wasze dogmaty nie są błędne. Toż przecież demokracja nie jest bezalternatywnym systemem!!! Ruszcie trochę głowami i wyjdzie Wam, że bez demokracji (monarchia) można żyć lepiej. To, że lewica trzyma władzę kulturową, tworzy pojęcia i świadomość nie znaczy, że ma rację. Nie bójcie się powiedzieć: Władza, prawo i moralność pochodzą od Boga. Nie bójcie się być ludźmi prawicy!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) efka :
Andrzej badz naszym premierem a kraj czeka cud gospodarczy !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) Obserwator :
No pięknie, pięknie jeśli sondaż preferencji politycznych przeprowadza MŁODZIEŻÓWKA UPR!!!!!!!!!!!!!! to nie ma się co dziwic, ze prawicowe partie upadaja o 4 czy 9 pkt. % a UPR rosnie z miesiaca na miesiac. Tylko mi nie mowcie Koliberki ze nie jestescie młodzieżównka UPR !!!!!!!!!!!! W takie brednie nie wierze !!!!!!!!!!!! To jest KŁAMSTWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) D.Mazgaj FM PiS :
efka - Ustawowa likwidacja bezrobocia, dodrukowanie pieniedzy i podatek liniowy 2 % :]] . Rzeczywiscie realizacja tych zamierzeń wymagać będzie nie jednego cudu nie tylko gospodarczego. Pytanie: co będzie jeśli owe cuda się nie zdarzą?? Też cud , ale podobny do tego jaki ma miejsce na Białorusi - jedna kromka suchego chleba, a cała rodzina najedzona. Co sie jednak tyczy sondażu stowarzyszenia Konserwatywno-Liberalnego: Wyniki wskazują, jakoby tarnowianie wzorowali swe preferencje na ogolnkorajowych sondazach, gdyz wyniki bardzo zblizone do tego co prezentowano w OBOPie czy CBOSie. Jeśli UPR przekroczy próg wyborczy, to rzeczywiscie bedzie to wielkie osiągniecie dla jej dzialaczy. Ja szczerze mówiąc w to wątpię. A co sie tyczy KoLibra, to nie ma on nic wspólnego z Unią Polityki Realnej :)więc nie rozumiem oskarżeń Obserwatora. Mimo wszystko uznaje UPR za partie prawicową, no bo przeciez KoLiber nie ma z nią nic wspólnego (poza lokalem), a niektórzy przedstawiciele tego stowarzyszenia odnoszą sie sceptycznie do postaci płk Kuklińskiego, co wskazywałoby na ich lewicowe sympatie, ale powtarzam, ze przeciez KoLiber nie ma nic wspolnego z UPR

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) ent :
tak jak syn nie ma nic wspólnego z ojcem, oprócz oczywiście wspólnego lokalu mieszkalnego ;)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) fracek :
Panie Mazgaj: jaka ustawowa likwidacja bezrobocia, jaki dodruk pieniedzy i jaki liniowy 2%? Kolejne brednie, ktore sie zarzuca UPR-owi, a ktore biora sie z bujnej wyobrazni "zarzucaczy". Drastyczne obnizenie podatkow powiazane z minimalizacja wplywu panstwa na gospodarke (co proponuje UPR, a co po prostu musi dac efekt minimalizacji bezrobocia do naturalnego poziomu - "musi" bo wszedzie, gdzie dotychczas wprowadzalo sie taki system - dawalo) to nie Bialorus, oj nie - tam to idzie zdecydowanie blizej linii reprezentowanej przez nasza rodzima lewice (SLD,Samoobrona,PSL,UW) i lewicowa niby-prawice (PiS,LPR), tj. i u nas i tam jest na gorze ktos, kto duzo lepiej od nas samych wie jak wydac nasze ciezko zapracowane pieniadze...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) anty lewica :
Panowie Giertych i Kaczyński nazywają swoje partie partiami prawicowymi z tym że LPR jest bardziej narodowo socjalistyczna a PiS socjalistyczna /program ewentualnie skierowany na centrum/ , powiem więcej pan Kaczyński jeszcze kilka lat temu jak obrażał się gdy nazywano jego partie prawicową:), UPR z tego co czytałem ma program liberalny -> czytaj prawicowy, tylko ignorant tego nie zauważy. Łączy ich to że są konserwatywne w sprawach moralnych:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) gandolf :
Panie facek: na przełomie 19 i 20 wieku w większości krajów europejskich prowadzona była gospodarka wolnorynkowa i bezrobocie kwitło. Powiem więcej, to właśnie ta gospodarka wolnorynkowa stała się przyczyną walki robotników z głodem, bezrobociem, wyzyskiem i spowodowała powstanie socjalizmu, a następnie komunizmu. Tak więc UPR jest prawicowy w krótkim okresie czasu, ale w długim to głęboki komunizm.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Jesli ktoś jest zainteresowany poglądami UPR i naszą opinią o sytuacji w Polsce - wystarczy zajrzeć na www.upr.pl lub wpisać w wyszukiwarce UPR, lub przyjść na Goldhammera 4 w czwartki po 19.15. Kto ma - z dowodem osobistym, by przy okazji poprzeć start UPR do PE i lidera listy Pana Stanisława Michalkiewicza. Co do naszego "głębokiego komunizmu"... =) Pan "gandolf" nas zdemaskował! Przy okazji - nie piszemy "okresie czasu" ponieważ słowo okres wiąże się nierozerwalnie z czasem, więc to tzw. masło maślane. W każdym razie tak uczyła mnie Pani Profesor Maria Jaderny. A co do wyniku. Cieszę się, że coraz więcej osób dostrzega, że UPR jest sUPeR i zamiast tracić głos na "barbarzyńców" lub "złodziei" wybiera UPR. Tak trzymać! =)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) Kajor :
Nie ważne jest czy lewica, czy prawica... Ważne jest jaki mają program polityczny i jak sobie dają (dadzą radę) z jego zrealizowaniem. Najcześciej jest jednak tak, że sobie z nim nie dają rady! I to boli. A tak zmieniając temat: Nie uważam żeby teraz Lepper wygrał wybory. Sądzę, że największe szanse ma PO oraz PIS. Mam nadzieje, ze w końcu dojda do porozumienia i utworzą solidną koalicję rządową. Najlepiej dla Polski by było, żeby były wdrażane projekty gospodarcze PO (Jak na razie jedyna partia w parlamencie, która posiada względnie liberalny program gospodarczy) oraz projekty ustaw dotyczących kodeksu karnego i ustaw antykorupcyjnych forsowanych przez Prawo i Sprawiedliwość. Jeżeli rzeczywiście te parite dojdą do porozumienia i będą sukcesywnie wdrażaly swoje programy wyborcze, to duze prawdopodbienstwo, ze nastepne wybory takze wygra koalicja PO-PiS. Najbardziej jednak się obawiam, że jednak z czasem te "potencjalne małżenstwo" rozpadnie się . Wtedy do głosu dojdą populiści z działu za przeproszeniem Samoobrona (ktora powoli zamienia sie w nowa partie lewicy, niestety!) i LPR (bez komentarza ). Jedyna alternatywą dla tych niebezpiecznych partii jest (oprocz PO i PiS :P ) Nowa partia centrolewicowa ktora lada dzien ma byc zalozona przez Borowskiego. Lepszy Rydz niż nic.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) gandolf :
Panie Popiela: znam różne wyszukiwarki, takie jak google, yahoo itd. Natomiast wyszukiwarki UPR nie znam. Więc gdzie jej należy szukać?? I co w niej należy wpisać?? A udaje Pan takiego purytana językowego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) prawica inaczej :
Może mi ktoś powie czym różni się program gospodarczy PiS od programu gospodarczego SLD?? bo jakoś nie mogę doszukać się znaczących różnic.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) ewka :
tym czym Grabski od Balcerowicza

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Przepraszam, jeśli poczuł się Pan urażony. To było ogólne spostrzeżenie, niestety ta "zbitka słowna" zadomowiła się niemal wszędzie. Co do reszty - UPRzejmie wyjaśniam. "Wpisać w wyszukiwarce UPR", to jakby wpisać w wyszukiwarce COCA COLA, wpisać w wyszukiwarce AMERYKA, FORD, TOYOTA, SONY, THATCHER i tym podobne. Może Pan wejść na stronę onetu, wirtualnej, altavista, google, yahoo i gdzie Pana palce poniosą - wszędzie można wpisać UPR i dowiedzieć się czegoś o Unii Polityki Realnej. UPRzejmie zachęcam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) D.Mazgaj FM PiS :
fracek - Proponuję najpierw przeczytać uważnie wypowiedź przedmówcy przed zabraniem głosu i skomentowaniem jej. Moje uwagi tyczyły niejakiego Andrzeja Leppera, przewodniczącego Samoobrony RP, który rzeczone rozwiązania ma zamiar zastosować. Czyżby Pana zdaniem przypominały one program UPR , iż raczył je Pan pomylić ???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) D.Mazgaj FM PiS :
Co się tyczy programu gospodarczego Prawa i Sprawiedliwości. Państwa uwagi niestety nie mają żadnego merytorycznego uzasadnienia i wynikają po prostu z nieznajomości programu PiS, a kierowania się hasełkami rozpowszechnianymi przez politycznych przeciwników. zapraszam więc na stronę www.pis.org.pl Dział dokumenty.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) wijak :
A mnie się marzy koalicja PO i UPR , nawet jeśli ta pierwsza miałaby mieć w przyszłym rządzie przewagę 9:1, a w wyborach osiagnęla dziewięciokrotnie lepszy rezultat niż ultrabierałowie. To by się nazywała ALTERNATYWA jak się zowie. A z PISem to moze być tylko (w sensie programu) taki AWS -bis. To są przecież socjaliści, może nie w stylu szwedzkim ale na pewno w stylu Blaira.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) gandolf :
P.Popiela: dziękuję, za szkolenie, nigdy za wiele "cennych" informacji. ;) P.Wijak: za dużo zwolenników SLD uciekło ostatnimi czasy do PO, aby taka koalicja była łatwa do realizacji. Ale Pan ma błyskotliwą wyobraźnię, więc - być może - zdoła Pan sobie taki konglomerat wyobrazić.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) prawica inaczej :
D.Mazgaj proszę dokładnie przeczytać "własny" programi i proszę odwiedzić również witrynę SLD i również przeczytać program. Zapewne literki będą inne, ale będzie chodziło o to samo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) yossarian :
"niektórzy przedstawiciele tego stowarzyszenia odnoszą sie sceptycznie do postaci płk Kuklińskiego, co wskazywałoby na ich lewicowe sympatie" hm, jestem czlonkiem kolibra i faktycznie odnosze sie do postaci gen. sceptycznie. Byl zdrajaca,poniewaz zdradzil! to jest fakt! ale bynajmniej nie uwazam sie za lewaka :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Pan "wijak" wskazał, jak sądzę na rozwiązania [nazwijmy je "typu estońskiego", ktore wprowadzał w latach 90-tych ichni UPR i p. Mart Laar] ktorych mogą sie podjąc ugrupowania propagujące wolnosc gospodarczą. Niestety PO jest bardzo niejednolita - najlepszym przykladem jest to, że na liscie Platformy Obywatelskiej będzie pan... BUZEK (sic!, AWS, premier rządu AWS-UW, z której to kolalicji wypączkowały PO i PiS). W PO jest też pan Olechowski. Agent wywiadu PRL ps. "Must" zasiadający po stronie PZPR przy zastawionym przez pana Kiszczaka okrągłym stole. Zaś sama PO jest wraz z SLD ultraUEnijną organizacją - czym się od nas mocno różni, jako, że my widzimy w UE realne zagrożenie dla konkurencyjnosci naszej gospodarki o traconej suwerenności nie mówiąć. Pisałem o tym zresztą na http://www.upr.pl/index.php/pl /index.php/212

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) yossarian :
Dzieki za podanie linku do programu gospodarczego:) teraz jestem pewien ze PiS jest partia socjalistyczna :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) M.Wietrzyk :
No to moze fragmenty programu Centralizacja i poddanie ścisłej kontroli udzielania pozwoleń na prowadzenia supermarketów. Polityka przekazywania tego rodzaju uprawnień samorządom zawiodła. Supermarkety niszczą drobny i średni handel, stawiają też w wyjątkowo trudnej sytuacji producentów z nimi współpracujących, wymuszając na nich tak zwany kredyt kupiecki, i to bez oprocentowania. Praktykom tym trzeba położyć kres. Pozwolenia na nowe supermarkety muszą być wydawane tylko wyjątkowo. Nowe przepisy powinny uniemożliwić wymuszanie takiego kredytu kupieckiego, a przepisy antymonopolistyczne należy stosować z całą determinacją; - wprowadzenie zasady równości podmiotów gospodarczych w sferze podatkowej, z wyjątkiem inwestycji zagranicznych o charakterze produkcyjnym lub usługowym, związanych z budową nowych zakładów lub daleko idącą modernizacją starych i produkcją skierowaną - przynajmniej w znacznej części - na eksport; Choć obecna sytuacja w wymianie z zagranicą bardzo utrudnia dokonanie zmian, to zostaną podjęte kroki zmierzające do łagodzenia z czasem tej zależności, łącznie z elementami regulowania kursu dolara poprzez interwencje banku centralnego. Piękny ten program, nie ma co.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) wijak :
do WP: Ależ właśnie chodzi o to, aby koalicja z UPR wzmocniła w PO frakcję prawdziwych liberałów a nie różowych odmieńców, których trzeba pogonić. A nie brakuje ich (prawdziwych liberałów) w Platformie . Przecież 3 lata temu UPR startowało z list już wtedy zapowiadajacej się na prorynkowe ugrupowanie PO- dobrze wiec Pan to już wtedy dostrzegał . Myślę, że stosunek do UE też mógłby być jeszcze bardziej krytyczny w PO , gdybyscie naciskali bezpośrednio na Rokitę . W końcu chodzi o koalicję rzadzącą w Polsce a nie koalicję w parlamencie europejskim. A w ogóle to z kim w koalicji chcielibyscie rządzić, jak nie z PO ? Na co chcecie jeszcze czekać ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) reksio :
Bardzo fajny, gdyż zapobiega wysysaniu transferowi z poszczególnych obszarów Polski do krajów właścicieli wielkich sieci marketów oraz stosowaniu przez nich praktyk monopolistycznych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) greg :
ale ci się plecie wijak

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Do tanga trzeba dwojga. Rzeczywiscie PO rokowała u swojego zarania nieźle. Myślelismy, że jest szansa na choćby częściową realizację postulatow klasycznej prawicy - UPR. No, ale PO wybrała na razie wspieranie eurosocjalizmu. I nie nalezy mieć złudzeń. PO proponuje na "wrzody" - puder. Niestety. Zresztą już w kampanii 2001 pan poseł A.Grad rugał nas za sceptyczne wyrażanie się na temat UE więc uczucie wobec funduszy UE jest w PO trwałe. Idziemy więc do wyborow samodzielnie. Notowania w Tarnowie rokują dobrze na rok 2005. A tymczasem na czele naszej listy do PE w okręgu Małopolskim i Swietokrzyskim będzie znakomity mówca Pan Stanisław Michalkiewicz. Można Go oglądać w najnowszym nagraniu TV: http://mazowsze.k-raj.com.pl /serwis/pl/tvasme2.shtml

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2004) kd :
nie umiemy zyc w demokracji-przydałby się Piłsudski bis - ale Lepper nawet mu do kolan nie dorasta

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2004) M.Wietrzyk :
Do Reksio:Niczemu nie zapobiega a już napewno nie transferowi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2004) Reksio :
Co za dogmatyczna wypowiedź, a la Lepper. A gdzie miejsce na dyskusję??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2004) Tomasz Wietrzyk :
Reksio: a może rozwiniesz swoją "dogmatyczną wypowiedź"?? W którym to miejscu zapobiega to "wysysaniu" pieniądza ?? Tak naprawdę, ten projekt nic nie zmienia. Zamiast lokalnych władz, będzie decydowała centrala.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2004) ale :
Nie chce mi sie czytac tych wszystkich komentarzy, ale powiem jedno, nie trzeba byc wcale geniuszem zeby zauwazyc, iz w polsce nie ma ani jednej parti politycznej, ktora mogla by spelnic wymagania spoleczenstwa. Ja osobiscie zawsze chodze na wybory bo uwazam to za moj obowiazek, ale zawsze kieruje sie przy wyborze mniejszym zlem. A dlaczego tak jest? numero uno : Madry czlowiek nie pcha sie w ten brud , jakim jest polityka; po drugie: Zdecydowana wiekszosc polskich politykow to amatorzy;) (nie w znaczeniu obrazliwym) po trzecie: W polskiej mentalnosci chyba tak juz jest, ze jezeli jest sie tam u gory to nic co jest pod spodem nie interesuje. po czwarte: zloto;)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2004) Reksio :
Pieniądze klientów hipermarketów są transferowane za granicę w prosty i znany od dawna sposób. Centrala holenderska wystawia fakturę na dowolną usługę na kilka milionów. Pieniądze są przelewane zgodnie z fakturą do centrali a hipermarket przynosi stratę i nie płaci podatku. Ponieważ pieniądze nie wracają na rynek lokalny jest ich na nim mniej, a pieniądze są niezbędne do rozwoju regionu. W projekcie, jak zauważyłem jest mowa, że "Pozwolenia na nowe supermarkety muszą być wydawane tylko wyjątkowo", i nie ma znaczenia wydający. Choć władze lokalne mają skłonność do większej spolegliwości, za "niższą cenę".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2004) uno :
Nie ma mniejszego zła. Nie ma jednostki zła, która pozwalałaby na porównanie wielkości zła. Zło jest po prostu złem. Choć mógłobym sobie wyobrazić zło mierzone w Ale-ach. ;)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2004) Tomasz Wietrzyk :
No właśnie co to znaczy "wyjątkowo"?? Tzn. zależy to od kogoś kto wydaje pozwolenie... czyli zapłacisz więcej będziesz miał pozwolenie. Zapłacisz jeszcze więcej będziesz miał zwolnienia itd. itp.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2004) M.Wietrzyk :
Reksiu, centralne wydawanie pozwoleń nie spowoduje zaniku transefu pieniędzy za granicę.Spowoduje natomiast wręczanie wielomilionowych łapówek panom i paniom z centarli.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2004) wijak :
Pan W. Popiela napisał :"Notowania w Tarnowie rokują dobrze na rok 2005". I to Wystarczy ? Do czego ? Krytykujcie eurosocjalizm części Platformy , ale nie potępiajcie w czambuł jedynego ugrupowania o autentycznym znaczeniu na sceniu politycznej Polski , które tak wyraźnie mówi , że Im z Wami po drodze ! Bądźcie pryncypialni w części , która odnosi się do UE , ale zechciejcie reformować Polskę choćby na krajowym poletku. Troszkę więcej pragmatyzmu (nie chodzi mi o sprzedawanie się Unii , tylko o wspieranie w PO tego nurtu, który faktycznie chce zasadzić wolny rynek) !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2004) wolny słuchacz b :
jak tak dalej pujdzie to SLD niedostanie się do sejmu a ich miejsce zastąpi Samoobrona i będzie tak samo albo gorzej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2004) wijak :
Panie Wojtku , Tak sobie czytam Pana pretensje pod adresem PO i porównuję ze "zobowiązaniem" trzech tenorów ze stycznia 2001r., które wywołało przecież u JKM i UPR sporo entuzjazmu. Czytam też program wyborczy PO sprzed 3 lat (http://www.po.org.pl/download /dokumenty/program.pdf)... I co znajduję ? - otóż czarno na białym widnieje tam postualt wejścia Polski do UE i jest mowa o szansie, jakie takie wejście niesie. Nie czytaliście tego , wstępując na listy Platformy ? To przecież zaledwie strona A4 ... W programie wyborczym z 2001r. poświęca temu PO zresztą znacznie więcej miejsca, choć bez przesady. Bo prymat rozwiązań gospodarczych i postulatów naprawy kraju jest tam przytłaczający. Wszystko więc można powiedzieć, tylko nie to, że Platformiści zmienili poglądy. Jeśli wtedy wydawało wam sie to do zniesienia , to co was tak dziś niepokoi ?. Tym bardziej, że może poza Olechowskim PO nie chce uczestnictwa w UE "na kolanach". Można dyskutować o sposobach wchodzenia, zasadach, w tym przekształcania UE , ale do tego trzeba woli rozmowy. Nie jestem zwolennikiem UE , ale jestem też legalistą i realistą. W Unii będziemy. A na jakich zasadach i jak Unia będzie działać zależy też np. od tego, czy UPR będzie chciał na najwyższym forum decydenckim stawiać wyraźnie swoje obawy. czy też woli nadal ograniczać sie do szczekania na spotkaniach, które przyciagają promile najaktywniejszych obywateli, którzy - tak miedzy nami - zresztą i bez UPR dochodzą do podobnych wniosków. Co nie oznacza, że UPR i jej rynkowa wrażliwość nie są potrzebne. Wręcz przeciwnie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2004) krok :
panie wijak, wszystko pięknie, gdyby nie to, że spadochroniarze z SLD lądują w PO.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2004) DOM :362273 
Możecie filozofowac, narzekac, ale nic nie zmienicie, dyskutujcie sobie o socjalizmie, Pinochecie, aborcji, gnojcie sobie SLD, tak jak przedtem gnoilismcie AWS a pozniej prawdopodobnie PO. Głosujcie na UPR, jezeli chcecie, tez pewnie tak zrobie poniewaz jestem ciekaw jak zaprezentowali by sie w rządzie, poniewaz od słow do czynów droga jest daleka. Zastanawia mnie, jak młodzi ludzie przystepuja do tych wszystkich mlodziezówek PIS-ów nie pisów czy innych platform, nie mówiąc juz o samoobronie czy LPR. Przeciez jak widac takiego kaczora, walendziaka, pęka, rokite czy inną zyte to przeciez nie trzeba byc psychologiem zeby wyczuc na odleglosc zakłamanie tych ludzi. Ten na tego, ten na tamtego, sami hipokryci, doczłapia sie do władzy i nie zmieni sie nic, najwyzej prowizorycznie. Szkoda czasu, pozdrowienia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2004) wijak :
Panie krok. Ależ ja właśnie o tym i o sposobach zatrzymania procesu rozmycia prawicowej siły uderzenia . Jeśli nie wzmocni się liberalnego skrzydła gospodarczego w PO np. życzliwym kontaktem z UPR to przecież wszystko się rozp******

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2004) M.Wietrzyk :
Pytanie tylko czy PO potrzebuje UPR zwłaszcza teraz kiedy prowadzi w sondażach? Odpowiedź jest oczywista.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2004) J.Kwaśny Federacja Młodych Socjaldemokratów :
No coż, znależli się tutaj reprezentanci każdej strony politycznej, wiec i ja sie odniose przynajmniej do części wypowiedzi. Na wstępie odniose się do głównego tematu czyli tzw. sondażu, mówie "tzw." ponieważ w żadnym stopniu sondaż robiony przez osoby zainteresowane nie moze byc ( pomimo nawet 100% uczciwosci ankieterów) uznawany za miarodajną próbę. Aczkolwiek niestety coś w tym jest że Samoobrona zyskuje a SLD traci. Niestety sposób i prowadzenie przez Jana Rokitę wypowiedzianej niedawno wojny z "senatorem doktorem" jest niestety samobójczym golem, a żniwa jak przystało na bogatego chłopa zwinie obrońca biednych chłopów "senator-doktor". (nie wymienie jego nazwiska bo nie chce przysparzać mu popularności. Naprawde to jest dla mnie straszne, że partie tak populistyczne jak Samoobrona czy LPR zyskują kolejne procenciki poparcia. I teraz apeluje do wszystkich rozsądnych Polaków, aby zachamować ten "owczy pęd" w kierunku populistycznych partii. Może zamiast Marzanny wszysycy razem powinnismy wrzucić kukłe z biało-czerownym krawatem "senatora-doktora" ? To chyba tyle jeśli chodzi o sondaże, czekam na jakieś miarodajne , przeprowadzone na reprezentatywnej dla miasta grupie losowych respondentów, najlepiej przez jakis doświadczony ośrodek badania opinii publicznej. Kolejną kwestią jaka zwróciła moją uwagę w tym potoku słów na forum, jest informacja Pana Popieli o tym, że na pierwszym miejscu liderem listy kandydatów do PE jest kto ....? Nikt inny jak Wielce Szanowny Pan Stanisław Michalkiewicz, ten który tak strasznie narzekał na deszcz złota jaki spadnie na nas z UE ( gdyz rzekomo złoto pochodzic miało z naszych kieszeni) a teraz połakomił sie na to złoto :) mogę sie jedynie cieszyć,że startuje z listy UPR co gwarantuje, że w owym parlamencie się nie znajdzie. Z kolejnych herezji jakie Pan Michalkiewicz szrzył przed starszymi Paniami słuchaczkami radia Maryja czy uczniami III LO był słynny zalew niemieckich wypędzonych , którzy przesuną nasza granice bardziej na wschód, Pomijajac zapewne świadomie ustalenia Poczdamskie, Konwencje Praw Człowieka czy chociażby zwykła zasade, że PRAWO NIE DZIAŁA WSTECZ! Ale cóż trzeba to wybaczyć Panu Michalkiewiczowi, bo jak widać zapałał teraz miłościa do Strasburga i Brukseli. Chciałem jeszcze odnieśc się do spraw programowych. zaczne od Prawicy tej faktycznej liberalno -konserwatywnej. Niestety uważam,że realność założeń programowych i postulatów UPRealnej kłóci się z nazwą tej partii. W obecnej sytuacji, mentalnościowej Polaków, naprawde proszę Państwa, Panie Popiela bardzo bym chciał jak już wielokrotnie mówiłem zobaczyć efekty waszej polityki naprawde bardzo!! ale nie na naszym kraju- gdzies indziej moze w wirtualnej rzeczywistosci albo gdzies na wschodzie. Chciałbym zobaczyć co by Pan powiedział ludziom , przyzwyczajeni do publicznej opieki zdrowotnej , nagle mieli by płacić za szpitale , lekarzy, posyłając dziecko do szkoły mieli by płacić. Dobrze argument jest ze dostana oni to co wczesniej płaciliby państwu owszem, ale w obecnej sytuacji i biedzie który z tych ludzi opłacał by ubezpieczenie zdrowotne, kiedy brakuje mu na chleb, kto by odkładał na edukacje dzieci, skoro nie miał by na jakiekolwiek ciuchy by to dziecko poszło do tej szkoły, co wtedy? łatwo jest postulowac, okroimy podatki, ludzie robcie co chcecie. I wiecie co by ludzie wtedy zrobili? Masowo wyszli na ulice a takie partie jak SAMOOBRONA miałyby 90% poparcia. Wiem zaraz Pan powie ze to skażenie komunizmem itp. A cofnijmy sie dalej, to wina Jałty itp. Czysty bezsens, zamiast tego prosze skupić się na poprawie która przynosi efekty, bo jak wiemy rewolucje jeszcze nigdy nie obeszły sie bez ofiar. Co do programu Samoobrony, to bez komentarza... choc ciekawe bo mielibysmy najliczniejsza inteligencje na swiecie kiedy kazdy był by "senatorem -doktorem" Co do PiS'u i PO, no coz juz widzielismy ich polityke Balcerowicz : "schładzamy gospodarke" , Bauc " 100mld zł dziury budżetowej" No nic pozdrawiam :))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2004) wijak :
Nie do końca rozumiem panie M.Wietrzyk co Pan chce powiedzieć. Rzeczywiście : PO bylejaka, "centrowa" nie potrzebuje nikogo. Ale to rozumowanie w kategoriach jednych wyborów i połowy kadencji. Może naiwnie, ale wierzę, że Tuskowi i wielu innym w miarę sensownym gościom w tej partii nie chodzi tylko o szybkie nachapanie się jak AWSom, różowej i czerwonej szarańczy. I oni potrzebują wsparcia. Napływają do tej partii teraz różne ludziki i - bez rzetelnego dyskursu z Wami - wszystko się zaraz rozmyje. Nie chcę uzywać wielkich słów, ale racja stanu wymaga współpracy PO z klarownym partnerem, który nie dopasowuje polityki i oprogramu do aktualnych koniunktur. Oni Was potrzebują , ale też oczywiscie Wy też musicie zrozumieć,że nie możecie dyktować warunków takiej współpracy. Co do długiej wypowiedzi p. Kwaśnego: nie zauważa Pan już płytkości takiej powierzchownej historiozofii, jaką Pan prezentuje ? Naprewdę ? Zresztą de facto i de iure to płacenie za służbę zdrowia, edukację itd. już w Polsce mamy. Po pierwsze reżim fiskalny przekroczył już w kraju ponad 80 % zarobku każdego Polaka. Po drugie - przeciez to reprezentanci Pana ugrupowania snują już bez ogródek pomysły o zróznicowaniu cen usług , wprowadzenia płatnych zabiegów, a nawet doprowadzają do "uspołecznienia" ( tu rozumianego po prostu jako ... prywatyzacja) szkół. Pan powinien do jakiejś trockistowskiej organizacji się zapisać albo do PPSu (coś takiego jeszcze żyje ?), ale nie prawić dyrdymałów o socjaldemokratyzmie SLD. W sytuacji do jakiej doprowadzili(ście) nie mozna nawet już marzyć o państwie dobrobytu i zazdrościć ,że mieli to przez jakiś czas Szwedzi, Niemcy , czy Francuzi. Ta idea rozpada się na naszych oczach , z jeszcze większym hukiem jak mur berliński i komuna ! Dlatego Miller i Hausner mogą tylko zarządzać tą masą upadłościową i jawnie już porzucają socjalne frazesy. Co oczywiście jest oszustwem wobec własnego elektoratu. Problem w tym jednak, że zaprogramowani wcześniej w taki sposób to rozdwojenie jaźni przenoszą na wszystkie dziedziny funkcjonowania państwa. Oczywiście , nie oni jedni , bo takich samych "pragmatycznych" koryciarzy znajdziemy w praktycznie każdej partii.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2004) yossarian :
"Chciałbym zobaczyć co by Pan powiedział ludziom , przyzwyczajeni do publicznej opieki zdrowotnej , nagle mieli by płacić za szpitale , " wiec panie Kwasny proponuje wybrac sie do pierwszego szpitala i dowiedziec kto nie zaplacil lapowki, badz nie dal prezentu aby byc leczonym:)Moja babcia za kazda wizyte musie "dokladac" do tzw. "bezplatnej(placimy tylko obowiazkowe ubezpieczenie)" opieki zdrowotnej i to sporo.Wiec jestem pewien, ze przywykniemy!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2004) fracek :
z malym opoznieniem ale... p. gandziolf: w XIX w. to gospodarka wolnorynkowa funkcjonowala miejscowo, tj. wcale nie powszechnie jakby sie moglo wydawac, ale i to pozwolilo wydobyc sie rzeszom ludzi z biedy na wsi (bo skad bylby taki exodus ludnosci ze wsi do miast, gdyby w miastach panowalo bezrobocie i bieda gorsza niz na wsi - czyli bylo lepiej). Zupelnie wolny rynek to w XIX w. byl w Stanach, gdzie uciekaly z Europy masy ludzi - cos wiec w tej "wolnorynkowej" XIX-wiecznej Europie nie do konca musialo byc tak. W Stanach Zj. wolny rynek zatrudnial wszystkich, a tu nie? Dziwne... A może tu wcale nie było tak wolno? Cos takiego jak bezrobocie w gospodarce rynkowej po prostu nie istnieje - a to z tego powodu, ze przy nadmiarze sily roboczej na naprawde wolnym rynku spada po prostu jej cena (pensje), potem zatrudnienie wzrasta i po pewnym czasie pojawia sie niedobor pracownikow... i pensje wracaja do rownowagi. A prawdziwa korzysc z wolnego rynku dla pracownikow najemnych (bo ze przedsiebiorcy maja lepiej to oczywiste) to nie wzrastajace nominalnie pensje, ale spadajace ceny (wzrost realny wynagrodzenia). Przyklady z najnowszej historii pokazuja, ze kazde dzialania wolnorynkowe, chocby fragmentaryczne, natychmiast wywoluja spadek bezrobocia i wzrost wynagrodzen! Dobrze wbila mi sie w pamiec jedna historyjka z czasow Reagana (Reagan wprowadzil pare fundamentalych korekt do systemu podatkowego - tak naprawde bardzo gleboko nie reformowal), tj. wspomnienia pracownikow, ktorzy "straszyli" pracodawcow, zakladajac krawaty i garnitury do pracy (sugestia, ze sie szykuja do odejscia) - zaraz pracodawca sam sie zglaszal z podwyzka. Jedynym fundamentalnym czynnikiem mogacym zmusic pracodawce do wzrostu wynagrodzen, jest trudnosc w znalezieniu pracownikow na rynku (niskie bezrobocie, lub niedobór pracownikow) - wtedy pracownik ma lepszą siłę negocjacyjną :) (jak nie ja to kto?). Przy wysokiej stopie bezrobocia sila negocjacyjna jakby spada... i na nic kodeksy pracy i inne takie zabezpieczenia. Zarzuty XIX-wiecznosci UPR to stara spiewka, ze niby program stary i nieaktualny - zarzut "nieco" bezrefleksyjny, który ma ulatwic dyskusje takim panom Bugajom i innym fachowym-inaczej lewicowcom. Bo do tego ze UPR podaje przyklady praktycznego dzialania swoich postulatow w obecnej gospodarce swiatowej to jakos "nie chce sie" tego typu dyskutantom odnosic.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2004) W.Popiela www.upr.pl :
5% pozytywnie ocenia rząd PAP: 92% respondentów marcowego sondażu TNS OBOP ma złą opinię o rządzie, a 82% - o premierze Leszku Millerze. Tylko 5% pozytywnie ocenia rząd. Z dedykacją dla SLD-owskiego narybku. Swoją drogą, Panie Kwaśny, ja rozumiem, że było Panu przykro, gdy Pan Michalkiewicz powiedział Panu komu Pan służy - ale czasem aby ustalić stan faktyczny trzeba powiedzieć rzeczy niepopularne. Prawda czasem boli. Co do Niemiec itd. Niech Pan uwierzy, że Niemcy to państwo poważne realizujące SWOJE intersy. Proponuję też zapamiętać: kto wierzy CZERWONYM ten sam sobie szkodzi. Wiedzą o tym już wszyscy Polacy i Pan wie o tym po sobie najlepiej, a w ten łikend dowie się Pan zdaje się z TV jeszcze lepiej, gdy SLD się rozpadnie na nowych lewaków z SP i resztę, i ... jak wróżą w następnych wyborach obydwie soc-partie otrzymają po 4,9%. Mówiłem to Panu 3 lata temu, że program socjalistyczny prowadzi w tą stronę, ale Pan wierzył wówczas pp. Millerowi, Janikowi,Sierakowskiej, Oleksemu itd. Niech Pan nie broni zasad i programu prowadzącego kraje do biedy i korupcji. Zawsze można zmienić poglądy na zdrowsze. Jest Pan inteligentny, niech Pan poczyta bez uprzedzeń www.kapitalizm.republika.pl czy coś tego typu. I będzie lepiej! Poznanie prawdy jest jak blask słońca. Co do PO. Zgadzam się, że i Pani Gilowska i Pan Tusk mają dość zdrowe podlądy gospodarcze. Niestety są w mniejszosci. Niestety też, po zachowaniu PO wobec niektórych osób z UPR [takie jest zbójeckie prawo silniejszego / to nie było porozumienie programowe, a wyborcze, choć - zgadzam się w pierwszych zapowiedziach program PO brzmiał nieźle] nie sądzę, by ktoś w UPR zaufał PO w najbliższym czasie (PO jest rózna i sama sobie nie ufa, np ile osób w PO ufa panu Piskorskiemu?), ale różnie być może. Prawdę mówiąc jeśli PO nie chce skończyć jak SLD-UP i AWS-UW z ktorych wyrosła to musi isc w strone programu UPR. Inaczej Polska zje własny ogon. Warto przypomnieć że jest obecnie 400 mld długu i doszło 12 mld skladki do UE, plus splaty po 12 mld rat poprzednich długów..., plus załamanie systemu ZUS itd. Przy czym czerwony rząd Millera-Nałęcza-Borowskiego et consortes w ciągu dwóch lat zadłużył Polskę na tyle, ile Gierek w ciągu lat 10-ciu. Towarzysze mają zaiste stachanowskie tempo. Na kredyt żyje się miło i jest "wzrost" - do czasu spłaty. Gdy naród stanie przed ścianą - wówczas nie będzie już innego wyjścia, tylko jakiś przytomny rząd. No, ale może zamiast nowej odmiany AWSUW czyli POPiSu będzie SAMOOOBRONA z jej SLD-owskimi pomysłami. Wszystko przed nami. Ot na przyklad- czy na wezwanie tow.Oleksego Józefa, PO w Tarnowie będzie wraz z SLD obchodziło 1 maja i WYDAWAŁA PIENIĄDZE PODATNIKÓW na ten zły cel? Obawiam się, że tak i to wśród umiechów, że kraj traci suwerenność. Czy na naszych spotkaniach słuchać szczekanie? Gdy był tu p.Janusz Korwin Mikke (www.jkm.wroc.pl) czy Pan Stanisław Michalkiewicz, czy Włodzimierz Bukowski z Anglii - widziałem samych ludzi...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2004) 1 maja... - czerwoni świętują :
23.3.Warszawa (PAP) - Część ugrupowań politycznych, m.in. SLD, PO i UW, zamierza uroczyście obchodzić 1 maja - dzień przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. LPR zapowiada demonstracje i protesty Sekretarz generalny SLD Marek Dyduch powiedział PAP, że 1 maja jego partia będzie świętować nie tylko przystąpienie Polski do unijnych struktur, ale także - tradycyjnie - święto pracy Natomiast 2 maja Sojusz zainauguruje kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego. Od połowy kwietnia do początku maja SLD planuje w każdym województwie konferencje pod nazwą "Nasz region w UE". Będzie tam mowa o przygotowaniach danego regionu do akcesji Rzecznik PO Maciej Grabowski powiedział, że Platforma zamierza świętować wejście do Unii, ale żadne szczegóły nie są jeszcze ustalone. Dużą fetę zamierza organizować Unia Wolności, jej sekretarz Andrzej Potocki nie chciał jednak zdradzić szczegółów "Przygotowujemy wielkie wydarzenie artystyczno-polityczne poza Warszawą, które będzie elementem naszej kampanii wyborczej do PE, ale także festynem dla tych, którzy cieszą się że Polsce udało się wejść do UE" - powiedział PAP Potocki Natomiast LPR zapowiada kilkudziesięciotysięczną demonstrację w Warszawie pod hasłem sprzeciwu wobec wejścia Polski do UE. "To będzie +marsz żałobny+" - uważa lider Ligi Roman Giertych. LPR spodziewa się, że na manifestację przyjadą eurosceptycy z całego kraju. "Będziemy demaskować kłamstwa referendalne, będziemy wyjaśniać, że nie dostaniemy pieniędzy, ale będziemy musieli je do unijnej kasy wpłacać, że nie będzie dla nas miejsc pracy, tylko my je będziemy musieli stwarzać" - zapowiedział Giertych Kilka partii, w tym PSL i PiS, nie będzie świętować wstąpienia Polski do Unii. "Nie będziemy brać udziału w żadnych oficjalnych uroczystościach, ale też nie wyjdziemy na ulicę protestować. 1 maja będziemy zachowywać się neutralnie" - powiedział PAP wiceszef ludowców, Zbigniew Kuźmiuk Także dla PiS 1 maja "nie będzie się różnił niczym od 30 kwietnia czy 2 maja" - powiedział wiceszef partii Kazimierz Ujazdowski Dodał też, że "będzie to czas wzmożonej pracy, a nie zabaw". "1 maja potraktujemy jako kolejny dzień kampanii informacyjnej o UE Ważniejszą rzeczą od festynów jest prezentacja programu walki o interes narodowy w Unii" - zaznaczył Ujazdowski Natomiast Samoobrona jeszcze nie wie, w jaki sposób uczci 1 maja. "To święto pracy i będziemy świętować ten dzień. Co do wejścia do Unii, to jedno, co mogę zrobić, to odesłać na konwencję Samoobrony 24 kwietnia. Tam zaprezentujemy program, ludzi i plany na przyszłość" - powiedział szef partii Andrzej Lepper Szef Unii Polityki Realnej Stanisław Wojtera ocenił, że dla UPR "nie będzie to wesoła uroczystość". Najważniejszym wydarzeniem będzie warszawski "Ostatni bal w niepodległej Polsce" - impreza, która rozpocznie się jeszcze 30 kwietnia i będzie trwać do następnego dnia. UPR chce także zorganizować dużą konferencję naukową z udziałem przedstawicieli różnych dziedzin - polityków, historyków, dziennikarzy - odnośnie naszej przyszłości w UE.(PAP) as/sal/la/ hes/ (WP)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2004) www :
sUPeR

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2004) spider :
raczej UPieRdliwość

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2004) y :
spieder spie...sz się na wybory do europarlamentu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2004) spider :
eUroPaRlament - i już wiadomo co to.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2004) y :
i wszystko jasne:]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2004) spider :
czyli UPR - lament

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2004) y :
śmieszna ta twoja interpretacja ale masz prawo do skrzywień:]..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2004) wolny słuchacz b :
no w sumie UPR to jedyna partia prawdziwie prawicowa

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2004) anty :
Preferencje wyborcze dobitnie świadczą o poziomie społeczeństwa tarnowskiego(oraz %-wy podział na mieszczan,robotników, chłopów i inteligencję..).Bardzo ciekawa wypowiedź dotycząca przygotowania Polski do akcesji w UE była dzisiaj -tj. 24.03, o godz.17.30 w TV1 . Pieknie wygląda nasz udział w UE ,tylko....brak kompetencji politykom w rozmowach dotyczących przepisów i szczegółowych przedsięwzięć.Groźne to staje się dla nas społeczeństwa ,bo będziemy musieli dokładać do tego udziału.Nie dosć ,że biedniejemy to jeszcze przepisy i zobowiązania administracyjne spowodują bankructwa wielu rodzin. W ostatnim numerze "Echa tarnowskiego"- policja zaczęła sprawdzać komputery w Tarnowie- pirackie oprogramowania...Pięknie. Tty lko, skoro prawie 80% posiadaczy komputerów ma lewe programy, to znaczy, że rację miał ten komentujący interneuta, który domagał się sprawdzenia komputera u szefów administracji tarnowskiej.Niech wpierw sami wyczyszczą swoje komputery z lewych oprogramowań a potem z czystym sumieniem nawiedzają obywateli. Jak na razie to kraj przypomina dziki zachód i zabawę w złodziei i policjantów.Kraj staje się nienormalnym i amoralnym i tylko krzykacze i mafiosi mają rację. Już nigdy nie podpiszę się i będę unikał wpisywania się do komentarzy aby nie być poszukiwanym przez służby.Jednak iluzoryczna jest wolność słowa.Wolnym i "równiejszym" jest tylko ten co posiada pieniądze a reszta ...bez komentarza.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) DOM :362273 
Ktoś kiedys dobrze napisał, ze UPR przypomina troche tą sekte "Świetlista prwada" czy cos, a juz same chęci przylaczenia sie do PO w wyborach ździebko mnie zniecheciły. To jakby odrzucic swój program tylko po to aby grupa osób dostała sie do rządu. Pan Popiela zgrabnie wymienia błedy, naduzycia i wszystkie wykroczenia rządu SLD. Troche mi to przypomina Leppera, ale nic. Ciekawe jest, ze w tej platformie w strone ktorej sie tak kierujecie są same odpadki z AWS-u i ludzie ci maja na sumieniu często wieksze występki ale o tym juz pan milczy. To sie nazywa wybiórcza pamięć. Pozatym jak sie nie popierało przystapienia do UE to po co wystawiac tam swoich kandytaów? Czy to jest honorowe? Pozdrowienia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) ja :
DOM, chyba Cię pogieło. Chciałbyś, żeby Ci co nas oszukiwali mówiąc jakie to nas luksusy w unii czekają nas tam reprezentowali?? Takie same prawa mają zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy integracji. Zresztą gdyby teraz przeprowadzić referendum wyniki byłyby na pewno inne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) ggg :
Ciastkarnia na Targowej sprzedała mi stare ciastka. Nie polecam tam chodzić!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) eric :
trzeba było sprawdzić, czy ma wdrożone HACCP

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) y :
bojkot nigdy dla słabego nie był wyjściem wręcz przeciwnie! to raczej nauczyciel może z powodzeniem bojkotować ucznia niż odwrotnie....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) DOM :362273 
ja, Zdaje sobie sprawy, ze UE to nie bedzie sielanka, jednak z dwojga złego juz lepiej byc w tej uni. Troche to jednak nie fair, poszedłbys pracowac do kogos na kogo wcześniej narzekales i marudziles? Nie, nie chcialbym aby reprezentował mnie taki pan Jaskiernia, ani tez zaden tenor czy ktos nie majacy w ogole pojecia o polityce. Powinno sie stworzyc ogolnokrajowa ponadpartyjna liste. No, ale pomarzyc mozna... Pozdrowienia:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) DOM2 :
Popieram DOM'a Rowniez uwazam ze startowanie do Parlamentu Europejskiego przez przeciwnikow integracji jest nie moralne! Sami twierdzicie ze UE nas okradnie, ze bedziemy doplacac - w takim razie nazwac was mozna PASERAMI skoro czerpac chcecie zyski z kradziezy. Michalkiewiczowi czy Giertychowi , czy Lepperowi UE nie byla potrzebna - teraz my was w Unii nie potrzebujemy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) y :
a gdyby od tego / tej pracy/ zależało życie twojej rodziny, przyszłość pracowałbyś??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) DOM :362273 
y, A czy panu Michałkiewiczowi jest az tak ciezko, ze PE to jedyna szansa na utrzymanie dla jego rodziny? Na chleb mu brakuje? Nie! No właśnie. A jezeli juz gdybamy, jesli by zainstniała taka sytuacja to nie wiem co bym zrobił szczerze mówiąc, jednak to zupełnie co innego, to sa juz ustawieni ludzie, dla ktorych to kolejna szansa aby zarobic duzą kase i sie przy tym specjalnie nie orobić. Tyle, pozdrowienia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) W.Popiela www.upr.pl :
DOM, DOM2: Z uwagi na "logikę" argumentacji - rozumiem te anonimowe wpisy... Proponuję zastanowić się jednak nad poniższym: jeśli ktoś chce nam podpalić dom, bronimy go i wołamy: człowieku co czynisz?! Ale gdy dom jest już zagrożony ogniem, płomienie już widać, nie patrzymy z boku mówiąc - mówiłem, że może się spalić, tylko bierzemy wiadro z wodą i gasimy! Po czym dokonujemy koniecznych napraw. Skoro - wolą jednych i wbrew woli innych - o sprawach Polskich będzie się decydowało poza Polską (sic!) i jest jakaś możliwość wpływania na te decyzje - należy to czynić. I chyba nie sądzi Pan/Pani, że warto powierzyć to zadanie "podpalaczom", czyli tym, którzy tak piękne bajki opowiadali Polakom na wiosnę 2003? DOM 2 - litości! Jesli ktoś nas okradł i odbieramy SWOJĄ własność to nie jesteśmy paserami - jesteśmy właścicielami. Paserem do wczoraj była osoba kupująca od złodzieja... dziś się zmieniło?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) DOM :362273 
Anonimowe? 90% osób wypowiadających sie na forum używa nicków. O tak, porównywanie do podpalenia domu jest bardzo trafne. Prosze zauważyć, iz jednak wiekszość rodaków zdecydowała za akcesją, wiec moze nie obrazajmy ich. A fakt, ze wy chcecie bawić sie w strażaków jest smieszny, póki co, nie ma co gasić. A czy nie uważa Pan swojej argumentacji za usprawiedliwianie sie? 'Tak, to prawda, ze ludzie od nas chcą startowac do tej wstretnej UE, repezenotwac nas w jej parlamencie, jednak robią to dla dobra Polaków, naprawiac Polske i pewnie niedługo Europe'. Jedyna słuszna droga, to nic, ze tylko hipotetyczna,niesprawdzona, i ze od słow do czynów daleko. Niemal 3/4 Polaków chciało do tej uni wejsc, ale najwazniejsze sa sondaże i zdanie guru(wiadomo kogo). Pozdrowienia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) DOM2 :
Ilekroć czytam wypowiedzi Pana Popieli staram się doszukac w nim jakiegoś sensu, czy chociazby przełożenia w rzeczywistość. Niestety jakos mi sie to nie udaje. Ale stanowisko UPR jest ciekawe- z jednej strony Unia-BEee ale jak chodzi o wysokie pensyjki posła to Unia-Cacy. Jesli juz mam uzywac tych przelozen z zycia codziennego pana Popieli. Przy obecnym poparciu UPR w Polsce watpie jednak by ktokolwiek z tej partii znalazl sie w PE i bardzo dobrze, boje się jedynie - bo znacznie wiekszym niebezpieczenstwem dla Polski sa te warchoły z Samoobrony i (...cenzura nie pozwala....) z LPR'u. Bo UPR jak zawsze bedzie w tym dołku 2% owym. Wracając do Pana szanowny Panie Popiela mam nadzieje ze skonczy sie tak jak w "awanturze o kase" odpadniecie szybko i bez zbednej kompromitacji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) Tomasz Wietrzyk :
DOM i DOM2 to, że ktoś był przeciwny nie znaczy, że nie ma prawa głosu i nie może domagać sie swojego!! Dobrze napisał "ja" - czy gdyby teraz odbyło się referendum to też tylu byłoby zwolenników wejścia? Ludzie byli "karmieni kłamstwem" i dali się nabrać. Co dziennie wychodzą teraz na jaw "dobrodziejstwa unii" o których zapomnieli mówić przed referendum. Takich ludzi chcecie w PE, chcecie nadal być oszukiwani.... proszę bardzo!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) gandolf :
DOMy: zapytajcie teraz Polaków! Media stworzyły swoisty Matrix , więc wynik był, jaki był. SLD też miało kiedyś prawie 50% poparcia, tak samo jak AWS. Jednak od tego czasu sporo się zmieniło. Poza tym, wasza postawa przypomina mi czasy, kiedy w konstytucji tego kraju nie było miejsca na opozycję, gdyż kierowniczą rolę zapisano dla PZPR-u Zatem Towarzysze Sekretarze - pomożecie??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) Jakub Kwaśny :
http://wiadomosci.wp.pl/wiadom osc.html?wid=5079991&ticket=35 80382634968909e8eciptK9860jPEGOOHXP%2B52nEFlQPPh6xoE%2FkwRwNyOXLDeW%2FkcS%2FVxL9%2BcA%2BlfarMy2sX7k%

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) Jakub Kwaśny :
To taki link - sprawdzcie jak się zdobywa podpisy :P Może jeszcze nieboszczyków zachęcicie nowymi trumnami :P Renata Beger nie jestes jedyna :P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) DOM :362273 
Gdyby gdyby gdyby...referendum sie odbyło, jestm prawomocne, wiec mozecie sobie gdybac jedynie. gandolfie, pytam teraz Polaków i co? Dalej są za, nie rozumiem w czym problem. Opozycja musi byc, to wiadome, sam jestem niezbyt przychlny obecnej ekipie rzadzacej, i niestety odpowiem, ze nie pomożemy. Do pana Tomasza, skad Pan wie, ze to ci ludzie, ktorzy głosowali za, byli karmieni kłamstwem? Moze to akurat Pan i ludzie o panskich pogladach? Czas pokaże. Pozdrowienia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Panie Kwaśny - bardzo dziękuję za pomoc - nie zdążyłem ogłosić. UPR chcąc pomóć zwłaszcza bezrobotnym i mającym trudną sytuację finansową oferuje możliwość zarobienia około 140 złotych za pracę w komisji wyborczej 13 czerwca 2004. Ponieważ w komisji osoby te reprezentować będą UPR chceby, by zanim je zgłosimy pomogły zebrać nam podpisy - ich zebranie pozwala partii na wystawienie osób. W ten sposób mozna pomóc samemu sobie. Każda partia może zgłosić osoby do losowania do komisji. Unia Polityki Realnej również. W mniejszych miejscowościach zazwyczaj nie ma losowania, z uwagi na niewielką liczbę kandydatow. Poszukujemy osób z powiatów brzeskiego, tarnowskiego, dąbrowskiego i Miasta Tarnowa. Osoby chętne proszone są o zgłoszenie się do naszej siedziby przy ul.Goldhammera 4, w czwartki po 19.15. Liczba miejsc ograniczona. Kontakt telefoniczny i mailowy na www.upr.pl [dział: Struktura] Przecieki prasowe sugerują, że pan Korwin-Mikke wygrał prawybory we Wrocławiu, a tymczasem: http://miasta.gazeta.pl/wrocla w/1,35751,1988642.html

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) DOM :362273 
To sie nazywa odwrócic kota ogonem:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) M.Wietrzyk :
Szanowny DOMie czas już pokazał.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) onet.pl :
PGB ( za onet pl) potwierdza wyniki uzyskane w Tarnowie. LPR: 11 PO: 28 PSL:7 PiS 7 SO: 21 SLD-UP: 9 Polska Grupa Badawcza jest wspólnym przedsięwzięciem Ośrodka Badań Wyborczych - organizatora prawyborów prezydenckich i parlamentarnych oraz Biura Badania Opinii i Rynku Estymator. Sondaż przeprowadzono od 21 do 23 marca na reprezentatywnej ogólnopolskiej próbie 1017 osób powyżej 18 roku życia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) Jakub Kwaśny :
Tam znalazła sie jeszcze inicjatywa Zbigniewa Religi z 3% poparciem i niezmiennie Unia Wolności 3%, Zastanawiające jest gdzie w tych sondażach jest więc UPR, skoro w Tarnowie na nich chce głosować aż 8% obywateli. Zdaje się chyba że wyników typu 1-2% nie bierze się pod uwage. Pozdrawiam. Co do tego zbierania podpisów ... jak się nie ma poparcia to się go kupuje - tak wynika z polityki pana Popieli. No cóż sposób jak sposób taka jawna "wódka" wyborcza. Ciekawe co Pan zrobi jak z 10 podpisami zgłosi się do pana podrzedny "pijaczek" , czy wpisze go Pan na listę za 10 podpisów czy za mało?! a może bedzie dodatkowa selekcja w doborze kandydatów. Mamienie ludzi pracą w dodatku nie pewną - hmm BEZKOMENTARZA ale biorąc pod uwage mierne wyniki w sondażach , ba nawet nie pojawianie się w nich - trzeba szukać innych metod. Na listach FMS nie bedzie przypadkowych osób do losowania. Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2004) WP :
A to SLD rozpadło się już na FMS, SP i SdRP że FMS będzie mialo swoje listy...? No, 10 000 podpisow trzeba zebrać...Kto się podpisze SLDowskiemu narybkowi? Co do sondażu - jesli Pan zada sobie trud policzenia procentów PGB - zrozumie Pan ile zostaje dla UPR. Czy ludzie wystawieni przez to co pozostanie z SLD nie będą brać 140 zł? - praca społeczna? Nie wierzę... Tylko ludzie wyznaczeni przez UPR zarobią? ZAPRASZAMY więc do UPR! Nie pracuj za darmo z SLD! Nie daj się wyzyskiwać! =) Ufffff.......całe szczęście, że taka formacja istniejąca w latach 90tych XX i początkiem XXI wieku - SLD - nie kupowała poparcia lekami za złotówkę, likwidacją bezrobocia, wszystkim za darmo itd. Nie wiem czy to zdenerwowanie w związku z rozpadem SLD, czy inne przyczyny, ale bardzo obniża Pan loty argumentacji... Dawniej miało to jeszcze znamiona logiki. Nie powinien się Pan tak przejmować - to już nie pierwszy raz: KPP --> PPR-->PZPR--> SdRP ---> SLD --->SP & ... & .... Byle ludzie się po raz kolejny dali nabrać na nowy szyld. Mając nadzieję, że kiedyś porzuci Pan błędną ścieżkę - pozdrawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) gandolf :
DOM: ilu Polaków zapytałeś?? 2 - w tym siebie??, a może tylko 1, czyli siebie?? Żyj dalej w swoim zamkniętym, odizolowanym świecie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Radio Wrocław podało wyniki prawyborów we wrocławskim mrówkowcu i tak pierwsze miejsce zajął kandydat PO z wynikiem ok 24% , drugie miejsce zajął pan Janusz Korwin-Mikke (UPR) z poparciem ok 19%. Redaktor w radio podkreślił, że jeszcze nigdy pan Janusz Korwin Mikke nie uzyskał tak dużego poparcia we Wrocławiu. (w ostatnich wyborach tamże -ponad 100 000 głosów) Dziś o 21.00 JKM organizuje ostatni wiec wyborczy na wrocławskim Rynku. Wybory w niedzielę. www.jkm.wroc.pl

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) Jakub Kwaśny :
Panie WP, listy o których wspomniałem, to nie listy kandydatów do PE na które trzeba zdobyc 10.000 podpisów, a listy kandydatów do komisji wyborczych. Co do Pana Korwina Mikke'go to prosze nieporównywac osoby i jej popularności z partia UPR i jej programem. Bo tak można by przywołać prezydenta Kwaśniewskiego, którego popiera blisko 3/4 ( ok 66%) obywateli . Mam nadzieje ze z dwojga złego wygra kandydat PO :) Serdecznie pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) Jakub Kwaśny :
Tak nawiasem mówiąc to FMS bedzie również miało swoich kandydatów do PE o których powiem już po ułożeniu list .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) rej :
kwaśny ty komunisto zejdź z boiska!! ty i twoje SLD i SDPL!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) . :
http://www.nibbop.org/charts.p hp?group_id=1&PHPSESSID=5ed905 7f88cbaa55553a145736b16aa1

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) M.Wietrzyk :
O ile mi wiadomo Prezydent nie należy do żadnej partii a JKM jak najbardziej.Co do kandydatów do komisji.O co panu chodzi Panie Kwaśny?Nikomu miejsca nie gwarantujemy i nikomu nie wmawiamy, że miejsce takie dostanie.No i ta "wódka wyborcza" to jakies kompletne brednie. Niech się pan zastanowi czy można w jakikolwiek sposób wyegzekwować aby osoba zgłoszona przez nas do komisji zagłosowała na UPR?Jakoś tak sobie teraz przypomniałem, że przed referendum w sprawie wejścia Polski do UE to SLD m.in rękoma pana Bazuły i s-ki rozdawał kiełbaski wyborcze w amfiteatrze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) Jakub Kwaśny :
Ktos podał link: Do rzekomo niezaleznego centrum badania opnii publicznej - ciekawe ze wygrywa tam jak nigdy UPR, heh dobrze jednak ze rzeczywistosc jest zgoła odmienna!!! Ale moze lepiej jest wam zyc w takim swego rodzaju wlasnym swiecie... 86 respondentow z tej strony- no coz ciekawe. Ale skoro wam pomaga , daje jakies pocieszenie to dobrze, niech wam będzie. Nawet moge na was zaglosowac w takim nierealnym centrum badania opini publicznej. Bo jak juz ktoś ma swoj wlasny swiat to szokiem dla niego było by go na siłe z tej własnej rzeczywistosci wyciagać. Co do kiełbaski wyborczej, to czymś innym jest organizowanie pikniku a czym innym mamienie ludzi pracą w komisji wyborczej. Moje zdanie - pomysł zły i politycznie nie etyczny. Bo jeszcze raz pytam, jaka będzie wasza cena za wciagniecie na liste? 10 podpisów? Bedziecie ludzi dyskryminować? No bo co zrobicie jak te 10 czy 20 podpisów przyniesie pijaczek spod sklepu, albo transseksualista albo ktoś inny ? Coz - walczcie o glosy bo Pan Michalkiewicz chciałby dużą diete dostawać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) DOM :362273 
Panie Wietrzyk, co czas pokazał? Nawet do uni nie weszlismy jeszcze a Pan juz wie. No cóż. gandolfie, uszanujmy wole społeczeństwa, chcielismy wejscia do uni to badzmy konsekwentni. To jest troche jak moda, przedtem modne było głosowac za, teraz w modzie jest prostestowac przeciwko UE. Grunt to mieć swoje zdanie a nie zmieniac kierunków jak choragiewka na wietrze. Pan uwaza, ze teraz wszyscy sa przeciw, ja jednak wierze, ze wiekszosc dalej jest za. Pan moze gdybac, ja moge przypominac za kazdym razem wynik referendum. Swoją drogą posądzanie Polaków, iz dali sie omamic przez media i złych polityków jest troche krzywdzące. Czy 3/4 spoleczenstwa uwaza Pan za debili? Do Pana WP; ta krowa ktora najwiecej muczy najmniej mleka daje. Niech Pan nie zarzuca innym brak logiki. Nie jest pan nikim upowaznionym zeby to osądzać. Pana myslenie KPP..-> SLD tez jest smieszne. Oczywiscie, najlepiej zwalic wine na komunistów, towarzyszy , ktorzy chca nam spalic kraj. Naoglądał sie pan bajek o strazaku Samie. J. Korwin-Mikke to bez watpienia inteligentny gosc, warto dac mu szasne, jednak ludzie ktorzy do niego przylgneli, tacy pana pokroju to pseudo-inteligenci. Poparcie mozna wam mierzyc w promilach, ale wy wiecie lepiej od wiekszosci spoleczenstwa. Te lata politycznej izolacji przysporzyly wam jak widac kompleksów. Pozdrowienia

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) mlodi :
prosze niech pan kwaśny nie mówi bzdur bo na naszych oczach jego partia się rozlatuje a na zgliszczach starej rodzi się nowa ale taka sama partia lewaków panie kwaśny może trzeba zmienić ide

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) he :
zdejmijcie tego UBEKA kwaśnego z forum!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) Jakub Kwaśny :
Naprawde niektore posty i komentarze są doprawdy śmieszne - ale nic więcej nie powiem bo komentarz jest tu zbędny - w koncu braku inteligencji takich ludzi jak "he" czy "Mlodi" niczym nie da się usprawiedliwić

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) M.Wietrzyk :
Wg sondy na stronie onet.pl (godz. 18:10) : PO 31% Socjaldemokracja Polska17% - ciekawe czy zobaczymy tam pana Kwaśnego czy zostanie wiernie przy ginacych towarzyszach z SLD ( 3% wg sondy Samoobrona 7% PiS 8% LPR 3% PSL 1% KPEiR 0% UW 4% UPR 10% Panie DOM czas już pokazał, że ludzie byli karmieni kłamstwami i obietnicami bez pokrycia. Panie Kwaśny, ma pan racje czym innym jest rozdawanie kiełbasek i taniego piwa a czym innym praca w komisji. Kiełbaski dostawali za darmo a w komisji trzeba przynajmniej liczyć głosy.Jakiś kompletny bełkot z tą dyskryminacją.Coś się panu pomyliło.W dodatku stworzył pannowa kategorię pojęciową "nieetyczny politycznie" - tak trzymać a niebawem wasze poparcie zejdzie poniżej poziomu inflacji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) Kajor :
Cieszmy się, weselmy i radujmy, Miller idzie do politycznej trumny!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) licealista :
z tego co widze pena część ludzi z SLD postanowiła uciec od dopowiedzialności za zrujnowanie polski i stworzyło nową partie ale takie procedery zdarzają się regularnie co pare lat a jeśli pan Kwaśny mówi żę jest wzrost gospodarczy to niech powie dlaczego? przecież ludzi biednych jest coraz więcej21% bezrobocia?! jak to się dzieje?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) wolny słuchacz b :
zgadzam się to zwykła ucieczka ale czy pan Kwaśny zmieni partie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) DOM :362272 
Panie Wietrzyk, co ma sytuacja w Polsce, ktora nie jest az tak tragiczna, nie przesadzajmy, jest nam lepiej ni zkiedykolwiek, poddał sie pan wszechobecnemu maruderstwu, za grosz optymizmu, no ale Polak najlepiej narzekać potrafi. Do pozostałych Zapytajcie tez bylych AWueSiaków

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) DOM :362273 
Zapędziłem sie, Panie Wietrzyk, chodziło mi o UE, a Pan mi to mówi o sytuacji w Polsce, odrozniajmy pojecia, to tak na uzupelnienie wczesniejszego posta. pozdrowienia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) M.Wietrzyk :
Pytam zatem Panie DOM czy na sytuację Polsce ma wpływ UE czy go nie ma? Odpowiedź jest oczywista i niech to będzie komentarzem do ostatniego pana wpisu. Choć można by jeszcze dodać, że gdyby nie propaganda TV i innych ośrodków masowego rażenia, to kto wie czy ludzie zadecydowaliby tak jak zadecydowali - co nie zmienia faktu ,że byli nieustannie oszukiwani "nie przesadzajmy, jest nam lepiej ni zkiedykolwiek" Nam czyli komu?Jeżeli chodzi o Polaków to nie sądzę aby było im lepiej niż kiedykolwiek. "Wielki kryzys" był wielkim kryzysem m.in. dlatego, że przez 3 lata ok 25% ludzi nie miało pracy. W Polsce przez 5 lat utrzymuje się taki stan, że ok 20% ludzi nie ma pracy.To pana zdaniem jest lepiej niż kiedykolwiek? Wyjaśniam na koniec, iż jest różnica między maruderstwem a marudzeniem.Jeżeli panu chodziło o to drugie, to zaręczam panu, ze nie jest to marudzenie a jedynie stwierdzanie faktów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) Krol :
Czyt jest ktoś kto się ze mną założy ? Stawiam transporter piwa, że w najbliższych wyborach SLD osiagnie gorszy wynik niż UPR.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-03-2004) Jakub Kwaśny :
Panie Wietrzyk prosze wspomnieć że dane z onetu to nie wynik jakiegos badania specjalistycznego osrodka tylko wynik glosowania INTERNAUTÓW który kompletnie nie jest miarodajny do całego społeczeństwa- czemu Pan nie wspomniał ,że na tym samym onecie podano wyniki wstepnych sondazy przeprowadzonych przez PBS. Tam znalazła się PO ok 22% SDPL 18% dalsze miejsca Samoobrona i SLD (4,8%) i nie było nawet mowy o UPR. Ale zauważyłem już że UPR'owcy lubią posługiwać się tymi danymi gdzie macie wiele(żeby nie było że to tzw. "niebyt" polityczny) Niestety. Co do Partii Pana Borowskiego to bardzo szanuje jego osobę , nie mogę się jednak zgodzić ze sposobem w jaki dokonał rozłamu w SLD - I chciałem tu powiedzieć że szczurem nie jestem i nie uciekne do innej partii. Ja jeszcze mam wiare w to iż rola SLD się jeszcze nie skonczyła. Jeśli SLD- umrze śmiercią naturalną dopiero wtedy będzie można rozmawiać o wyborze innego lewicowego środowiska. Pozdrawiam wszystkich. Co do wzrostu gospodarczego i bezrobocia. Zachęcam wszystkich aby zrobili sobie wykres i przebieg zmian wskazników wzrostu gospodarczego i bezrobocia w przeciagu ostatnich 14 lat. Do roku 1993 wg Gus'u bezrobocie siegneło 15-16% ( przypominam w roku 1993 SLD-PSL tworzą rządy ) w roku 1997 ostatnim roku kadencji bezrobocie spadło do 10% Od 1997 systematycznie rosnie az do roku 2003 wynosi 20% - prognoza ministra Hausnera pod koniec roku bezrobocie wyniesie 19% (bedzie spadek!!!) Rowniez nalezy przypomniec wskazniki wzrostu gospodarczego. I to jest faktem ze tylko rządy lewicowe generowały wzrost gospodarczy nikt nie pamieta juz teraz ze to wlasnie za sprawa polityki rzadow SLD-PSL w 1997 Polska notowala jedne z najwyzszych wskazników tempa rozwoju w Europie bylo to ponad 6%!!!!!!!!!!! i tak przyszla macierzysta ekipa dzisiejszej PO i PiS a poznasz krzew po owocach jakie wydaje i jakie były owoce w 2001 ? prawie0% wzrostu i p. Bauc mówi 100mld dziury. I znow przyszedl rzad lewicowy - wzrost gospodarczy siega 5% - bezrobocie zaczyna spadać . To sa fakty niezaprzeczalne !!! Jeszcze jest rok kadencji (mam nadzieje) zobaczymy czy bezrobocie nie bedzie spadało, czy wzrost nie bedzie sie zwiekszał. Nie wolno takich rzeczy pomijać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2004) DOM :362273 
Panie Wieczerzak, na sytuacje w Polsce ma wpływ UE, to oczywiste! Ma tez wplyw USA, ma wplyw Rosja czy to znaczy, ze mamy sie od całego swiata odizolowac? Moze zbudujemy mur na wzór chińskiego? Skąd pan wie, ze ludzie zostali oszukani? Poszli głosowac za unia i co? Udało sie oszukac tyle milionów Polaków? Uzył pan słowa FAKTY, a więc FAKTY są takie ze Polacy chcą wejsc do UE, i grupka nawiedzonych przeciwników juz tego nie zmieni. Jak dla mnie, moze Pan uwazac cale referendum za spisek marsjan. Ale niech u licha sie Pan nie wypowiada w imieniu Polaków, jezeli nawet fakty świadcza przeciw niemu. Uszanujmy ich wole, a takze wole ludzi ktorzy wybrali SLD. Ciekawy jestem, czy gdyby Pan Mikke popierał akcesje, czy z rownym uporem maniaka probowlaby Pan wmówić ludzią, ze unia jest be, nie tyle be, ale to tragedia, katastrofa dla Polski. Ciekaw jestem co Pan odpowie na fakty J Kwaśnego, temu juz trudno zaprzeczyc. A jednak mimo tych afer i wszystkich DRUGORZEDNYCH spraw, udaje sie jakos pchac ten wózek. To boli. Prawda jest taka, ze nie da sie zlikwidowac bezrobocia w jednej chwili, a do tego czasu cały czas rosło, jezeli juz sie zatrzymalo a nawet zaczyna malec to chyba jest lepiej? Nikt nie jest cudotwórca, niech Pan spojrzy na nazwe swojej parti. Unia Polityki REALNEJ, a wiec musi pan rozumiec co oznacza to słowo. Zeby byla jasnosc. Nie twierdze, ze polska lewica to niewiadomo co. Wiadomo, ze ma duzo jednostek wybitnych inaczej, jest tam korupcja i wszystkie te afery. OK. Jednak mimo wszystko, jedynie tam znajduja sie ludzie nadajacy sie do polityki, dajmy na to; Belka, Cimoszewicz, Kaczmarek, Oleksy, Hausner, Iwinski, Kalisz i jeszcze paru by sie znalazło, nawet Borowski i spółka. Sa to ludzie konkretni i raczej bardziej przemawia do mnie ich argumentacja niz tych wszystkich krzykaczy, Rokity, Tuska, Kaczynskich, Dorna, Gillowskiej, Giertycha, Leppera.Ostatnio wydaje sie, ze UW zmierza w dobrym kierunku, no ale zobaczymy. Tyle, bo pozno juz, pozdrowienia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2004) gandolf :
tw. Wietrzyk: przytoczone przez pana dane z onetu świadczą tyko o tym, że kilku chopaków z UPR-u zamiast iść do dziewczyny, czy kina, siedziało przed monitorem i nabijało licznik. A teraz Pan, powołuje się na ich dłubaninę, jako na "coś obiektywnego". :D:D:D To prawda, że sondaże kształtują społeczeństwo, ale na taki prymitywny numer to nawet dzieci się nie nabiorą.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2004) M.Wietrzyk :
Panie gandolfie podałem wyniki z onetu. Czy napisałem gdzieś, że tak naprawdę jest? Takie są wyniki i tyle. Równie dobrze mogli dłubać przy wynikach SDPL jak i innych ugrupowań. Nie zastanawia pana to, że nowopowstała partia ma tak duże poparcie? Druga sprawa. Do tej pory UPR pomijana była w sondażach, ale po wykonanych telefonach i protestach dodano możliwość zagłosowania na UPR w sondażu onetu. Nie jest też tajemnicą , że UPR cieszy się 10-15% poparciem wśród młodzieży,studentów itp. a właśnie tacy ludzie najczęściej korzystają z internetu - wynik nie powinien więc dziwić. Rozumiem , że niektórych to boli bo wywraca im cały świat do góry nogami, ale cóż zrobić, tak po prostu jest. Panie Kwaśny. Powtarza pan któryś raz tą swoją bajeczkę o wzroście gospodarczym i przewidywaniach jak to nam spadnie bezrobocie. Nie widzi pan tego, że wzrost nie sztucznie nakręcony emisją papierów skarbowych, które będziemy musieli za kilka lat wykupić? Pytam z czego je wykupimy? Wypuścimy nowe tak jak robił to rząd Millera,Buzka i innych socjalistów? Ma pan rację, do 1997r. był wzrost gospodarczy rzędu 6% ale oświeceni "europejczycy" zaczęli zabawy z dostosowywaniem naszego prawa do wspólnotowego i w ciągu kilku lat wzrost zjechał do tego który mają na zachodzie czyli 1-2% - myślę , że nie trzeba tego specjalnie tłumaczyć. Chciałbym się odnieść do wpisu DOM choć nie domnie były skierowane te słowa tylko do pana Wieczerzaka. Pyta się pan skąd pan Wieczerzak wie, że ludzie zostali oszkuani? Radzę odnaleźć broszurki informacyjne dotyczące wstąpienia Polski do UE wysyłane nam do domów. Kłamstwo na kłamstwie i kłamstwem pogania. Wystarczy czy zaprosić pana do archiwum TV , żeby mógł pan odnaleźć interesujace nagrania?To czy Polacy chcą wejść do UE bardzo łatwo sprawdzić w sondażach - również zapraszam do ich przeanalizowania. Nie znam żadnego pana Wieczerzaka z UPR, ale mogę odpowiedzieć za siebie. Pan Korwin-Mikke może mieć różne poglądy i popierać co mu się tylko podoba, ale nie zmienia to faktu , że byłem i jestem przeciwko wstąpieniu Polski do UE niezależnie od tego co pan Mikke ma do powiedzenia w tej sprawie. UPR to nie SLD gdzie "doły partyjne" oglądaja się na swojego guru i czekają posłusznie na znak "można szczekać". Tak było w SLD np. w sprawie aborcji i w kilku innych rzeczach. Słusznie zauważył pan panie DOM że: "udaje się jakoś pchać ten wózek". Sam nie wiem jakim cudem udaje się to pchać - być może dlatego, że znaczna cześci ludzi pracuje w szarej strefie bo w przeciwnym razie już dawno umarliby z głodu. To jest ten sukces SLD? Nie jest też prawdą, że bezrobocie zaczyna maleć ani też, że sie zatrzymało. Ono nieustannie rośnie i zbliża się do poziomu 21%. Rządy lewicowe niczego nie generowały. Cały czas od początku lat 90-tych XX wieku odbierały ludziom pracę swoimi błednymi decyzjami i marnotrwiły środki publiczne o aferach nawet nei wspominam. "Belka, Cimoszewicz, Kaczmarek, Oleksy, Hausner, Iwinski, Kalisz i jeszcze paru by sie znalazło, nawet Borowski" wg pana są to ludzie konkretni, nadajacy sie do rządzenia. Chyba nie zauważył pan, że oni mieli i mają wpływ na rządzenie w Polsce. Czy tacy ludzie się nadaja? Wyniki i ich osiagnięcia mówią same za siebie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2004) gandolf :
tw.Wietrzyk: proszę nie stosować takich tanich chwytów manipulacyjnych: -Takie są wyniki i tyle. -Nie jest też tajemnicą Bo to na Panu spoczywa wykazanie, że wyniki są wiarygodne (a tego nie może Pan zrobić w przypadku internetu), podobnie, jak na Panu spoczywa wykazanie, że młodzież popiera UPR, a dokładniej ile tej młodzieży was popiera, np. podając jakieś bardziej wiarygodne źródło, niż tylko licznik na stronie www. Nadmienię, że młodzież popiera również PO, Samoobronę, PiS, LPR, UW, SLD, a was chyba najmniej, gdyż UPR, jako jedna z nielicznych nie posiada młodzieżówki. Jest w Polsce kilka dużych agencji zajmujących się badaniami społecznymi, może poda Pan wyniki którejś z nich??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2004) M.Wietrzyk :
Jasne. Mam odpowiadać za wiarygodność każdego sondażu, który pokaże się gdziekolwiek bo pan gandolf tak sobie życzy. Stosuje szanowny pan gandolf metody KGBowsko-NKWDowskie gdzie trzeba udowadniać swoją niewinność. Panie gandolf a jakie są wyniki jeżeli nie te podane w sondażu na onecie? Może pan ma jakieś "wiarygodne " źródła? Proszę sięgnać do dowolnego sondażu przeprowadzanego na uczeliach. Tam UPR ma od 10-15% paparcia. Nie jest też warunkiem sine qua non uzyskania poparcia wśród młodzieży posiadanie młodzieżówki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2004) Kajor :
UPR ma młodzieżówkę - stowarzyszenie KoLiber. Oprócz tego, że jest to przedstawicielstwo sekty scientologicznej, także jest młodzieżówką Unii Polityki Realnej. Moim zdaniem poparcie UPR nie sięga nawet 4% w skali kraju. I też niech Ci liberałowie nie mowią, że ich specjalnie pomijano w sondażach, bo to jest nieprawda. Zawsze UPR był na ankietach i ludzie mogli zakreślić te ugrupowanie. Ale ludzie robili co innego - albo nie, przepraszam, istnieje zakrojony na wielką skalę spisek przeciwko UPR.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2004) Kajor :
I dlatego UPR nie pojawia się w sondażach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2004) M.Wietrzyk :
Oczywiscie. A za wszystkim stoją Żydzi, masoni i cykliści.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2004) DOM :362273 
Ot, drobna literówka, mam nadzieje, ze sie Pan nie obrazi Panie Wietrzyk. Ludzie zostali oszukani, juz po raz dziesiaty to Pan powtarza, ja jednak wierze w ich inteligencje, oprocz ulotek nawolujacych do gloswania za przystapnieniem do wspolnoty, byly tez tez przeciw. Ludzie mieli jak na dloni fakty za i przeciw. Wiec moze dajmy juz spokoj, bo kazdy mogl to przeczytac, rozpatrzyc i wybrac. Moze ten wybór uszanujmy. W odpowiedzi na post J Kwasnego uzywa Pan słow niemal identycznych jak Mikke w ktoryms z wywiadów. Czy macie obowiazek uczyc sie ich na pamiec? Sytuacja faktycznie jest tragiczna, ale jakos Panu na internet wystarcza. Czy naprawde pan wierzy w to, ze po zmianie rzadu bedzie lepiej? Z całyms zacunkiem dla pana Mikke, ale jezeli nawet wygralibyscie wybory to on sam kraju nie pociagnie. Inni członkowie waszej parti, w tym Pan, umiecie jedynie bezkonstruktywnie krytykowac, przedstawiac cyferki, przeczytane gdzies w internecie, ale prawda jest taka, ze nie macie jakiejs wspanialej wizji panstwa. Oryginalne pomysly i zreczne operowanie metaforami to nie wszystko. Dlatego tez ludzie ktorych wymienilem lepiej sie nadają do rzadzenia. I maja wyniki, wzrost gospodarczy jest faktem, i nawet w zadne afery sie nie zamieszali, wiec nie ma za co ich krytykowac. Kadencja rzadu sie nie skonczyla ale Wy juz wiecie, ze jest katastrofa. Moze powinniscie z parti przeksztalcic sie w sekte i dokonac samospalenia? I zeby byla jasnosc, SLD jest be, jednak poki co nie ma od nich alternatywy. Niestety albo stety, wlasnie w lewicy znajduje sie wiekszosc prawdziwych politykow, w innych ugrupowaniach pojawiaja sie sporadycznie jednostki a czasem nie ma nawet ich (vide PiS, PO, Samoobrona, LPR) czy ktos potrafi wskazac z tych parti przynajmniej jedna POWAZNA osobe? Tyle, pozdrowienia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2004) gandolf :
tw.Wietrzyk: to Pan przedstawia tutaj sondaże, nie ja, więc to na Panu spoczywa obowiązek udowadnienia nam, że są wiarygodne, a nie na nas, czytelnikach. Tak jak wspomniałem wyżej, poproszę bardziej wiarygodne źródło, a nie "dowolne". Ponieważ ma Pan jednak z tym kłopoty, pomogę Panu. Oto wyniki sondaży PBS-u i CBOS -u, a w nich poparcie dla UPR-u na poziomie 0 lub 1% i mieści się w błędzie statystycznym, który jest na poziomie 3%. http://serwisy.gazeta.pl/ kraj/1,34374,1957407.html htt p://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34317,1967307.html

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2004) Jakub Kwaśny :
Zgadzam się z gandolfem - za przytaczane fakty i ich wiarygodnośc odpowiada je przedstawiający - tak wiec moim źródłem był Główny Urząd Statystyczny - GUS (www.gus.pl). I co teraz Panie Wietrzyk? Ani sondaże przeprowadzane przez stow. KoLiber w Tarnowie , ani te w internecie nie są tak reprezentatywne i wiarygodne jak te przedstawione przez gandolfa (PBS'u i CBOS'u) I teraz przypomina mi się jakto na tarnowskim portalu najpopularniejszym politykiem został nikt inny jak Pan Popiela. heh smiechu warte - zrobilibysmy sondaz wsrod mieszkancow miasta Tarnowa z pytaniem "Kto to jest Pan Popiela" założe się że ogromna wiekszość odpowiedziała by "Nie Wiem" kolejna odpowiedzia była by "Jakiś aktor?" " a może muzyk"?) Tak więc za wiarygodność naszych wypowiedzi i postów odpowiadamy my sami a za ich poziom prezentowane przez nas Fakty badz jak w przypadku Pana Wietrzyka - "Mity". Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2004) ryk :
Popiela to ten co studentów nazywa mienczakami??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2004) y :
prawda w oczy kole....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Panie Kwaśny..., jutro ( w niedzielę) są wybory do Senatu we Wrocławiu, spokojnie zobaczymy na wyniki i na popularność poszczególnych ugrupowań. Startuje i SLDowiec i UPRowiec i inni. Myślę że kandydat UPR otrzyma więcej niż 5 %, ale czy kandydat SLD otrzyma?. Zobaczymy. Cierpliwość jest siostrą mądrości. No i niepotrzebnie się Pan tak denerewuje. Ja rozumiem, że szylduje Pan swoim nazwiskiem rozsypujący się SLD - partię, która w każdym swoim wcieleniu zadłuża kraj (tow. Miller, ex premier - Korwin Mikke pisał że go wywalą 2 tygodnie po Hiszpanii już 1,5 miesiaca temu - zadłużył nas w ciągu 2 lat na tyle ile tow.Gierek w ciągu dziesięciu...), która nie cofa się przed "rytualnymi mordami" - czyli czczą próbą zyskania popularności w lecących w dół sondażach, poprzez prawo zezwalające modrować bardzo małe dzieci itd, itp. Ja wiem, że jest Panu przykro - jeszcze 3 lata temu chodził Pan rozpromieniony, gdy ludzie szukający jakiejkoliwek nadzei po nieszczęsnych rządach panaBuzkowych i AWS-UW, nawet w 45% mówili czerwonym TAK łudząc się, że SLD mówi prawdę, ale widzi Pan - łaska ludu na pstrym koniu jeździ, a socjalistyczna polityka z zasady daje zawsze beznadziejne efekty. Mówiłem o tym Panu już wówczas, ale Pan wierzył SLD. Teraz SLD zmienia pospiesznie szyld i dzieli się na dobrych i złych czerwonych... a przed Panem decyzja - czy trwać przy tych błędach, czy zrozumieć, że to są po prostu kłamstwa i blagierstwo. Ma Pan szansę zmienić zdanie. Jest Pan na tyle młody, że każdy to zrozumie, zaś Pan nie będzie się musiał wstydzić, że popiera takie skompromitowane idee. Wybor nalezy do Pana. Może Pan też szanować swój czas i nie tracić go na kopanie Unii Polityki Realnej (www.upr.pl) i przekonywanie ludzi, ze UPR nie ma poparcia, że jest nierealna, że jest "be" itd. Inni kopią nas sprawniej niż Pan. Zaś ludzie coraz częsciej i częsciej przekonują się - mimo, że nie ma nas z TV i prasa przemilcza nasze stanowiska w różnych sprawach - że mówimy prawdę, i choć to czasem sprawy niewesłołe, to czasem trzeba sobie powiedzieć rzeczy niepopularne, by ustalić stan faktyczny. Ludzie widzą, że to co proponujemy doprowadziło Amerykę, gdzie są ich rodziny, do sukcesu, doprowadziło Chile do sukcesu, podobnie jak Hong-Kong, Estonię, Singapur, Nową Zelandię czy powojenne Niemcy. I niech Pan uważa z buńczucznością - AWS też z nas kpił i widzi Pan, AWS już nie istnieje... A co z SLD? ryk - o ile takie Pańskie imię... dlaczego Pan manipuluje? Rozuiem, że anonimowość dodaje Panu odwagi w kłamstwie, ale... czy to nie ten sam syndrom, który mieli owi zagraniczni studenci z eksperymentu naukowego, ktorzy zamknięci przez 3 dni zaczęli płakać za domkiem? Proszę być pewnym, że polscy studenci by nie płakali. Polacy to zaradny i odważny naród. W każdym razie, w mojej kompanii w Wyższej Szkole Oficerskiej na 120 ex-studentów nie płakał żaden. A byli zamknięci dłużej niż 3 dni. Znacznie dłużej. Życzę odwagi cywilnej i częstszych odwiedzin na spotkaniach KoLibra w naszej siedzibia przy Goldhammera 4.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2004) ryk :
Ja rozumiem, że jest Pan większym specjalistą z psychologii, niż jakiś tam uznany, światowy autorytet Zimbardo, którego prace są cytowane w wielu książkach zarówno do psychologii, jak też do zarządzania (również tych z listy Rzeczpospolitej obowiązkowych książek dla menedżerów). Mamy taki diament w Tarnowie :D:D Niestety do grona tych "mięczaków", oprócz amerykanów, musi pan zaliczyć również inne narodowości, gdyż doświadczenie było wielokrotnie powtarzane w różnych krajach przez Lovibonda i innych naukowców. Może lepiej proszę zapoznać się z doświadczeniem, a dopiero później uogólniać, bo na pewno nie poprawia to Pana wiarygodności. http://kiosk.o net.pl/charaktery/1089539,1251 ,artykul.html Za zaproszenie dziękuję, bo, pomimo kilku drobiazgów, była na nim całkiem miła atmosfera.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Bardzo dziękuję za miłe słowa. Myślę, że jednak trochę mnie Pan przecenia, ale wraz z UPR nie ustajemy w wysiłkach by sprostać oczekiwaniom. Ot, choćby we Wrocławiu: Wielki Wiec Wyborczy okazał się Wielkim Sukcesem. Ponad 300 osób, wielka przyczepa z wielkim plakatem (4x6 metrów), wielki samochód z takimi samymi plakatami, halogeny oświetlające mówcę na tle plakatu, profesjonalne nagłośnienie. Reakcje tłumu entuzjastyczne i JKM w szczycie formy. Na zakończenie wiecu przeszliśmy w ok. 100 osób z pochodniami wokół Rynku skandując "Korwin-Mikke senatorem". Wszyscy uczestnicy dostali niekolczykowaną, bez paszportu weterynaryjnego UE, nielegalną "krówkę", którą ze smakiem zjedli. Specjalne podziękowania dla restauracji "Cesarsko-Królewska" (użyczyła prądu i lokalu) oraz dla Policji. Teraz czekamy na wynik wyborów. Wieczorem 28 marca będę w Okręgowej Komisji Wyborczej i ok. 23.00 powinieniem znać pewne, oficjalne wyniki. Opublikuję je na www. Pozdrawiam Pełnomocnik KWW JKM dr Krzysztof Magier

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2004) M.Wietrzyk :
Panie gandolf jak pan udowodni wiarygodność PBS i CBOS? Nie raz przecież myliły się w swoich sondażach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2004) M.Wietrzyk :
http://www.upr.pl/index.php/pl /index.php/221

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2004) Jakub Kwaśny :
Niestety czym innym jest poparcie dla lidera od poparcia dla calych partii. I niestety ale tak jest i nawet pomimo tych wszystkich swiatel i krowek no coz sie tu duzo ludzic ... nie uda sie wam wyjsc z politycznego niebytu. Ciekawe czy rowniez jesli JKM przegra to czy o tym poinformujecie. Swoja droga to Pan Mikke ostatnio dosc czesto pojawial sie w TV i jest osoba kojarzona, dlatego tez czekam na wyniki z niecierpliwością :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-03-2004) bleeeeeeeee :
Panie Wietrzyk a jak Pan udowodni wiarygodnosc waszego sondazu??? Wedlug Was wszystkie partie spadaja tylko rosnie Samoobrona ,UPR i druga parita opozycji pozaparleamentarnej UW. Zaskakujace ze UPR w Waszych sondazach rosnie sukcesywnie z miesiaca na miesiac!!! Jest to tak obiektywny sonaz, ze jakbym nie wiedzial ze Stowarzyszenie Koliber to mlodziezowka UPR pod przykrywka innej nazwy zeby ludzion taki wlasnie kit obiektywnosci wciskac, to bym uwierzyl. Brawo!!! Tylko jakosc nie ma odbicia tego w kraju co zauwazyli moi przdemowcy zarowno UPR jak i UW sa na szrym koncu, nawet daleko im do granicy 5 % progu wyborczego !! :) A zakladajac blad statystyczny juz dzis Panom z UPR wspolczyuje - szczerze!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-03-2004) hahahaha :
"Krajowa Partia Emerytów i Rencistów z 3-procentowym poparciem" - Ludzie z UPR (1%) nawet emeryci i rencisci Was wyprzedzili :) Zastanawiam sie kiedy w koncu zrozumiecie ze wybieracie sie z motyka na ksiezyc !!!??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-03-2004) M.Wietrzyk :
Panie/Pani bleeeeeeeee wiarygodnosć naszego sondażu podważał pan gandolf,pan Kwaśny i inni z tego forum, dlaczego mnie nie wolno podważać sondaży PBS , CBOS OBP itp? Przecież ich wyniki różnią się miedzy sobą czasem znacznie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-03-2004) gandolf :
tw.Wietrzyk: podważać może Pan wszystko, nawet to, że Pan żyje. I chyba niewiele osób zaprzeczy, ale nie dlatego, że sądzą, że jest Pan sztywniakiem, ale dlatego, że i tak Pan nic z ich wyjaśnień nie zrozumie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-03-2004) Jakub Kwaśny :
Co do polityki takich partii jak AWS, UW Samoobrona itp to ma Pan racje - mam namacalny dowód w postaci najnowszej historii (1997-2001) co do samoobrony to nikomu nie trzeba tlumaczyc co nam szykuje "senator-doktor" a co do SLD - najbardziej namacalnym dowodem jest fakt wzrostu gospodraczego, wzrostu produkcji a co za tym idzie i co wie kazdy nawet student I roku ekonomi ze takie wskazniki w niedalekiej przyszlosci niosa za soba spadek bezrobocia i to dla mnie jest namacalny dowód!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-03-2004) wijak :
Do p.Kwaśnego : Za Gierka też był wzrost. Do dziś spłacamy te długi. Przy czym Gierek pożyczał głównie za granicą a AWS i SLD łupiło już głównie własnych obywateli. Niech Pan porzuci tę do cna niemoralną historiozofię, p. Jakubie. Bo to żałosne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-03-2004) W. Popiela www.upr.pl :
Panie Kwaśny... skoro pan sie powołuje na ekonomie i I rok studiow... to moze zacznijmy od podstawowki. Zna Pan powiedzenie ze z inflacją jak z wódką - najpierw euforia pozniej depresja? Moze Pan nie znac. To Friedman. Milton Friedman. I widzi Pan, Pana idole z SLD w ciągu 2 lat zrobili tyle długów co bolszewik Gierek za 10 lat. Zaczeli gdy bylo 300 mld a jest prawie 400 mld... Tyle tytulem wstępu. Lekcja pierwsza. Jesli bierze się kredyt na przejedzenie, to w chwili otrzymania pieniedzy jest miło, jest "wzrost" są zakupy itd... ale... dług trzeba spłacać..., ograniczyc mocno zakupy, zwlaszcza gdy powiaja sie inne wydatki (splata poprzednich dlugow i skladka 12 000 000 000 do UE) i przestaje byc milo. Rzad sprzedaje po kilka miliardow zlotych obligacji miesiecznie... Ale te dlugi bedzie oddawal... Za papier, ktos daje pieniadze, pozniej za zwrocony papier bedzie chcial pieniedzy z odsetkami. Odsetki te są wieksze niż wzrost, o ktorym Pan tu pokrzykuje wiec dlug narasta i narasta. Już Pan rozumie? Jest Pan inteligentny wiec tyle chyba wystarczy. Ja wiem, ze Pana idole z SLD nie ukazują tego, czego nie widac. Wie Pan, swiat czerwonych jest prosty - kradzieze, klamstwa, mordy lub ich propagowanie. Obserwowalismy to od rewolucji we Francji, pozniej rewolucji bolszewickiej i przez cały PRL. Kiedys zwyczajnie nie oddawali. Teraz finansjera nie przepusci krajowi takiego zagrania. Ja wiem, ze zaplaci za to narod, a nie czlonkowie SLD, ale wlasnie o ten narod nam w UPR chodzi. Jesliby chodzilo tylko o Was... sam Pan rozumie ze bysmy Was nie załowali gdyż "volenti non fit iniuria".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-03-2004) M.Wietrzyk :
Panie gandolf bardzo mnie cieszy że choć pan rozumie wszystkie wyjaśnienia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-03-2004) gandolf :
tw.Wietrzyk: niestety nie wszystkie. Ciągle nie mogę zrozumieć Pana wyjaśnień na podstawie jakiego kryterium UPR chce zakazywać handlu jednymi gatunkami zwierząt, a inne poddaje działaniu wolnemu rynkowi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-03-2004) M.Wietrzyk :
Po pierwsze nie składałem panu żadnych wyjaśnień dotyczacych zwierząt. Po drugie nie rozróżnia pan liberalizmu i wolnego rynku od permisywizmu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-03-2004) gandolf :
tw.Wietrzyk: może dlatego ich nie mogę zrozumieć, że takich wyjaśnień Pan nie uczynił, tylko unika Pan odpowiedzi. Przy okazji oskarża mnie Pan, że czegoś nie rozróżniam, nie mając ku temu podstaw itd. Dziękuję, za tego typu dyskusję.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-03-2004) Wrocław - wstępne wyniki :
Wrocław: O fotel w izbie wyższej walczyło 10 kandydatów. Z nieoficjalnych danych, jakie udało się nam zdobyć w chwili zamykania "Gazety" wynika, że najwięcej głosów w samym mieście Wrocławiu zdobył Stanisław Huskowski, kandydat PO-PiS, tuż za nim uplasował się: Janusz Korwin-Mikke (UPR), dalej Władysław Frasyniuk (UW), Jan Rymarczyk (SLD-UP) i Artur Paprota (LPR). Kandydat Samoobrony Emil Antoniszyn znalazł się - w samym Wrocławiu - dopiero w drugiej piątce.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2004) W.Popiela www.upr.pl :
29.3.Wrocław(PAP) - Stanisław Huskowski, kandydat niezależny, choć jest członkiem Platformy Obywatelskiej, wygrał niedzielne wybory uzupełniające do Senatu w okręgu wrocławskim -poinformowała PAP w poniedziałek Kornelia Wrońska, dyrektor Okręgowej Komisji Wyborczej we Wrocławiu Przeprowadzenie wyborów było konieczne po wejściu przez senatora Mariana Nogę (SLD) w skład Rady Polityki Pieniężnej Stanisław Huskowski zdobył 14 tys. 506 głosów. Tuż za nim uplasował się Janusz Korwin - Mikke, który uzyskał poparcie 10 tys. 782 wyborców. W wyborach brało udział 10 kandydatów

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2004) kandydat UPR: 18,1% :
Stanisław Huskowski (PO-PiS; 24,3%) - Janusz Korwin - Mikke (UPR; 18,1%) W wyborach brało udział 10 kandydatów O fotel senatora ubiegali się jeszcze: Emil Antoniszyn - Samoobrona, Jacek Bąbka -niezależny, Marek Celejewski - Ruch Katolicko- Narodowy , Stanisław Czerwiński - PSL , Władysław Frasyniuk - Unia Wolności, Artur Jan Paprota - Liga Polskich Rodzin , Jan Rymarczyk - koalicja SLD- UP i Krzysztof Wronecki - niezależny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2004) gandolf :
No i to jest przynajmniej coś wiarygodniejszego. Choć jak powiedział G. Bernard Shaw: Jeśli mój sąsiad codziennie bije swoją żonę, ja zaś nie biję jej nigdy, to w świetle statystyki obaj bijemy je co drugi dzień. Wynik lokalny i na dodatek z głosowaniem na osobę, z którą utożsamiany jest UPR, może być tym biciem codziennym żony. Co jednak, jeśli pozostali nie biją??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2004) y :
świetny wynik z takim by do sejmu na pewno wszedł !!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2004) Jakub Kwaśny :
Nie wszedł by do sejmu, trzeba brać pod uwagę również poparcie dla całej partii i ordynacje wyborczą. Co do wyników we Wrocławiu - to gratuluje Panu JKM ale niestety jak na tej rangi polityka wynic wcale nie jest imponujacy. Warto przypomnieć,że w wyborach w 2001 podobny jak Pan JKM wynik miał dr Marek Ciesielczyk w miescie ok. 13.500 głosów a w okregu 44.000 głosów.(źródło www.uczciwosc.org.pl) Pozdrawiam serdecznie :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2004) Jakub Kwaśny :
Porównajmy także wielkośc miast i range obu polityków :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2004) eryk :
ale pan kwaśny sieje nienawiścią do UPRu i kolibra, niepodoba mi się to..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2004) Sondaż na próbie 60 000 :
Po opuszczeniu fotela senatorskiego przez kandydata SLD-UP, wybory uzupełniające dały następujący wynik: 1)Stanisław Huskowski (PO PiS) 14,506 - 24,3% 2) Janusz Korwin Mikke (UPR) 10,782 - 18,8% 3) Władysław Frasyniuk (UW) 8,797 - 14,35% 4) Jan Rymarczyk (SLD-UP) 6,757 11,35% 5) Artur Paprota (LPR) 6,140 - 10,29% 6) Emil Antoniszyn (Samoobrona) 4,486 - 7,52% 7) Marek Celejewski (RK-N) 3,489 - 5,85% 8) Krzysztof Wronecki 2,223 3,72% 9) Jacek Bąbka 1,265 10) Stanisław Czerwiński (PSL) 1,180 - Kandydat UPR wygrał z legendą wrocławskiej Solidarności - W. Frasyniukiem, - Kandydat UPR wygrał z kandydatem SLD-UP, - Kandydat UPR wygrał wysoko z wszystkimi innymi pupilami sondażowni. =) ============ W.Popiela www.upr.pl

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2004) Dominik P :
Rany, juz kazdy z miejsc 2,3,4 bylby lepszy niz Staszek.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2004) wijak :
Od lat głosuję na UPR i nie mam powodu do tego, żeby chieć się przydobać reprezentantom jakichś czerwonych, rózowych czy czarnych. Ale... też uwazam , żze Korwin zaliczył w sumie niezby dobry wynik. Osobiście bardzo liczyłem na ":awans" do Senatu. Kompletnie więc nie rozumiem tego entuzjazmu, p. Wojtku. Jeśli przy 6 % frekwencji i przy pełnej mobilizacji świadomego przecież konserwatywno-liberalnego elektoratu nie udało się wejść p. Januszowi teraz do Senatu to już chyba lepiej, żeby sobie Szacowny Pan JKM dał spokój z jakimikolwiek wyborami. Mnie to przygnębiło. 10 tysięcy sensownych dorosłych w 700 tys. mieście to naprawdę za mało,zeby coklwiek ruszyć z posad ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2004) Gen-Sek :
Które to byłoby miejsce JKM gdyby do wyborów poszło np. 40 % wyborców we Wrocławiu ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Święta Joanna D`arc była sama, miała 18 czy 19 lat i ruszyła całą Francję, od wielu lat będącą pod angielskim trzewikiem. Gdy do wyborów poszło ostatnio w zwyklych wyborach wiecej osob, w czasach gdy ludzie jeszcze wierzyli czerwonym, kandydat UPR otrzymal okolo 110 000 głosów i był 4. Tuż za "podium", ktore premiowalo wejsciem do Senatu. Obecnie, kandydat partii rządzącej ktora 2 lata temu miala w sondazach 45 % dostal 11% i 6 tys glosow w 700 000 miesice, kandydat Samoobrony dostał 7 % i 4 tys w 700 000 miescie. Wspolny kandydat PO i PiS (mających w sondazach podawanych co 2 dni w TV okolo 40%) forowany przez media, dostał 14 tys na 700 000 glosow i 24%. Tymczasem kandydat niePOWAŻNEJ, nieDOCENIANEJ, nieZAUWAŻANEJ w sondażach partii Unii Polityki Realnej, popierany przez Stowarzyszenie KoLiber, popierany przez Forum Polskie, popierany przez "Ruch Obrony Bezrobotnych", popierany przez OZZLekarzy, popierany przez 18,8 % sposrod tych ludzi, ktorzy oddali glos - miał 2 miejsce. Tylko i AŻ. Jeśli ktoś chce nam pomoc. Zapraszamy. Szczegóły na www.upr.pl

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2004) Jakub Kwaśny :
Porównywanie JKM czy nawet UPR z Joanna D'arc no jest tu troszke nie na miejscu a nawet trochę zabawne. Eryku mylisz się ja nie pałam nienawiścią do UPR i Kolibra, wrecz przeciwnie mam szacunek dla ich pracy i wytrwałości jaki pomimo tak miernych wyników w sondażach i wyborach nie tracą wiary i dzialają w imie swych ideałów i wyznawanych wartości. I mimo ze wiekszych efektów (takich makro~ :P) ich praca nie przynosi, mają oni satysfakcję z tego co robią i chwała im za to. Co do tego co wczesniej napisałem , hmm jak na tej klasy polityka wynik nie był zadowalający. Pozdrawiam i zycze wszystkim duzo wytrwałości i pogody ducha :)))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2004) eryk :
pozdrownienia dla SLD, ciekawe czy się dostaną do PE!? już predzej UPR czy UW!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-03-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Kto wie, czy jeszcze tym senatorem nie zostanę - J.Korwin-Mikke o wyborach we Wrocławiu. Nagranie TV http://mazowsze.k-raj.com.pl/s erwis/pl/tvasme2.shtml )

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-03-2004) Edi :
pan popiela w przeciwieństwie do pana kwaśne więcej myśli i obserwuje rzeczywistość i wyciąga trafniejsze wnioski

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-04-2004) Tom :
Dość złudzeń drogi panie Wojciechu. W sposób demokratyczny UPR nigdy do władzy nie dojdzie. To ,,swołeczeństwo" jest na poziomie umysłowym 6-cio letniego dziecka, nie jest zdolne do jakichkolwiek przemyśleń ekonomiczno-politycznych. Jedyną nadzieją jest to że po kilku latach rządów Andrzeja Bin Leppera jakiś pułkownik, bądź generał przejmie władzę i zrobi porządek na Chilijski sposób. Na pana miejscu już korespondowałbym z pułkownikiem Polko.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-04-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Jestem po SPR w Wyższej Szkole Oficerskiej... Znam własciwych oficerów. =) My to gadu gadu (jeden poseł z PO mówił zawsze że się "nie da"), a tu na Słowacji... http://www.rzeczpospolita.pl/g azeta/wydanie_040402/ekonomia/ ekonomia_a_21.html Wczoraj słowackie Ministerstwo Finansów poinformowało, że po raz pierwszy w historii niepodległej Słowacji udało się osiągnąć nadwyżkę budżetową. Tak korzystnego rozwoju sytuacji nie oczekiwali nawet najwięksi optymiści... UPR zrobi to samo, tylko że "bardziej"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-04-2004) hip :
nie zawsze to co "bardziej" jest lepiej!! Próbował ktoś bardziej się ogolić??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-04-2004) Mach4 :
Tak Gilette mach 4 :D

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-04-2004) WP www.upr.pl :
To prawda, nie zawsze "bardziej" znaczy lepiej, ale "bardziej" w połączeniu ze słowem ze zdania poprzedniego - korzystny, daje razem "bardzieje korzystny", a to od zawsze znaczyło lepiej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-04-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Jak mawiał założyciel UPR - śp. Stefan Kisielewski: "socjalizm to ustrój w którym bohatersko pokonuje się trudności nie znane w żadnym innym ustroju"... Fakt, że SLD się rozpadła, z czego wiele osób czerpie jakąś dziwną satysfakcję, jest takim samym powodem do radości jak informacja, że rozleciał się gang i będziemy mieli teraz do czynienia z dwiema bandami, które będą się wprawdzie trochę zwalczać, ale jednocześnie związane są tak zwanym przemożnym interesem i w obliczu zagrożenia z pewnością znów zewrą szeregi. Czy to jest SLD, SdPl czy jeszcze jakaś inna etykieta, to nie ma znaczenia, bo to są ciągle ci sami ludzie, z jednakową przeszłością, z jednakową mentalnością, z takim samym rozumieniem zadań i celów polityki i z takim samym stosunkiem do własnej w tej polityce obecności. http://dzis.dziennik.krakow.pl /?2004/04.02/Magazyn/221/23.ht ml

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-04-2004) reksio :
Wczoraj w "sprawie dla reportera" p.Jaworowicz poruszała temat wykańczania przez Biedronkę swoich dostawców, przez nie płacenie za towar i usługi, przez fikcyjne faktury za usługi reklamowe na rzecz dostawców i parę innych technik. I trudno się dziwić, że mają takie tanie produkty w marketach, skoro za nie nie płacą dostawcom, a ci bankrutują i zwalniają swoich pracowników. Przy okazji okazało się, że Niemcy mają swoje markety, francuzi swoje, hiszpanie swoje, portugalczycy swoje, tylko Polska ma ich markety.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-04-2004) WP :
Wystarczy by polscy klienci NIE KUPOWALI w tych sklepach. Rozumiem, ze nie bedziemy zmuszali ludzi do kupowania w pewnych sklepach, albo zakazywali, tak jak nie bedziemy zakazywali sprzedawac do sklepow swoich towarow. Oczywiscie, gdy ktos nie placi za towar - podlega sądowi. A czemu każdy rząd w "wolnej Polsce" traktowal sądy tak jak traktował... zaś parlament tworzył takie prawa... to już inna (powiązana) historia. Zagadka: która z partii nie podpisałaby się pod TYM programem i jakiej partii to program? Państwo pomaga znaleźć mieszkanie, przyznawać się będzie dodatki rodzinne, pożyczki małżeńskie i zasiłki rodzinne oraz ulgi podatkowe. Nowożeńcy otrzymywać będąi (...) kredyt w bonach towarowych, i na każde kolejne dziecko (...) kredytu. Sto rat kredytu oprocentowanych: 3% – gdy pracują oboje rodzice, 1% – gdy pracuje tylko mężczyzna. Za każde dziecko redukować się będzie (...) % długu. (...) Rodzice otrzymywali podstawowy, jednorazowy zasiłek rodzinny (...) Ubogim rodzinom z dziećmi przyzna się subsydia na meble, sprzęt domowy i ubranie. Subsydia nie będą mogły być większe niż (...) na rodzinę. Skuteczność pomocy ocenia się na 90%. Odpowiedz na pytanie drugie: http://www.opcja.pop.pl/numer2 8/28bod.html Odpowiedz na pytanie 1- sze, pozostawiam Czytelnikom.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-04-2004) reksio :
No to proszę się sądzić w Polsce. ITT padło, Optimusowi jakoś udało się wytrwać, a ile jest firm, które padły, gdyż nie miały na tyle szczęścia i środków, aby czekać na zakończenie procesu kilka lat i odzyskanie pieniędzy?? Ten przykład, jest przykładem, kiedy tzw. rynek wykłada się, gdyż klienci supermarkety, bo tanio, tam jest tanio, bo nie płacą dostawcom, dostawcy padają, rośnie bezrobocie. A towar zawsze można sprowadzić od dostawców z zagranicy. Przy okazji pieniądze klientów są wysysane z danego obszaru i przesyłane do Portugali, Niemiec, Francji i tam dalej pracują, a nie tutaj na miejscu. I maszynka Polskiej biedy się kręci.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-04-2004) WP :
"reksio" ma racje, ale... pojawily sie tez 'gospodarcze zabobony', ktore wyjasnie wieczorem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-04-2004) W. Popiela www.upr.pl :
Wydaje mi sie, ze czasami warto wzorem pacholąt zadawać sobie pytanie DLACZGO? - można wówczas zblizyć sie do prawdy. Czy rynek wyklada się? Rynek działa. Wykłada się chore państwo - z marnym sądownictwem, złymi prawami itd. A co na rynku? Na rynku wszystko normalnie. Niskie ceny przyciągają konsumentów. Ten zdrowy odruch zapewnia to, ze kto oferuje towar podobnej jakości zbyt drogo [nie potrafi wytrwarzać oszczedniej, lub jest zbyt zachłanny], ten albo obniża ceny, albo bankrutuje, czyli nie bedąc zaakceptowanym przez konsumentów - odchodzi z gry o względy klienta. Proponuję nie rozważać mechanizmów rynkowych na przykladzie patologii, ponieważ może nas do zaprowadzić w slepą uliczkę. Zlodzieje zawsze będą istnieć, ale gospodarki panstw bogatych nie urosły na kradzieży W sklepach sprzedających dużo towaru, albo w sieci sklepow jest taniej poniewaz koszty rozkladają sie na tysiace towarow. Dzieki czemu jednostkowe koszty sa niskie w porownaniu z kosztem [podobnym] przy dostarczaniu kilku sztuk do jednego miejsca sprzedazy. Stąd też sklepy duze i sieci oferuja towary taniej - przez co mają masę biedniejszych klientow zostawiajacych masę... pieniedzy. Siec Wal-Mart moze byc tu niezlym przykladem. Podobnie sieć A&P która zarabiala kilka centów na 1$, ale obracała tym 1$ trzydziestokrotnie w ciagu roku. Itd.. Polecam znakomitą, wlasnie wydaną w Polsce, ksiazkę "Ekonomia dla każdego: Thomas`a Sowella [wyd. Fijor Publishing] Czy mamy przedsiebiorstwa za bandy idiotow? Jesli wspolpraca z duzymi sklepami jest tak zla - skad w tych sklepach towar? Przeciez nikt by im nie sprzedawal. A jednak... czasem biją sie by moc sprzedawac. Jedni dostawcy padają, inni rosną. Zas bezrobocie rosnie z uwagi na monstrualne podatki a nie na zalegle platnosci. ( choc i to tez sie trafia). W USA podatki sa o 50% nizsze niz w UE i bezrobocie też jest o polowe nizsze. W USA jest po prostu wieksza wolnosc - a zagospodarowana wolnosc daje rozwoj. Skrepowanie gospodarki az do konca daje Koree Pln - dno dna. "A towar zawsze można sprowadzić od dostawców z zagranicy." - gdyby sklepy te okradaly dostawcow, to sprowadzajac towar zza granicy okradalyby innych, nie placąc im... prawda? Wierzy Pan w to? Co do wysysania, bo to ciekawy temat. Co to znaczy, ze pieniadze sa wysysane z Polski i przesylane do Niemiec, Portugalii i Francji gdzxie pracują...? Tu ciekawe są 2 sprawy. Pierwsza - dlaczego pracują tam, a nie tu? Dlatego ze tam musza byc nizsze podatki, inaczej nikt normalny nie placilby wiecej niz musi. Sprawa druga...... czy to wysysanie to prawda? Jak to sie odbywa? Zalozmy, Chinczyk ma siec sklepow w Polsce. Polacy u niego kupuja tanie towary. Dostaja TOWAR za papierki. Na papierkach narysowany jest polski krol, i za te papierki mozna kupowac tylko w Polsce. Po co Chinczykowi takie papierki w Chinach, w USA, w Danii? PO NIC. Tam są bez wartosci. Tak wiec wysysanie dla wysysania NIE MA SENSU. Ale Chinczyk jest sprytny - idzie do kantoru i kupuje za zlotowki, ktore ma od Polakow worek yuanów po czym jedzie do Chin i tam owe yuany "pracują" - np wytwarzaja nową partię majtek dla Polek. Ale....... skąd yuany wziely sie w kantorze, w ktorym teraz są zlotowki? Oto jakis INNY Chinczyk przywiozl do Polski yuany - chcąc by tu pracowaly - ale przekonawszy sie, ze tu nie pracują yuany tylko zlotowki - kupil w kantorze zlotowki a zostawił yuany. To samo dzieje sie z euro itd. Tak wiec wyssanie z Polski zlotowek - nie liczac kradziezy - dla gospodarki znaczy niewiele. poniewaz owo wyssanie oznacza w gospodarce WYMIANE - i to rownoważną wynianę. Skad wiemy ze byla rownowazna? Poniewaz nastąpila DOBROWOLNIE w handlu i uslugach. I maszynka bogactwa sie kręci. Bogactwa, poniewaz - prosze spojrzec- skad sie bierze dobrobyt? Nie z duzej ilosci papierkow [banknotow] tylko z tego, ze sie kręcą! Z obrotu. By sie przekonac zrobmy eksperyment: mamy 1 banktnot w calym miejscie. Mozemy sie wynieniac uslugami - ja cie uczeszę, ty naucz mnie pisac, ja wymyję ci okna, ty mi zasadz ziemniaki itd. Jesli mamy pieniadz, mozemy nie wymieniac sie towarem/pracą tylko ich rownowartoscia - pieniadzem. I teraz - im szybciej ta 100 zl [moze podzielona na sto 1 złotowek ] krązy po miesice, tym wiecej jest zrobione, kupione itd. I to samo jest w skepach, duzych i malych. Zas klienci decydują portfelami czy popierają ten sklep czy tamten, czy glosuja pieniedzmi na tą czy tamtą obsługę itd... Długo to "odczynianie" trwało, ale czasem warto podrążyć temat, by fałszywe poglądy nie przesłaniały prawdziwego swiata.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-04-2004) reksio :
To wysysanie znaczy tyle samo, co zwiększenie rezerw obowiązkowych w bankach. Gdyby rezerwy wynosiły 100%, wtedy obracalibyśmy na rynku tylko taką ilością pieniędzy, jaka została wydrukowana. Na szczęście te rezerwy wynoszą 4%, więc obracamy kwotami 25razy większymi. Jeśli takie sieci wytransferują za granicę 1% tych wydrukowanych pieniędzy, to tak jakby rezerwy obowiązkowe wzrosły o 1%. Ma to taki efekt, że na rynku możemy obracać już nie 25 krotnością, ale 20 krotnością (ubytek o 5 krotności pieniędzy wydrukowanych). Więc jest się nad czym dobrze zastanowić. Przy okazji Polska, podobnie jak każdy inny kraj zaciąga kredyty zagraniczne, aby była możliwa współpraca międzynarodowa.Wysysanie pieniędzy przez supermarkety powoduje wzrost deficytu w handlu zagranicznym i konieczność dalszego zaciągania kredytów, które jednak w przyszłości będziemy musieli spłacić z odsetkami. A przykład z USA jest pomyłką, gdyż tam działają głównie amerykańskie sieci.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-04-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Coz, mozna oczywiscie posterzegać handel kryteriami narodowosciowymi - panstwowymi, ale nie ma to znaczenia dla istoty procesow ekonomicznych. Czy siec jest amerykanska, chinska, rosyjska czy polska musi miec klientow i dostawcow. O pieniądzach chyba sie nie zrozumielismy - pytanie brzmi - PO CO sieci maja wywozic za granice zlotówki? By tapetowac pokoje? Co do ilosci pieniedzy ktorymi mozemy obracac - gdyby Panska teza byla prawdziwa, wszystkie klopoty w kraju rozwiązywałyby drukarnie pieniedzy. Tak jednak nie jest. Rezerwy w bankach oznaczają jedynie, ze pieniądz jest droższy. To może nie jest łatwo namacalne, ale jesliby nagle zniknelo z runku 90% banknotow, to po chwili kupujacy i sprzedajacy stwierdziliby, że ceny tez musza proporcjonalnie zmienic sie [zmalec nominalnie] o 90%. Najlepszym tego dowodem jest demonimacja. Skreslilismy 4 zera. Tak samo, żadnym - w dluzszym niz 1 dzien okresie - skutkiem pozytywnym dla gospodarki nie bedzie dopisanie do każdego banknotu zera. Sprzedawcy też dopiszą to zero do cen. Ceny są tylko informacją. Podobnie jak ziemniaki i kiwi. Gdyby podaż kiwi była taka jak ziemniakow, wowczas i kiwi bylyby po 40 gr/kg. Deficyt w handlu zagranicznym to - niestety - kolejny zabobon. Po pierwsze, warto sprecyzowac o jakim deficycie mowimy, ale oglnie rzecz biorac, jesli osoby- firmy z obszaru Polski w danym roku importują wiecej niz wysylają, to oznacza, ze w Polsce mamy wiecej towarow niz wyslalismy. Czy to zle? Jesli chodzi zas o papierki ktorymi placimy, to by kupic wiecej, trzeba z reguly wiecej pieniedzy. Skad je wziac? Z handlu. TRzeba im cos sprzedac. OCzywiscie czasem zly rząd bierze kredyty [duuuuuuuuzo] albo sprzedaje obligacje [czyli tez bierze kredyty] - oznacza to tylko [niestety] zycie na koszt przyszlych pokolen. One beda musialy to splacic - czyli beda musialy miec te dolary/euro. Czyli beda musialy sprzedac towary by miec te papierki. I bilans sie wyrowna. - Wspolpraca miedzynarodowa nie jest zalezna od zaciagania przez urzednikow panstwowych kredytow na koszt podatnikow. To jakis czarny zabobon. I jeszcze cos - wystarczy w Polsce obnizyc podatki i te "wstretne" supermarkety, w ktorych ludzie chca kupowac [ chyba im po bolszewicku nie zakażemy robic zakupow tam, gdzie chcą?] nie beda zabiraly zyskow z Polski tylko beda reinwestowaly na terenie o niskich podatkach [potencjalnie wyzszym zysku]. I jeszcze cos - najwazniejszego - wyczuwam, moze blednie, w Panskiej opinii pokuse decydowania [przez kogo?!] o tym kto co ma zrobic ze swoimi pieniedzmi. [w tym przypadku, co sklepy maja zrobic ze swoimi zyskami]. Ja rozumiem, ze po PRLu niewolnictwo nadal budzi sentymenty, ale ... to bardzo niebezpieczna sciezka, prowadzaca do biedy i zacofania gospodarczego. Prosze spojrzec, o ile Pan pracuje, III RP zabiera Panu pod przymusem 50% pieniedzy jako ZUS, 19% podatku dochodowego, 22 % VAT w niemal kazdym zakupowanym towarze, potezne akcyzy [70%!] w paliwie, alkoholu (nawet 90%), papierowach, gazie samochodowym i innych. Do tego rozne przymusowe skladki, ubezpieczenia itd. Eksperci z Centrum im.Adama Smitha okreslili ze rodzina pracownikow najemnych oddaje biurokracji, ktora - jak Pan z supermarketami - twierdzi, ze wie lepiej co ludzie maja zrobic ze swoimi pieniedzmi, okolo 80-85% pieniedzy! Niewolnik w Rzymie oddawać mial 90% zarobionych pieniedzy, ale jego pan zapiewial mu lekarza, jedzenie i dach nad glową... Dlatego UPR postuluje likwidacje korpucjogennego i powodujacego wtracanie sie biurokracji w nasze życie podatku dochodowego i powrot do normalnosci w kosztach funkcjonowania panstwa tak, by odwrocic proporcje - oddawac panstwu nie 80, tylko 20% na wojsko, policje, sądy, polityke zagraniczna i niezbedna administracje. Inaczej biurokracja nas pożre, zaś kraj - jak Pan slusznie zauwazyl - bedzie sie zadluzal az nikt juz nie bedzie nam chcial pozyczyc grosza. Ale winne temu nie sa sklepy. Chocby z tego powody, ze jesli Pan ma 200 zl i zamiast wydac w drozszym sklepie 200 zl wyda pan 100 zł, to drugie 100 zl mozemy wydac u szewca, u mechanika, u nauczycieki włoskiego itp. Raz jeszcze polecam "Ekonomię dla każdego" Tomasza Sowella. Zdaje sie, ze "KoLiber" ma to w bibliotece.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-04-2004) WP www.upr.pl :
Suplement: 2.4.Waszyngton (PAP) - Ceny benzyny w USA osiągnęły rekordowo wysoki poziom 1,76 dolara za galon (1 galon - 3,75 litra), Jest to najwyższa w historii cena benzyny, chociaż tylko w liczbach absolutnych, bo po uwzględnieniu inflacji rekord padł w 1981 roku, kiedy kosztowała ona prawie 3 dolary za galon (według obecnej wartości dolara) Wg dziesiejszego kursu, galon kosztuje 6,77 zł. Czyli 1 litr benzyny w USA (z podatkami) kosztuje 1,8 zł/litr. W Polsce (z podatkami), gdzie ludzie zarabiają 10 razy mniej - 1 litr kosztuje prawie 3,8 zł. Mielismy szanse wybrac model amerykanski ze strasznie drogą benzyną po 1,8 zł i mogel UE z benzyną po 4 zł. (Dwa razy wyższe podatki, dwa razy wyższe bezrobocie). Jak długo jeszcze będziemy brnąć w eurosocjalizm?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-04-2004) Alex :
Tylko ze tam jest duzo wiecej aut ( 4 osobowa rodzina ma 4 samochody niekiedy nawet wiecej) i za kazde auto placi sie odpowiedni podatek ( mozna to nazwac winietkami stykierami czy jeszcze inaczej) i do tego autostrady ktorymi jezdzi mnustwo samochodow sa platne. Prosta zasada jesli po ulicach jezdzi milion samochodow to koszt utrzymania takiej autostrady czy drog rozchodzi sie na milion samochodow a jak jezdzi przykladowo sto tysiecy to rozklada sie na sto tysiecy i jest relatywnie wyzszy. Dlatego porownania W.P. sa niestety nie adekwatne do sytuacji w Polsce. Naiwne jest porownywanie gospodarki Polskiej z jej mentalnoscia i "tradycjami socjalistycznymi" a kompletnie kapitalistyczna tworzaona od wieków gospodarka amerykanska, w ktorej opieka socjalna jest ograniczona do minimum, opieka medyczna cholernie droga. Nie kwestionuje zasadnosci wprowadzonych tam rozwiazan , tylko zeby takie rozwiazania jak tam mogly spelnic swoja role, musi byc spelniony rowniez szereg innych czynników. Napewno w kraju takim jak Polska dochodzenie badz nawet proba wprowadzania rozwiazan amerykanskich skonczyla by sie fiaskiem! Na tym etapie. Glowny czynnik to mentalnosc Polaków (homo sovieticus) i przyzwyczajenie do opiekunczej roli panstwa. Zapowiadanie rewolucji w stylu jakim prezentuje W.P. jest czystym brakiem wiedzy nt. ekonomiczne, bo procz ksiazkowych definicji istnieje cos w rodzaju sytuacji gospodarczej , mentalnosci i szeregu innych czynników.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-04-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Wydaje mi sie, ze myli Pan skutki z przyczynami. Co do rozwiązan amerykanskich - oczywiscie podatki amerykanskie są za wysokie na warunki Polskie. Trzeba zgodnie z sugestiami prof. Miltona Friedmana wprowadzic zasady i podatki jakiby byly w krajach obecnie bogatych, gdyb byly tak biedne jak Polska obecnie. Nawet najdalszą podroz nalezy zaczac od pierwszego kroku. Umacnianie socjalizmy i ogromne podatki z pewnoscia nie sluza wyrwaniu Polaków z zaklętego kręgu niemożności. Co do epitetów - jeśli Szanowny Alex znajdzie w sobie dość odawgi, by pokonać skrywanie się za pseudonimem - będzie mozna rozmawiać. Co do "mentalnosci" itd. Zwracam uwage, ze w latach 1990-1992 powstalo w Polsce okolo 2 000 000 firm. Zaraz po PRLu. Tysiace Polakow wyjezdza do USA i innych krajow - nie maja tam żadnych "zabezpieczeń" i ... udaje im sie. Dlaczego pozbawiac tych szans Polaków. Tylko dlatego, ze złodziejski establiszment chce powtarzać, że mamy inną mentalność, że "na pewno" proba wprowadzenia normalnosci skonczy sie fiaskiem itd, itp? Na ktorym etapie mozna wprowadzac rozwiązania amerykanskie? Gdy juz będą funkcjonowały? Co do wiedzy ekonomicznej - z pewnością posiada Pan ogromną i ze skromności ukrywa Pan swoje nazwisko, ale widzi Pan, tak się sklada, ze niezaleznie ile w USA jest auto, poziom podatków ogolem w USA jest 50% niższy niż w obszarze UE. W efekcie i bezrobocie i rozwoj [ w latach 1994-2002 obszar USA mial przyrost PKB okolo 60%, obszar UE 8 % ] jest znacznie wiekszy. Oczywiście można nadal wmawiac Polakom - oddajcie nam 80% waszych pieniedzy (wezmiemy je podatkowym przymusem) ,a zrobimy Wam dobrze, jak dotychczas.... - ale UPR (ciągle jeszcze można, jak długo?) woli mowic - pieniądze przez Was zarobione są Wasze. Panstwo ma Was chronic, a nie okradac poprzez swoją biurokrację. Bogaćcie się, troszczcie o rodziny i o Polskę, a w razie potrzeby bądzcie gotowi oddac za nią życie!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-04-2004) wolny słuchacz b :
PANIE ALEX ALE W USA JEST OWIELE WIĘCEJ AUTOSTRAD CHOCIAŻBY PROCENTOWO NIŻ W POLSCE

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-04-2004) paco? :
miller,hausner,hubner co to za nazwiska?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-04-2004) gandolf :
Mentalność jest eufemizmem bezradności. W końcu który polityk powie szczerze: nie mam pojęcia co należy zrobić, a jestem politykiem, bo można nieźle kieszenie sobie wypchać. Lepsze jest użycie równoważnego zwrotu: mentalność społeczeństwa jest taka, że wszelkie NASZE działania, które mogłyby zapewnić wszystkim dobrobyt kończą się fiaskiem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-04-2004) reksio :
Przekładanie rozwiązań Amerykańskich na warunki Polskie będzie co najmniej trudne, choćby z powodu różnych założeń prawa. Tam jest precedensowe, u nas stanowione. Oczywiście w obu wypadkach nie są to idealne przypadki, gdyż również w USA mają stanowioną konstytucję, tak jak w Polsce wyroki NSA mogą pełnić rolę określonej wykładni. Niemniej są to dwa różne bieguny. I już na poziomie prawa ujawnia się silnie scentralizowany system zarządzania. Czego najlepszym przykładem jest interpretacja ministra finansów dotycząca podatku VAT, który wg. niego nie stanowi przychodu, a do tej pory zawsze i wszędzie stanowił. Teraz nie może, gdyż w przypadku umów o dzieło i zlecenia, podatnik musiałby zapłacić podatek dochodowy od zapłaconego podatku VAT. Gdyby podatnik przyjął taką linię obrony, zostałby przez każdego urzędnika skarbówki zwyczajnie wyśmiany. Minister jednak wydał rozkaz: urzędniku schowaj uśmiech!!! Więc już nikt nie będzie się w urzędzie śmiał, choć na pewno będzie mu wesoło.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-04-2004) WP :
1 maja wkrotce! PO z SLD beda imprezowac juz od 30 kwietnia. A podatnicy będą płacic. Europa zna te zabawy od dawna. NSDAP i SS stawały się dla rzesz proletariackich możliwością zrobienia kariery i poprawienia statusu społecznego. Wykształcenie przestawało być warunkiem kariery. Z tej okazji poprawy statusu skorzystało przeszło 1 mln osób. W 1939 roku władze przyznały stypendia 4 mln osób za współzawodnictwo pracy. W imię równości upowszechniano dobra konsumpcyjne. By zamanifestować robotniczy i socjalistyczny charakter NSDAP, najważniejszym świętem państwowym zostało uznane święto pracy. Pierwszego maja pochody pod czerwonymi flagami ze swastyką kończyły się majówkami. Stan Żywicieli Rzeszy, drugi po robotnikach fundament sojuszu robotniczo-chłopskiego, miał swoje święto podczas dożynek. Po zmianie szyldów mamy deja vu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-04-2004) DOM :
Zrezygnowac ze wszystkich świat! Wszyscy wąsaci golic sie! Bo to przypomina Hitlera, istne deja vu! paranoja...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-04-2004) Alex :
No tak najlepiej wprowadzmy w Polsce rozwiazania amerykanskie i od razu po 2 latach bedziemy wszyscy gadać po angielsku, wszystko bedzie swietne tak jak tam. Moze i tak przyjada do nas robic interesy a Polak tak jak tam w stanach bedzie tylko sprzatał! Gratuluje WP pomysłu. Skoro Panu tak tu zle prosze isc po Wize.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-04-2004) reksio :
ND, powołując się na raport watykańskiej Komisji Ekonomicznej, podkreśla znaczny negatywny wpływ hipermarketów na lokalne rynki pracy. Jedno miejsce pracy w takim obiekcie oznacza likwidację w handlu, lokalnych usługach i drobnym przemyśle od 7 do 8 miejsc pracy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-04-2004) W.Popiela ww.upr.pl :
Pragnę przypomnieć, że nikt inny tylko tow. Oleksy wzywał władze miast do uczczenia 1 maja tak, by pozostało datą historyczną itd. Taki zbieg okoliczności, ze zarowno Sovieci jak i hitlerowcy będąc socjalistami tez poważali sobie ten dzień. Ponoć wolna III RP przez 15 lat nie zdołała znieść tego "święta", a teraz (przytłaczająca większość rządów krajów UE to rządy socjalistycznych partii) zyska ono nowy szyld. Co do wizy - w kieszeni. Co zaśtyczy się UE i jej wolnosci i konkurencji to po bananach, porzyszła kolej na ...tekstylia. W najbliższych tygodniach Komisja Europejska będzie przyjmowała od tzw. przedsiębiorców tradycyjnych zapotrzebowanie na limity ilościowe dotyczące towarów tekstylnych i odzieżowych objętych procedurą tzw. uszlachetniania biernego. Limity te będą obowiązywały polskie firmy od 1 maja. Za przedsiębiorców tradycyjnych przepisy unijne uznają tych, którzy w jednym z dwóch ostatnich lat przed akcesją (2002 albo 2003) zajmowali się tzw. uszlachetnianiem biernym towarów tekstylnych lub odzieżowych. Zapotrzebowanie złożone przez takich przedsiębiorców nie może przekroczyć liczby wyrobów objętych procedurą uszlachetniania biernego w jednym ze wspomnianych dwóch lat. Komisja będzie następnie wyznaczała limit tekstyliów sprowadzanych do uszlachetnienia, np. z Chin, a podstawą będą właśnie zapotrzebowania zgłoszone przez firmy z państw członkowskich. Nasi przedsiębiorcy mogą złożyć do 13 kwietnia 2004 r. zapotrzebowanie w Departamencie Administrowania Obrotem Ministerstwa Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej. Należy podać ogólną liczbę mkw. towarów z podziałem na kategorie towarowe oraz wymienić kraje, z których mają być przywożone. Trzeba dołączyć pismo przewodnie z informacjami dotyczącymi wszelkich danych teleadresowych zgłaszającego. O objęcie towarów tekstylnych i odzieżowych procedurą uszlachetnienia biernego po 1 maja 2004 r. będą mogły ubiegać się tylko te firmy, które: - wytwarzają wyroby podobne i charakteryzują się tym samym stopniem przetworzenia co tzw. produkty kompensacyjne, których dotyczy wniosek o objęcie procedurą uszlachetnienia biernego, - wykonują w swojej fabryce główne procesy produkcyjne (przynajmniej szycie i składanie) lub roboty dziewiarskie, jeśli w grę wchodzi w pełni wymodelowana odzież uzyskana z przędzy. Limity ilościowe do uszlachetnienia biernego można będzie znaleźć w "Ogłoszeniu w sprawie zasad importu wyrobów tekstylnych na obszar UE po 1 maja 2004 r.", dostępnym na stronie internetowej MGPiPS (www.mg.gov.pl) w serwisie "Gospodarka" w dziale "Komunikaty". Mbr> Wielkości niezarezerwowane dla przedsiębiorców tradycyjnych będą mogły być wykorzystane przez inne firmy, czyli takie, które ani w 2002 r., ani w 2003 r. nie obejmowały towarów tekstylnych lub odzieżowych procedurą uszlachetnienia biernego. W tym wypadku limity będą rozdysponowane według zasady kto pierwszy, ten lepszy. Tłumacząc na język polski - chodzi o to, by konkurencja (obniżka cen dla konkumentów) nie została dopuszczona.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-04-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Co do ND itp, zwracam uwage, ze w USA powstalo TYSIACE supermarketow i niektore male sklepy z BRAKU klientow [ktorym, przypominam, chyba nie zabronimy kupowac gdzie chcą] zostaly zamkniete. I ...bezrobocie w USA wynosi 4-5%. Warto wiec nie poszukiwac szatana w duzych sklepach, tylko zwiekszyc wolnosc gospodarowania, a bezrobocie niemal zniknie. Bo biurokracja a nie sklepy są przyczyną bezrobocia. Na tej samej zasadzie watykanska KE moze - i to tez bedzie prawda - powiedziec, ze jeden kombajn weglowy oznacza utrate pracy przez 9-15 górnikow. I np jacys nieszczesnicy w polskiej kopalni przykuli sie łancuchami pod ziemią, w protescie przeciw kombajnom. Czy zakazemy produkcji kombajnow? Siekier? (mozna drzewa powalac kijami), samochodow? (lektykę musi nieść co najmniej 4 pracownikow!) Itp itp. Watykanska komisja napisala prawde, ale dla sprawy jest to tylko DROBNY WYCINEK. Na gospodarke trzeba patrzec jak na calosc - inaczej wnioski będą błędne. Przy okazji - czy w Tarnowie dla sklepo przy ...np Klikowskiej/PCK zagrozeniem jest Hypernowa czy... kolejne 2 male sklepy w kamienicy obok??? Co na to ND? Obawiam sie, ze gdyby w swoim błądzeniu byli konsekwentni, to wrocimy do PRL, gdzie komuch wyznaczał ile ma być w danej dzielnicy/ulicy szewców, sklepow spozywczych, z ubraniami, ile barów itd. Tego chcemy? My, w UPR, nie chcemy! Chcemy by decydowali Klienci - swoimi pieniedzmi. Tam gdzie wydają - te firmy maja zysk i dzialają. Kto nie ma klientow, kogo klienci nie darza zaufaniem - ten nie sprzedaje, bo nie bedzie dokładał do interesu. Czy to aż tak wielkei wymagania? A co do placenia podatkow - po prostu nalezy skonczyc z amoralnym podatkiem dochodowym i zadne superi hiper, a takze małe sklepy nie beda kombinowaly, jak to nie wykazac dochodu... Przypominam tez, ze gminy same dają najpierw rozne "ulgi" [vide strefa ekonomiczna - miasto placi(podatnicy),a firmy sa zwolnione z podatku dla miasta.... ] a pozniej "biadolą" - teraz samorzady będą jeszcze "opiniowac", co jest potencjalną szansą na kolejne łapowki. A mógłby być rynek.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-04-2004) reksio :
A jaki problem dokładać do interesu na jakimś rynku, zarabiając na innych, aby wyciąć konkurentów i później zarabiać na zmonopolizowanym rynku?? Dlatego w takiej Francji, która ocknęła się za późno z 498 tysięcy sklepów zbankrutowało 401 tysięcy. Supermarkety spowodowały, że dochody dla gmin spadły średnio o 33%, czyli 1/3. A w Polsce 90% sieci, to sieci zagraniczne. W USA?? USA jest kolebką hipermarketów, tam niemal wszystkie sieci są amerykańskie, więc porównanie jest nietrafione.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-04-2004) M.Wietrzyk :
Od kiedy zarabia się dokładając? To, że zbankrutowało 400 tys.sklepów jeszcze o niczym nie świadczy. 80% firm bankrutuje w ciągu 5 lat od ich otwarcia. To oznacza tylko tyle, że rynek działa i eliminuje najsłabszych, najmniej konkurencyjnych itp.Druga sprawa to dochody gmin. Cały wic polega na tym aby to nie gmina a jej mieszkańcy mieli zaspokojone potrzeby. Duży budżet oznaczać moze , ze łupi się mieszkanców gminy i przedsiębiorców zdzierajac z nich nadmierne podatki. Nie przejmowałbym się zatem wielkością budżetu w tak zsocjalizowanym państwie jak Francja. Czy nie jest tak, że to ludzie decydują u kogo chcą kupować? Jeżeli tak jest to pozwólmy im dalej kupować tam gdzie chcą i u kogo chcą, a nie tam gdzie władza uzna to za stosowne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-04-2004) reksio :
Od zawsze! Każda działalność wymaga zainwestowania pieniędzy, aby później zarobić. I taką inwestycją mogą być ceny dumpingowe czasowo wprowadzone na danym rynku. A doświadczenia francuskie, niemieckie, jak i amerykańskie pokazują, że po wycięciu konkurencji przez hipermarkety i supermarkety ceny idą w górę. No ale tak to jest, jak na zajęciach z przedsiębiorczości lub ekonomii nie uważa się lub śpi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-04-2004) M.Wietrzyk :
Dobre sobie. Ciekaw jestem jak długo byłby pan w stanie dopłaca do moich zakupów? Czy wtedy też pan powie, że pan zarabia, jeżeli dołoży pan do każdej kupionej przeze mnie rzeczy 10% jej ceny? Nie piszę tutaj o inwestowaniu a o dokładaniu pieniędzy. Zresztą jak pan inwestuje to pan w momencie inwestowania też nie zarabia tylko wydaje.Logicznym też jest, że jeżeli ceny idą w górę to pojawia się coraz więcej chętnych aby skorzystać z tego dobrodziejstwa i uszczknać coś dla siebie. "Wycięcie" konkurencji w tak rozległym rynku jest czymś krótkotrwałym. Nie można w nieskończoność dopłacać do klientów bo się po prostu zbankrutuje. Jeżeli przerywa się dopłacanie to traci się na atrakcyjności. Owszem można uzyskać efekt przywiazania się klientów do danej marki, ale klienci są bezlitośni. Jeżeli pojawi się ktoś kto oferuje lepsze wraunki to pewne jest, że pójdą do tego kogoś robić zakupy. Chce pan po prostu narzucić jak mają być wydawane pieniądze innych. Jeżeli ktoś chce dopłacać to niech dopłaca.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-04-2004) reksio :
Dopłacać można bardzo długo, jeśli ma się zaplecze finansowe, a sieci hipermarketów takie zaplecze mają. Więc żaden dla nich problem sprzedawać produkt za 5% ceny. Zapomina Pan także, że zdobycie klienta jest 8 krotnie droższe niż jego utrzymanie, więc proszę sobie darować opinie, co zrobią klienci, gdy nie zna Pan odpowiedzi na pytanie, skąd mały przedsiębiorca miałby wziąć 8 razy więcej gotówki, aby odzyskać tych klientów, skoro teraz nie ma gotówki na ich utrzymanie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-04-2004) M.Wietrzyk :
Skąd więc lament, że hipermarkety wypompowują pieniądze z Polski? To albo je wypompowują albo wpompowują. Trzeba się na coś zdecydować? Chyba pan żartuje z tym 8 krotnym przebiciem gotówkowym. Mały przedsięborca nie wydaje tyle kasy co duży na pozyskanie klienta bo go po prostu na to nie stać. On pozyskuje klienta w inny tańszy sposób.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-04-2004) reksio :
To może poda Pan ten tańszy sposób?? Jakieś czary wu-du?? Również błędne wnioski wyciąga Pan ze statystyki bankructw firm. Gdyż ludzie średnio po 70latach również odchodzą, ale czy to oznacza, że ubywa ludzi na świecie?? Nie, gdyż w tym samym czasie rodzą się nowi. Tak samo powinno być z firmami. A co stało się we francji? Z 498 tys. sklepów, pozostało 97 tys. (co najwyżej mógł mnie Pan w tym miejscu poprawić, że w tym czasie mogło zbankrutować więcej sklepów niż 401tys., zamiast pisać jakieś statystyki, które mają się do tematu jak pięść do nosa) Co do tego pompowania, którego nie może Pan pojąc, to jaki problem na początku dołożyć (zainwestować) aby później zarabiać?? A piszę to już po raz kolejny w tym temacie i nadal Pan tego nie łapie. Hipermarkety stać na takie działanie, podobnie jak każdego lichwiarza. Niemniej wnoszę, że jest Pan zwolennikiem UE, gdyż przecież ona postąpiła identycznie jak to robią sieci hipermarketów. Wyłożyła trochę kasy na wabika, aby po akcesji sobie to odbić z grubą nawiązką.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-04-2004) M.Wietrzyk :
Widział pan może reklamę telewizyjną osiedlowego zieleniaka? Pewnie nie. Widział pan za to napewno reklamę np. Biedronki. Nie mniej zieleniaki mają nadal klientów czyli jakoś ich pozyskały i utrzymały. Jeżeli byłoby odwrotnie to musiałby dysponować takim samym potencjałem jak supermarkety a tak nie jest. Wniosek jest prosty. Potrafią przyciągnać klienta niższym kosztem.Kompletnie nie do przyjecia jest argument o tym, że powinno powstawać więcej firm we Francji. Tu decyduje opłacalność zas ilość ludzi jest tylko jednym z wielu elementów. Po drugie o ile mi wiadomo Francuzów nie przybywa lawinowo. Co do pompowania i zarabiania. Jeżeli pan wpompuje a potem podniesie ceny to stanie się pan mniej atrakcyjny. Pan rozpatruje sytuację taką, że jest 1 spermarket i zieleniaki, sklepiki itp. Przecież walka toczy się też miedzy supermarketami. Jeżeli zaczną podwyższać ceny to konkurencja ich wykończy. Widzi pan, co do UE ma pan częściowo tylko rację. Podrzuciła na wabika kasę, ale nie prostym ludziom tylko tym którzy decydują o losach państwa. Wabikiem były m.in. posady w UE. Zwabieni zrobili swoje , ale była to decyzja polityczna a nie gospodarcza ( gospodarka jest tu przykrywką). Jeżeli ludzie mieli by "rozpisaną" sytuację tak jak ceny w sklepie to mogliby łatwo wybrać co im odpowiada. Niestety zostali wmanipulowani. Cóż, takie rzeczy zdarzają się także na różnego rodzaju promocjach, kiedy oszołomiony klient płaci nieraz drożej za rzecz, którą normlanie czyli "bez promocji" mógłby kupić w innym miejscu tylko, że w sklepie każdy płaci sam za siebie a w przypadku UE niektórzy będą płacili za innych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-04-2004) reksio :
Panie Wietrzyk, oczywiście można podchodzić do rynku na zasadzie "z pańskiego stołu i pies się okruchami naje", tyle, że dlaczego to Polscy drobni przedsiębiorcy mają być tym psem?? We Francji również nie ma lawinowego ubywania ludzi, natomiast sklepów i owszem. Co do walki między supermarketami, to proszę się o ich walkę nie martwić, gdyż nie ma czegoś takiego, gdyż kolejnym nie opłaca się wchodzić na rynek już podzielony. Gdyż jak mawiał nawet (sic!) K.Marks "Kapitał nie myśli, kapitał liczy." I tym kończę tę dyskusję

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-04-2004) M.Wietrzyk :
Dziwi mnie pańskie sprowadzanie polskich sklepikarzy do roli psa. Moim zdaniem radzą sobie dość dobrze. Na moim osiedlu mimo dużego sklepu i kilku zieleniaków, pojawił się nowy a ostatnio nawet się rozbudował. Jakoś opłacało się wchodzić na "podzielony rynek" nowemu przedsiębiorcy. Co do Francji i generalnie całego tego zamieszania dotyczącego ubywania sklepów. Kiedy pojawiły się samochody i zaczęto je produkować seryjnie pracę straciły całe rzesze ludzi zajmujących się końmi. Czy dla ratowani ich miejsc pracy, zechce pan sprzedać swój samochód i przesiąść się na konia? Samochód jest praktyczniejszy, prawda? Tak samo dzieje się ze sklepami które oferują lepsze warunki - można sie krzywić i grymasić, ale tak jest. Ingerowanie zaś i stawianie zakazów jest dokładnie tym samym czym byłby nakaz przesiadania się kierowców z samochodów na konie. I ja dziekuję za dyskusję ,choć pewnie byłoby jeszcze o czym porozmawiać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-04-2004) W.Popiela :
TV UPR zaprasza! Pan Stanisław MICHALKIEWICZ. http://mazowsz e.k-raj.com.pl/serwis/pl/tvasm e2.shtml

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-04-2004) WP :
Rzeczpospolita (07.04. A.D. MMIV): SO: 29% PO: 22% PiS: 10% LPR: 9 % SLD-UP: 7% SdPl: 6% PSL: 5%

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-04-2004) Ratunku :
Ludzie co to bedzie jak wybory wygra Lepper???????? aaaaaaaaaa Sajgon !!! Ratunku, przecież nie możemy do tego dopuścić zeby taki (...) wygrał wybory. A propos, gdzie jest UPR ? czyzby oscylował na granicy błedu?(1%?)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-04-2004) WP :
We Wroclawiu JKM z UPR 18%. W panstwej TV - UPR 1 %.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-04-2004) Jakub Kwaśny :
Kolejny przykład wygodnej dla WP manipulacji. Bez komentarza - żałosne

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-04-2004) edek :
Kolejny przykład wygodnej dla JK manipulacji. Kwaśny bez komentarza -Załosne!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-04-2004) Jakub Kwaśny :
Pomimo Różnicy w zdaniach, i poglądach jaka nas dzieli :) Życze wszystkim komentatorom i "forumowiczom" Wesołych Świąt oraz Radosnego udziału w Chrystusowym zwyciestwie życia nad śmiercią, prawdy nad kłamstwem oraz miłości nad nienawiścia Smacznego śniadania Wielkanocnego :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-04-2004) M.Wietrzyk :
O to, to, to... "udziału w Chrystusowym zwycięstwie życia nad śmiercią, prawdy nad kłamstwem oraz miłości nad nienawiścia"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-04-2004) M.Wietrzyk :
Ktoś, chciał aby koniecznie przdstawiono mu "wiarygodny sondaż" dotyczący preferencji wyborczych studentów. http://republika.o net.pl/ankieta.html?co=ankieta &ankieta_id=990580&stat =&od_dzien=8&od_miesiac=3&od_rok=2004&do_dzien=11&do_miesiac=3&do_rok=2004 Niniejsza ankieta została przygotowana przez Studentów Wydziału Nauk Społecznych stosowanych Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie : Piotra Domagałe, Adama Krajewskiego oraz Kamila Kirejczyka w celach dydaktycznych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-04-2004) M.Wietrzyk :
Dla leniwych SDPL 8% PO 44% SLD 1% (słownie: jeden!) PSL 0% UW 6% PiS 6% LPR 2% UP 0% UPR 10%(słownie: dziesięć!) Samoobrona 4% Żadna partia 14%

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-04-2004) alfa :
Wszystko to o dupe roztrzaś

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2004) billea :
Subject: FW: List z przyszlosci ;-) 01.05.2008 r. Kochana Mamusiu! Mam dla Ciebie wspaniałą wiadomość! Właśnie przed chwilą dowiedziałem się że nasz Pan Prezydent Roman Giertych podpisał umowę o wymianie turystycznej z Białorusią, Mongolią i Kubą! Tak że już niedługo będziesz mogła z tej Białorusi do nas przyjechać bez specjalnej przepustki i wizy! Kiedy do nas przyjedziesz bardzo się zdziwisz jakie zmiany u nas zaszły! Nasza córka Kasia pracuje i już dostała pierwszą wypłatę! Na początek niewiele ok. 5.000.000.000 zł. Tak! Nie przewidziało ci się! Nasz wspaniały Pan Premier Andrzej Lepper wraz z Panią Minister Finansów Renatą Beger odkryli że pieniądze leżą w bankach i należy je rozdać ludziom którzy są w potrzebie. Od tego czasu pieniędzy nam nie brakuje bo jak tylko sejf jest pusty to natychmiast pieniądze są dodrukowane. Balcerka i tą całą resztę z tej rady pognali i teraz każdy se może wziąć kredytu ile chce. Kasia pracuje w fabryce i wyplata koszyki z trzciny. Kiedyś miała tam być fabryka jakichś samochodów czy cóś ale po wyborach z 14 czerwca 2004 roku właściciel uciekł. To był jakiś Anglik czy Żyd, nie wiem dokładnie. Całe szczęście bo gdzie by teraz nasza Kaśka pracowała przecież na samochodach się nie zna, a matury nie zdała. Pieniądze nie są nam prawie potrzebne bo i tak nie można nic w sklepie kupić poza chlebem, cukrem, olejami no i tymi koszykami co Kaśka wyrabia ale to nam nie przeszkadza. W sąsiedniej wsi produkują bimber a u nas w pegeerze hodujemy świńki i krowy. Raz na miesiąc na jarmarku robimy wymianę i każdy jest zadowolony. Nasz Pietrek w fabryce pracuje w Polskim Cukrze zarabia aż 8.000.000.000 zł więcej co jego szef z mgr i inż. przed nazwiskiem, a więc tera jest sprawiedliwie nie będzie przecież jakiś obibok, który tylko przerzuca papierki zarabiał więcej od naszego Pietrka, który ciężko pracuje cały dzień nosząc worki z cukrem. Fabryki też mamy teraz wszystkie państwowe, a pan Zygmunt Wrzodak Minister Pracy dba, aby wszyscy pracowali. Mówi też, że Polska jest teraz trzecią potęgą gospodarczą Europy zaraz za tą Unią z której wyszliśmy i Rosją, a w produkcji cukru i koszyków to nawet ich wyprzedzamy. Prąd u nas we wsi wyłączyli bo to przez tych ze Śląska. Powiedzieli że huta ma im dać stal a elektrownia prąd. No to elektrownia powiedziała że da prąd jak dadzą węgiel. A huta powiedziała że chce i prąd i węgiel. No a potem się okazało że żeby wydobyć tonę węgla z kopalni to trzeba dać tonę dla elektrowni i dwie tony dla huty. No i się wszyscy pokłócili i prądu we wsi ni ma. Ale to nic! Mamy NAFTE!!! Bo jak tego węgla brakło to Pan Prezydent Giertych powiedział że Polska ma NAFTE i nikogo prosić się nie musi. No i teraz mamy w domu lampki naftowe. A jak my od razu mówili że trza do NAFTY to nas żaden nie słuchał. Są też smutne wieści: umarła ciotka Stefka. Bo jak to te wszystkie lekarze pouciekali w tym 2004 roku do Unii to został nom się ino weterynarz Józek no i mu się dawki zastrzyku z koniem pomyliły... A!!! I umarł też ten Heniek z sąsiedztwa i to na AIDS-a!!! Bo to chodził do tych panienek z Tajlandii i Bangladeszu co to u nas we wsi mieszkają no i się zaraził! A Pan Minister Zdrowia Gabriel Janowski ostrzegał że połowa ich mo AIDSA a połowa gruźlice i żeby się zadawać ino z tymi co kaszlą... Natomiast tych panienek z Rosji przy drogach już nie ma pojechały do Czech, na Węgry i na Słowację, w głowach im się poprzewracało kiedyś to można u nich było za 50 zł, a potem nawet za 5000000 zł nie chciały o jakiś ojro tylko mówiły. W zeszłym tygodni pisali w gazecie że złapali na granicy z tą uniom kilku takich co to chcieli uciec na Litwę niby to za robotom. Ale ja se myślę że to jakieś szpiegi musieli być bo to przecież Pan Minister Propagandy Czarnecki mówił że w tej unii to roboty ni ma a bieda aż piszczy. Zresztą Minister Sądownictwa i Więziennictwa Danuta Hojarska powiedziała, że pracę da im u nas w kamieniołomach. Mamo, spróbuj też przemycić prezerwatywy bo ich się w Polsce już nie produkuje odkąd prezydent Giertych uznał je jako narzędzie zbrodni dzieci nienarodzonych. Słyszałem, że Białoruś to bogaty kraj w sklepach mają nawet czekoladę i banany mogłabyś z tej Białorusi przywieźć tego trochę dzieciaki się ucieszą a może i co wyhandlujemy za to. Tylko uważaj na granicy bo ci celnicy od Ministra Spraw Wewnętrznych Antoniego Macierewicza mogą chcieć łapówki albo wszystko zabiorą. Muszę kończyć bo zaraz idę na zebranie Koła Ligi Samoobrony Polskich Rodzin a jak sie spóźnię to zaś mi zabiorą talon na nafte. Po zebraniu koła idziemy wszyscy razem, żeby nikt po drodze się w knajpie nie zapodział do kościoła. Jak ksiądz doniesie przewodniczącemu koła, zę kogoś nie było w kościele to też mogą zabrać ten talon na nafte. Wiem, że polityką się nie interesujesz, ale musisz wiedzieć, że teraz mamy tylko jedną partie Ligę Samoobrony Polskich Rodzin te z Unii coś gadają o braku demokracji i chcą przyjechać obaczyć nasze wolne wybory, ale my przecież już dawno postanowili na zebraniu Koła Ligi Samoobrony Polskich Rodzin, że w następnych wyborach będziemy mieli jednego kandydata, którego nam polecił sam ukochany przywódca Lepper. A te wszystkie z solidarności i komuniści to podobno są w Londynie i jakiś rząd tam sobie wymyślili. Rozrywek u nas mało jak mamy prąd to oglądamy albo Telewizję Publiczną albo Telewizję Trwam naszego kochanego ojca Rydzyka pozostałe zbankrutowały bo wszyscy mieli dość tych ich reklam. Daj znać kiedy przyjedziesz to wyślemy furmana na stację. Pozdrawiam Twój Syn Edek"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2004) M.Wietrzyk :
Eeeech... takich historyjek są dziesiątki, tylko zmianiają się bohaterowie i nazwy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl